Usame b. Ladin'e Doğru Bir Bakış - ABDULLAH YOLCU

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında asrinsirri tarafından paylaşıldı.

 1. Ehli Hadis

  Ehli Hadis Üyeliği İptal Edildi

    
  Iste hersey acikken burada gelip bosbeles konusan sensin.

  Beni muhattap almana gerek yok. Seni alan olmadigindan kendi kendine gelin guvey olursun.

  Olan seyi olmamis gibi gosteriyorsun. Ebu Muaz, Ebu Saiidin bu mevzuyla alakasi cok. Bu kisiler Abdullah Yolcu Usameyi ovunce zaten, zitlasip kanli bicakli oldular. Abdullah Yolcu, hani ovuyormus ya??? Bu kisilerin niye yedigi ictigi ayri gitmiyordu?

  Diledigini yapabilirsin, site senin oldugundan diledigini yapabilirsin. Hesaplar Allaha.

  Bununla birlikte Ebu Said vs umrumda degil zaten alakamda yok.

  Buda suudlularin Abdullah yolcu hakkindaki sozleri :


  http://www.darussunne.com/
 2. Ehli Hadis

  Ehli Hadis Üyeliği İptal Edildi

  Ayrica bu verdigin taziye mesaji zaten Usameyi ovdugu video ortaya ciktindan sonra oldu. Umraniyeki bazi kisilerle otururken kayit edilip ortaya cikti bu videoda.
 3. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  Ancak onun bunun hakkında arkadan konuşmalar. Kuyruk acısı var anlaşılan.

  Sitenin benim olduğu da yok, şuan yöneticilerden sadece biriyim, yarın site kimde olur Allah bilir, hiç bir zaman şahsi münakaşaya siteyi alet etmedim ki, bunu şuan yönetimde olan kardeşler bilir.

  Sizi de anlıyorum, sıkıştığınızdan nereden saldıracağınızı bilmiyorsunuz.
 4. mustafa_mardin

  mustafa_mardin Islam-TR Üyesi

  bu doğru değil. yaşınız kaç merak ettim şimdi. abdullah yolcu ile ebu said arasındaki farklı tavır, farklı duruş 20 sene önceye kadar gider... el kaideyle falan bir ilgisi de yok. ebu said hocanın arap ülkelerinde yakın olduğu, ders aldığı çevrelerle abdullah yolcunun yakın olduğu çevreler ders işleme şekilleri mezheplerin müktesebatına bakışı farklıydı. ebu said hoca daha zahiri takılıyordu. ondan ötürü ayrı yollar tuttular. mesele bundan ibaret.

  zaman içindeki karşılıklı iniş çıkışlar aleyhte söylemler bir tatlı iki tuzlu gidişat ise esas sebepler değildir.

  abdullah yolcunun el kaide hakkındaki övgü doldu sözleri -kişisel olarak tasvip etmiyorum asla- bugüne has değil. 20 sene önce de onun cihadilerle bağı vardı. onlarla tahmin edebileceğinizden daha sıkı daha üst seviyeden ilişkisi vardı hala da öyledir. arap ülkelerindeki selefi şeyhler alimler de yolcuya hep mesafeli durmuşlardır. basit bir örnek olarak elbaninin öğrencileri ile olan ilişkileri. abdullah yolcunun kardavi gibi kimselerle, hanefi şafi imamlarıyla takılması bir tercih değil mecburiyet oldu aslında.

  ebu said hocanın selefiliğe verdiği zarar eski alışkanlıklarından vazgeçememesi, entellektüel zayıflık ilmi eksiklikten kaynaklı olarak mezheplerin fetvalarına ictihadlarına hep soğuk durması, inatçı zahiri geçmişinin bir sonucudur.

  abdullah yolcunun selefiliğe verdiği zarar ise ne yazık ki daha bilinçli ve programlı. küresel oyunu kuranlar selefiliği daha ılımlı daha kontrol edilebilir kılmak için projeler üretiyor. abdullah yolcunun said nursiyi övmesi bu anlamda tesadüf değil.
 5. HAMAS

  HAMAS Islam-TR Üyesi

  doğru söze ne denir :)
 6. asrinsirri

  asrinsirri Islam-TR Üyesi

  Selamun Aleykum, Risalei Nur için doğruları da var hataları da var diyor... tam olarak kusursuz demiyor... delil video'da burada : Abdullah yolcu.said nursi ve eserleri.wmv - YouTube Selamun Aleykum...
 7. mucahede

  mucahede Islam-TR Üyesi

 8. mustafa_mardin

  mustafa_mardin Islam-TR Üyesi

  aleykum selam.

  risaleler için elbette tam olarak kusursuz diyemez ve demiyor da zaten. o risaleyi değil said nursiyi de övüyor. çok büyük alim diyor mesela.

  abdullah yolcu bunca yıl kitap makale vs. yazsa çok daha iyi şeyler yapmış olurdu. birikimi var kalemi kuvvetli şaşırtıcı derecede türkçeye de hakim. youtube üzerinden 5 10 dk lık videolarla din anlatınca kaçınılmaz olarak yanlış anlaşılıyorsunuz. bir yığın mantıksal çelişkeyi hatta selefilikle bağdaşmayan yada yanlış anlaşılmaya müsait izaha muhtaç ifadeleri de bolca kullanıyor. bavul dolusu döküman kuveyte suuda ulaşınca da sitem ediyor. sende o zaman öbür tayfaya malzeme verme dimi.
  :kanka
 9. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  Risale hakkındaki konuşmaları tamamen saçma, Abdullah yolcu ile beraber ismini vermek istemediğim bir hoca da övüyordu, tekrar yüz yüze geldiğimde inşaAllah bu konuyu açacağım, risaleyi övüp, kendini selef akidesne nispet eden hocalarlada görüşen olursa risale hakkındaki cdlerimizi lütfen kendilerine ulaştırın.
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.