ZINDIKLARA (bir kere bile terorist demediginiz veled-i zina dostlariniz)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında yusuf tarafından paylaşıldı.

 1. yusuf

  yusuf Islam-TR Üyesi

    
  [​IMG]

  Leyla Enver, Guantanamo'da 7 yıl işkence gören kameraman Sami el-Hac'cın hikâyesini anlattı. Enver, Gitmo'da Bünyam'ın “kesilen tenasül uzvunun” akıbetini sorguladı(!)

  [​IMG]

  AMERİKAN DEMOKRASİSİ VE İŞKENCE SANATI

  Leyla Enver*
  Daha önce bahsetmiştim, bu sıralar epey TV seyrediyorum, hiç de alışkanlığım değildir hani.
  Kaçırmamaya çalıştığım bir program Sami El-Hac'cın Guantanamo'daki detaylı çilesini anlatıyor.
  Her Salı var. İlk bölümü kaçırmıştım fakat 2 ve 3'ü seyretmeyi başardım. Arapça anlayan herkese şiddetle izlemesini tavsiye ederim.
  Program, Sami'nin Amerikan demokrasinin yer altına doğru kabus yolculuğunun nasıl başladığını anlatan canlı röportaj serilerinden oluşuyor
  Özetle, Kabil'de yakalanıp gözaltına alınır, daha sonra Kandahar'a götürülür ve tutuklanır. Arkasından da Guantanamo'ya uçar. Esir 345'in ömrünün 7 senesi Amerikan demokrasisinin zindanlarında geçer. Tanıklık etmek için hayatta kalır. Bir amacı vardı yani öyle sanıyorum. Fakat hangi bedele karşılık?
  Onu konuşurken izlemek, toplama kampından kurtulan bir soykırım kurbanını izlemek gibi. Hayır, soykırım kurbanından çok daha kötü. Bu adam Amerikan demokrasisi tarafından tutuklandı, aşağılandı, işkence gördü, hayatı boyunca taşıyacağı yara aldı.
  Bu adam Afgan zindanlarında yüzlerce defa sorgulandı ve Amerikan sorgucuları onun MASUM olduğuna ikna oldu. El-Kaide'yle hiçbir bağı olmadığına dair yeterince kanıtı vardı. Serbest kalacağının garantisini verdiler. Ve ona sordular:
  “Seni bırakırsak, bizim hakkımızda ne diyeceksin?”
  Cevabı:
  “Gerçeği söyleyeceğim”.
  Bir hafta sonra Guantanamo'ya getirildi. Guantanamo'ya Türkiye üzerinden uçtu.
  Sami'nin davar gibi Guantanamo'ya transfer edilmeden önce Afganistan'daki Amerikan hapishanelerinde geçirdiği günlerle ilgili anlattıklarının hepsinin tek tek saymam mümkün değil. Fakat önemli noktaları nakledeceğim.
  Sami'ye hafızasından çıkmak istemeyen şeyin ne olduğu sorulduğunda, “fiziksel işkence, kişi fiziksel acı gidince unutabilir fakat akli/psikolojik aşağılama/işkence bu asla geçmiyor” diye cevaplıyor.
  Diğer 40 kişiyle birlikte tutulduğu iğrenç şartları ayrıntılı olarak anlatıyor. Aşırı soğuk- sadece bir battaniye izin veriliyormuş. Günde 3 defa ve 2 dakika olmak dışında tuvalete gitmesi yasak. Bu nedenle bir şey yemeyi ve içmeyi kesmiş. Yerdeki bir delik olan tuvalette herkesin gözü önünde, tavandan iki Amerikalı kadın asker izlerken ve küçümseyen yorumlar yaparken ihtiyacını gidermesi gerekiyormuş. İçme suyu çok kısıtlıymış. Bir şişe 40 kişi tarafından paylaşıyormuş. Yıkanma ve abdeste izin verilmiyormuş. Dişlerin fırçalanması yasak. Afganistan'da tutukluyken, “bitler derisinde süründüğünü” görene kadar 4 ay boyunca duş alamamış.
  Yiyecek plastik bir torbada veriliyormuş ve içinden “bir köpek gibi… elleri kelepçeli” yemeleri gerekiyormuş. Amerikalılar sıklıkla onlara yemeleri için domuz eti veriyormuş.
  O ve diğer esirler sürekli olarak alay edilmiş, tacize uğramış, dövülmüş, yumruklanmış, aşağılanmış…
  Kandahar'da tuvalet bir kovaymış ve ihtiyaçlarını gidermesi için diğerleri arasında dolaştırılıyormuş. Esirin sonrasında kovayı elleri ve ayakları bağlıyken taşıması gerekiyormuş. Birçoğu, tökezlemiş, düşmüş ve üzerleri dışkıyla kaplanmış. Yıkamalarına bile izin verilmemiş.
  Amerikalılar esirlerin ibadet etmezlerine izin vermemiş. İzin verdiklerindeyse içeri dalıp secde edenlerin kafaları üzerine botlarıyla basmışlar. Esirlere Kur'an ve İncil verilmiş. Kur'an düzenli olarak Amerikan askerleri tarafından dışkı kovalarına atılmış.
  Amerikalılar esirlerini eğlenmek için de kullanmış. Sami'nin saçını kazımış ve kafatası üzerinde bir haç işareti bırakmış. Bazı zamanlar bir kaşını tıraşlayıp diğerini bırakıyorlarmış, bazen de bıyıklarının yarısını kesip sivri sakal yapıyorlarmış.
  Bazı sorgucular Arap hainleriymiş, eminim bunların benzerlerini blog dünyasında da bulabilirsiniz. Amerikalılar her tür Arap hainini sorgu amacıyla kullandı. Mısırlılar, Kuzey Afrikalılar, Iraklılar ve diğerleri… Tıpkı Ebu Gureyb'de yaptıkları gibi. Umarım Bağdat'taki Ebu Gureyb'i hatırlıyorsunuzdur. Ben hatırlıyorum ve asla Ebu Gureyb'i unutmayacağım.
  Masum olduğu için serbest bırakılacağına inanan Sami, onun yerine Guantanamo'ya götürülmüş. Belini saran ayaklarına uzanan bir zincirin bağlı olduğu elleri kelepçeli şekilde uçuş 16 saat sürmüş.
  Gitmo'daki esirlerin sonradan çekilen resimlerde yürürken eğilmelerinin nedeni bu olsa gerek. İki Amerikan askeri, demokrasinin askerlerinin etrafını sardığı o uçakta, uçağın tabanında oturmuş.
  Her birinin parmağı çenesinin altında, şah damarının olduğu yere sabitlenmiş. Eğer uyurken başı düşerse, parmağı her şah damarından onu dürtecek şekilde. Ya da eğer başı bir an süren özgürlük uyuklamasında düşerse kafasına vurulacak.
  Programın üçüncü bölümü yayınlandı. Fakat “demokrasi”nin doğum sancıları Guantanamo'da 6 yıl daha sürmeye devam etti. (devamı gelecek… Önümüzdeki Salı yeni bölümü izledikten sonra.)
  Gitmo'daki diğer bir esir Bünyam Muhammed'in tenasül organları İngilizlerin yardımıyla Amerikan demokrasisi tarafından doğrandı. (Telegraph)
  Uzun lafın kısası, Gitmo'da bulunan 700'den fazla esirin MASUM olduğu, diğer bir ifadeyle SUÇLANMADIĞI. Sadece 250'si kaldı. Amerikan Demokrasi tarafından hayatları sonsuza kadar değiştirilmiş daha fazla masum. Onları kim geri alacak? Bazıları Türkmen, bazıları Yemenli, bazıları Çinli. Bu adamlar, ilave işkence korkusuyla ülkelerine geri dönemezler. Onlara ne olacak? Kim onlara sığınma sağlayacak?
  Tanrım, Amerikan Demokrasisi adına harcanmış, mahvolmuş ne kadar çok hayat.
  Amerikan tarzı İşkence Sanatı konusuna gelmişken, demokratik olarak işgal altındaki Irak'ta yapılan ve devam eden işkenceden de bahsetmeliyim. Kesinlikle bunu yapmalıyım.
  Demokratik olarak işgal edilmiş Irak'ta keyfi tutuklamalar hala çok yaygın. İnsanlar zindanlarda kaybolur. Ekserisi Sünni Araplardan oluşan esirler yargılanmaz ve en rezil şartlara tıkılır. Gözaltı merkezlerinde kadınlara tecavüz edilir. Çocuklar hala esirdir. İşkence normal karşılanır. Yargılama yoktur.
  Akrabam Kamel, yine nakledildi. Amerikan gözaltından Irak gözaltına, oradan tekrar Amerikan gözaltına ve yine Irak gözaltına. Ömer, Ömer'e ne oldu, diğer akrabam? Neredeler? Suçlamalar ne? Milyonlarca Dinar ödendi, hademelere, hapishane yöneticilerine, yargıçlara, avukatlara, polislere ve diğerlerine… Hiç biri Kamel'i ve Ömer'i bırakmak istemiyor. Onlar ARAP SÜNNİ. Bu kadar basit. Bunlar Amerikan Demokrasi'sinin meyveleri.
  Ebu Gureyb'e ve tenasül organlarının kesilmesine geri dönelim, daha doğrusu tenasül uzvunun baltayla koparılmasına. İngilizlerin bu bölgede de, yani Güney'de gayet iyi iş çıkarttığına size hatırlatırım.

  [​IMG]

  Bu resmi (yukarıdaki) unutmak istemiyorum. Bu resim, İşkence, Irkçılık, Sadizm, Kıskançlık, Nefret, Garez, İntikam, Kincilik … ve “insanlar”da ikamet eden diğer tüm şeytaniliklerin anlamak için ihtiyaç duyduğunun her şeyi içeriyor. Hepsi de Demokrasiyle taçlanmış. Demokrasi adına. Masum bir halka karşı, hem de kendi ülkelerinde.
  Nereye gittiğimizi fark ediyor musunuz? Bence zaten çoktan vardık. Bu demokrasi benim nutkumu tutuyor ve aptallaştırıyor.
  Efendilerinin ayak izini takip eden sadık şu anki Bağdat'taki, Güney'deki, “Kürdistan”daki Irak hükümeti Amerikalılardan miras kalan tıpatıp aynı teknikleri kullanıyor. Amerikalılar da bunu İsraillilerden öğrenmişti. Size hatırlatmak zorundayım. Amerikalıların Irak'taki işkence sanatının “danışılan uzmanları” İsraillilerdi.
  Bir İşkence Sanatı, “önde gelen” Amerikan “entelektüelleri” tarafından desteklendi. Bunlar sanatı arıtmak ve daha etkin kılmak için ideolojik, kültürel ve psikolojik arkaplanı/çatıyı sağladı. Bernard Lewis, Vali Nasr, Fuat Ajami, R. Patai, bunlardan birkaçı… (isimlere ve onların dini/mezhebi ilişkilere dikkat edin)
  Bunu Amerikan “akademisyenleri”nin tefsir ettiği şekilde işkence sanatında pratik yapan diğer uzmanların bir numara çok-satanlar izledi ve “Bir terörist nasıl çökertilir?-How to break a terrorist?”i üretti.
  Milyonlar Amerikan demokrasisi için kırıldı. Yenidünya düzenin doğum sancılar, arızalı ve deforme canavarları doğurmak için dinmedi… Zindanları ve mezarları mesken tutan hayaletlere ve avare ruhları doğurdu. Bunu göremiyor musunuz?
  Bunu görememeniz komik. Kendinize, “birkaç çürük elma”, “biraz abartı” gibi cümlelerle hala kendinize yalan söyleyebilmeniz ve hala demokrasi olduğunuzu zannetmeniz komik.
  Komik… Hiç de bile.
  Kesilmiş tenasül uzvuna ne oldu? Onu nereye attınız? Ya da nerede saklıyorsunuz? Iraklıların beyinlerini zafer andaçları olarak gizlediğinizi ve kavanozlarda sakladığınızı anımsıyorum, ta 1991'den beri hatta.
  Yani konu olan esir hala hayattaysa ve tenasül organını geri istiyorsa, hangi kavanoza ve çöp kutusuna bakması gerekiyor? Onu da mı Guantanamo'ya naklettiniz, gözleri ve kulakları örtülü olarak? Onu da metalle mi zincirlediniz? Yoksa onu pleksi cam bir kap içine koyup New York'taki çağdaş sanat müzesinde mi saklıyorsunuz?
  Sorular, sürekli kendime sorduğum… Demokrasi hakkında kafa patlatırken… Sizin demokrasiniz.

  *Iraklı bayan yazar. (Kaynak:UrukNet, Çev:Oğuz ESER/TIMETURK)


  x
 2. yusuf

  yusuf Islam-TR Üyesi

  KIMSENIN SESI CIKMAYACAK

  [flash]http://content.longtailvideo.com/files/player.swf?&file=http://video.ktunnel.com/asd/c541f9abcbef7de6fd5a7615954.flv&logo=http://img139.imageshack.us/img139/680/darultevhidpagetlce8.jpg&image=http://i2.ytimg.com/vi/eEcYJekcsWE/default.jpg&flash width=500, height=350[/flash]
 3. yusuf

  yusuf Islam-TR Üyesi

  veled-i zina
  [flash]http://content.longtailvideo.com/files/player.swf?file=http://www.videoislami.com/flvideo/1238192737188245579.flv&logo=http://img139.imageshack.us/img139/680/darultevhidpagetlce8.jpg&image=http://www.videoislami.com/thumb/3861.jpg&flash width=500, height=350[/flash]
  video 1 INDIR
  http//www.videoislami.com/flvideo/1238192737188245579.flv


  veled-i zina
  [flash]http://content.longtailvideo.com/files/player.swf?file=http://www.videoislami.com/flvideo/12381930962109280756.flv&logo=http://img139.imageshack.us/img139/680/darultevhidpagetlce8.jpg&image=http://www.videoislami.com/thumb/3862.jpg&flash width=500, height=350[/flash]
  video 2 INDIR
  http//www.videoislami.com/flvideo/12381930962109280756.flv


  veled-i zina
  [flash]http://content.longtailvideo.com/files/player.swf?file=http://www.videoislami.com/flvideo/12381934032068406135.flv&logo=http://img139.imageshack.us/img139/680/darultevhidpagetlce8.jpg&image=http://www.videoislami.com/thumb/3863.jpg&flash width=500, height=350[/flash]
  video 3 INDIR
  http//www.videoislami.com/flvideo/12381934032068406135.flv
 4. yusuf

  yusuf Islam-TR Üyesi

  Amerika'nın işkence fotoğrafları


  [flash]http://content.longtailvideo.com/files/player.swf?file=http://www.analiztv.com/media/3149f0a48f86f5d7b5d7c52e959fd5e8.flv&logo=http://www.islam-tr.com/forum/images/statusicon/forum_old.gif&image=http://www.habereditor.com/images/image_gallery/20618.jpg&flash width=500, height=370[/flash]


  Amerikan askerleri Ebu Gureyb'teki mahkumlara akıl almaz işkenceler yapmışlar. Tecavüz görüntülerinin ortaya çıkmasını ise ABD Başkanı Obama engellemiş...
  28 Mayıs 2009 / 16:53


  Amerikalı emekli bir general, Iraklı mahpuslara işkence ve tecavüz görüntülerinin yer aldığı fotoğrafların, ABD Başkanı Barack Obama'nın yayımlanmasını istemediği fotoğraflar arasında bulunduğunu belirtti.

  İhlal iddiaları üzerine Irak'taki Ebu Garib tutukevinde soruşturma yürüten emekli Tümgeneral Antonio Taguba, İngiliz Daily Telegraph gazetesinde yayımlanan makalesinde, "tüyler ürpertici" olarak nitelediği bu fotoğrafların yayımlanmaması yönündeki Obama'nın kararına kendisinin de katıldığını ifade etti.

  Taguba, "adli amaç dışında yayımlanmalarının amacının ne olduğuna emin değilim ve yayımlanmaları, dış politikamızın tek koruyucuları olan askerleri en çok ihtiyacımız olduğu dönemde tehlikeye atacaktır" dedi.

  Gazete, Ebu Garib'teki işkence ve kötü muamele uygulamalarının Taguba'nın 2004'teki raporunda da yer aldığını, ancak asıl konunun, ortaya çıkan, ancak bugüne kadar hiç yayımlanmamış fotoğrafların bulunması olduğunu vurguladı.

  Böylece Taguba da gazeteye yayımlanmamış fotoğrafların varlığını doğruladı. Irak'taki Ebu Garib cezaevinde mahpuslara kötü muameleyi gösteren yeni fotoğraflarda, önceden belgelenenlerden çok daha ağır ihlallerin yer aldığını belirten Telegraph gazetesi, Obama yönetimine dün gece elektronik posta yoluyla açıklama için yaptıkları başvuruya henüz yanıt alamadıklarını duyurdu.

  TECAVÜZÜN FOTOĞRAFINI DA ÇEKMİŞLER
  Ebu Garib skandalı Amerikalı askerlerinin çektiği fotoğrafların 2004'te ortaya çıkmasıyla patlak vermişti.

  Gazeteye göre, yeni fotoğraflardan en az birinde bir Amerikan askerinin bir kadın mahpusa tecavüzü, bir diğerinde bir erkek mahkuma tecavüz, bir diğerinde daha bir kadın mahpusun vücudunun üst tarafındaki kıyafetlerin zorla çıkarılması, başka fotoğraflarda da mahpuslara cop, tel gibi cisimlerle tecavüz görüntüleri yer alıyor.

  The Telegraph gazetesi, yeni fotoğrafların 2001-2005 yılları arasında Ebu Garib ve diğer 6 tutukevindeki 400 ihlal vakasıyla ilgili olduğunu belirtti.

  Amerikan Federal Temyiz Mahkemesi hakimleri, Amerikalı personelin ihlalleriyle ilgili fotoğrafların yayımlaması yönünde karar vermişti. Amerikan Medeni Haklar Birliği (ACLU) tarafından Adalet Bakanlığı aleyhine açılan davaların art arda kaybedilmesi üzerine de, Pentagon fotoğrafları 28 Mayıs'ta yayımlama yönünde karar almıştı.

  Ancak Barack Obama'nın daha önce söz vermesine rağmen iki hafta önce, Irak ve Afganistan'daki Amerikalı personelin zanlılara yaptıkları kötü muameleyi gösteren fotoğrafların yayımlanmasına karşı çıktığı ve hukuk danışmanlarına, fotoğrafların yayımlanmasının ABD askerlerini tehlikeye atacağını söylediğini bildirilmişti.

  KÖTÜ MUAMELE MÜNFERİT DEĞİL
  Obama'nın fotoğrafların özellikle bu zamanda yayımlanmasının, Amerikan güçlerini tehlikeye atmanın yanı sıra Irak ve Afganistan gibi yerlerde ABD'nin işini daha da zorlaştıracağına inandığı kaydedilmişti.

  Barack Obama yönetimi Nisan ayında fotoğrafların yayımlanacağını ve ACLU'nun başvurusu lehine karar alan mahkemeye karşı yüksek mahkemeye gitmeye gerek olmadığını bildirmişti. Obama'nın üst düzey askeri yetkililerle görüşmesinden sonra fikrini değiştirdiği yorumları yapılıyor.

  Fotoğrafların yayımlanmasını sağlamak için yıllardır uğraşan Medeni Haklar Birliği, fotoğrafların, mahpuslara kötü muamelenin Irak'ta ve diğer bazı yerlerde bilinenin çok ötesinde olduğunu gösterdiğini kaydetmişti. Birliğin avukatları, bu fotoğrafların, ABD personelinin zanlılara kötü muamelesinin münferit değil, yaygın olduğunun kanıtı olduğunu söylemişlerdi.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

 5. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Yetkili Kişi Site Admin

  : ((...................
 6. DAVA

  DAVA Islam-TR Üyesi

  Inanci Müslümanlarla Müminler bugün birbirinden ayrilmislardir..
  Nasil Yahudi ve Hristiyan dini Tevhid dini iken Hristiyanlik ve yahudilik dini olduysa bugünde Islamla alakasi olmayna Müslümanlik dini piyasaya cikmistir.. Nice kardeslerimiz ve Müslümanlari savunacaklari yerine onlarla dalga geciyor, alay ediyor ve siddetle dilli ile sana saldiriyor neden mi Mazlum kardeslerini sevdigin ve onlar icin özüldügün icin...

  ALLAH müminlerin yardimcisi olsun ins..
 7. KavlulFasl

  KavlulFasl Islam-TR Üyesi

  Ne Fethulla Gülen nede Onun TC deki Kurmay Hocaları -TC deki Tarikat Şeyhleri ve Hocaefendileride dahil olmak üzere Sami el-Hac'cın Kesilen Uzvu kadar Dünya üzerinde Değerleri yoktur Gözümüzde...

  TC de Müslümanların ilk temizlemesi gereken Sınıf Bel'amlar Sınıfı olmalıdır,Keza Onlar temizlenmeden Zihinler ve Kalbler durulmaz,Tevhidi anlamaz ve Cihad başlamaz...
 8. rambo

  rambo Üyeliği İptal Edildi

  cihad senin anladıgın cihads a biz yokuz bu yazında bu şekilde burda duruyorsa kimseye diyecek hiç bir şeyim yok uzuvlar falan havalarda uçuşmaya başlar
 9. ABDULHAK

  ABDULHAK Üye Yetkili Kişi Site Admin

  Bu kafirlerin diyalogcu dostları bu resimleri evlerine iftiharla assınlar !

  Onların karılarına , kızlarına kimse bir şey yapmadığı için devekuşuluğu yapıyorlar ama
  Ne zaman Tel aviv'de , madridde, Londrada, Mısırda, Pakistanda Mucahidler bir eylem yapsa Vatikandan önce TV ekranına koşup mucahidlere uyuşturucu alıp intihar ediyor bu terörristler deyip kinini kusuyor , kafirler için salya sümük ağlıyor.

  Allah c.c. rezilleri hem bu dünyada hem ahiret yurdunda rezil rusvay edecktir.
 10. kskaya

  kskaya Islam-TR Üyesi

  ALLAH SWT bizi belamların ve onların uşaklarının şerrinden korusun bütün müslümanlarada bu düştükleri aczden yanlış yollardan dönmeyi gercek manada tehvid üzere yaşamayı nasip etsin ....bıraksınlar şu salya sümük ağlayıp islama hizmet diye türkce olimpiyatı denen islam dışı melayani işlere cocuk yetiştiren bıyığı nursinin sünneti diye uygulayan hocalarını
 11. Pulcet

  Pulcet Forumun Bekçisi

  Bu işkenceleri yapanları değilde bunlarla mücadele edip şehit olmayı bekleyenlere terorist diyen gafiller...UYANIN...................
 12. selsebil

  selsebil Islam-TR Üyesi

  en sinir bozucu olanı,işkenceye uğrayanların yanında pis pis sırıtarak poz veren kadın asker.duyduğumuz üzüntü geçici inşaAllah...çünkü biliyoruzki haksız yere zulme uğrayan bu dünyada da ahirette de izzetli kılınacaktır.
 13. KavlulFasl

  KavlulFasl Islam-TR Üyesi

  Onları mahrum bırakanlar onlara zarar veremeyecektir.

  TAİFET'UL MANSURA (ALLAH'IN YARDIMINA MAZHAR OLACAK TOPLULUKTA BULUNAN ÖZELLİKLER HADİSLERLE)

  BİZ BU YARDIMIN NERESİNDEYİZ ? MAZHAR OLACAK DURUMDAMIYIZ ? NE YAPILMALIDIR MAZHAR OLUNMAK İÇİN?

  Seleme bin Nufeyl el-Kindi’den şöyle rivayet edilmiştir: “Ben Rasulullah’ın Sallallahu Aleyhi ve Sellem yanında oturuyordum. Bir adam; “Ey Allah’ın Rasulü! İnsanlar silahları bıraktılar ve: “Artık cihad yok, savaş sona erdi” diyorlar” dedi. Bunun üzerine Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem adamın yüzüne baktı ve şöyle buyurdu: “Yalan söylediler, asıl şimdi savaşın zamanı geldi. Ümmetimden bir taife, hak üzere savaşmaya (hiç ara vermeden) devam edecek, Allah da, onlar ile bazı kavimlerin kalplerini saptıracak ve bunlardan (alınanlarla) onların rızkını sağlayacaktır, bu hal kıyamet gününe, Allah'ın va'dinin gelme anına kadar devam edecektir. Kıyamete kadar atın alnında hayır bağlıdır.” (Sahih-u Sünen-i Nesai: 3333.)

  Muaviye bin Kurra, babasından şöyle rivayet etmiştir: “Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem buyurdu ki: “Ümmetimden bir taife, kıyamet kopuncaya kadar Allah'ın yardımına mazhar olmaya devam edecek, onları mahrum bırakanlar onlara zarar veremeyecektir.” (Sahih-u Sünen-i İbn-i Mace: 6.)

  Ebu Hureyre’den Radıyallahu Anhu, Rasulullah’ın Sallallahu Aleyhi ve Sellem şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir: “Ümmetimden bir grup Allah’ın emrini yerine getirmeye devam edecektir. Onlara muhalefet edenler, Allah’ın emri gelinceye kadar onlara bir zarar veremezler.”(Sahih-u Sünen-i İbn-i Mace: 7.)

  Amr bin Şuayb, babasından şöyle rivayet etmiştir: “Muaviye hutbeye çıktı ve şöyle dedi: “Alimleriniz nerede? Alimleriniz nerede?! Rasulullah’ın Sallallahu Aleyhi ve Sellem şöyle buyurduğunu işittim: “Ümmetimden bir topluluk insanlara karşı galip gelinceye kadar kıyamet kopmaz, kendilerine kimin yardım ettiğine ya da yardım etmediğine de aldırış etmezler.” (Sahih-u Sünen-i İbn-i Mace: 9.)

  Bu rivayetlerde, İslam’a ve Müslümanlara savaş açan ve her fırsatta onlara düşmanlık gösteren yeryüzünün bütün tağutları için kötü bir müjde vardır. Çünkü onların tuzaklarının ve savaşlarının, kendileri için herhangi bir faydası yoktur. Bu tağutlar ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar muhakkak ki zafer, Allah’ın kelimesi ve ordusunundur… Biraz vakit alsa da zafer mutlaka Allah’ın taraftarlarının olacaktır.

  Tarih boyunca binlerce zalim tağut İslam’a ve Müslümanlara savaş açtılar. Her fırsatta ve her vesile ile düşmanlık gösterdiler ve bu savaş için binlerce kafir askeri ileri sürdüler. Peki, şimdi neredeler bu tağutlar ve onların askerleri?.. Allah’ın yolundan alıkoymak için harcadıkları büyük paraları nerede? Buna karşı, peki ya Allahu Teala’nın dini ne durumda?! Keşke bunu kıyaslayabilselerdi ve görebilselerdi?!

  Onlar bu düşmanlıkları ve orduları ile kaybolup gittiler ve hepsi de cehennem ateşi için odun oldular; ne kötü bir dönüş yeri… Allah-u Teala’nın dini ise, küfredenlere rağmen, birçok ülkede insanlar arasında arttı, yükseldi, genişledi ve yayıldı…

  Bunlar, bu dini koruma ve himaye etmeyi üstlenen kudretli bir elin varlığına işaret etmez mi…?!
  Kesinlikle… Keşke bilselerdi!

  Allahu Teala şöyle buyurur: “Allah’ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Halbuki kafirler hoşlanmasalar da Allah nurunu kesinlikle tamamlayacaktır.” (9 Tevbe/33)

  “Şüphesiz ki kafirler mallarını, (insanları) Allah yolundan alıkoymak için harcıyorlar. Daha da harcayacaklar. Ama sonunda bu, onlara yürek acısı olacak ve en sonunda mağlup olacaklardır. Kafirlikte ısrar edenler ise cehenneme toplanacaklardır.”(8 Enfal/36)

  YA RAB ! BİZLERİ O TAİFEYE NEFERLERDEN KIL ! (ALLAHUMME AMİN)
 14. kanepe21

  kanepe21 Islam-TR Üyesi  -İhtiraslarını ilah edinen kimseyi görüyor musun? Onu doğru yola iletme sorumluluğunu sen mi üstleneceksin?

  - Yoksa sen onların çoğunun kulaklarının işittiğini ve düşünebildiklerini mi sanıyorsun? Onlar hayvanlar gibidirler. Hatta hayvanlardan bile daha sapık yoldadırlar.(furkan süresi ,43,44 ayetler.)
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.