Tebliğ Cemaati Hakkındaki Söylenenler?

Konu, 'Kuran ve Sünneti Anlamanın Önündeki Engeller' kısmında muvahhid 2 tarafından paylaşıldı.

1. muvahhid 2

muvahhid 2 Üyeliği İptal Edildi

Tebliğ cemaati hakkındaki fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.
  2. muvahhid 2

muvahhid 2 Üyeliği İptal Edildi

Öncelikle ben ilk izlenimlerimi söyleyeyim. Bana sanki tevhidi çizgiye yakınlar gibi geldi. Çok içlerinde bulunmadım. Fakat bulunduğum yerdeki yetkin kişilerden biri ile konuştum. Tarikatların ne lehinde ne de aleyhinde konuşmadıklarını söyledi. Ama konuşmasından şu anki tarikatları ve rabıtayı benimsemedikleri anlaşılıyordu. Durmamak hareket halinde olmak tebliğ yapmak zaten temel felsefeleri. Bir de tepeden inme değil direk halk ile bire bir görüşmeti benimsemeleri hoşuma gitti. Parti ve siyasetle de alakaları yok. Bir tek tağut diyanet vs konularda kesin bir tavırları yok ama onlara da zaten mesafeliler. Bu anlamda benim hoşuma gitti. Ama bilmediğim bir şey varsa da öğrenmek isterim.
  3. I.C.C.B

I.C.C.B Islam-TR Üyesi

teblig cematina cihad dan bahset kacarlar, aftan istanda bomba sesleri gelirken onlar oturmus tesbih cekerler...
    tabiri caiz ise, tam bir tarikat ehli olurlar bir tokat at öbür yanlarini donerler bir daha vur diye..
    cihad dan önce nefis terbiyesi yapiyorlar...
  4. ffurkan

ffurkan Islam-TR Üyesi

kaç kere cihat dedın kaçtılar ?
  5. Abdulmuizz Fida

Abdulmuizz Fida أَلَيْسَ اللَّهُ بِأَحْكَمِ الْحَاكِمِينَ Yetkili Kişi Site Admin

Kaç kare bahsettinde koşup cepheye gittiler?

Pakistan'ın Hindistana yakın bölgesinde, İngiltere'nin Pakistan-ı işgali sırasında Tebliğ cemaatının kurucularıdır.
    Bilhassa Türkiyedeki Tebliğciler Hakimiyet mevhumu ve cihad konularında yokturlar.
    Bilhassa İstanbul / Sultançifliği civarlarında MescidiSelam'da her Perşembe bir araya gelerek DÜnyaya sözde tebliğ için gidenler ve yapılacak işlerin görüşmesi (meşveresi) yapılır ve ne acibdir ki, hemen hemen Dünyanın tüm kafir ülkeleri bunlara kapılarını açar!
  6. eL_Muhacir

eL_Muhacir Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!! Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

:)

bazen bu tarz şeylere gülesim geliyor

''tebliğ cemaati''

müslüman olan bir kimse zaten çevresine tebliğ eder bu dini kısırlaştırmaya gerek yok sadece bir konu üzerine yoğunlaşmak ne kadar doğru veya ''cihad cemaati'' diye de olsa aynı şeyi söylerim

müslüman bunların hepsi ile mükelleftir caferi tayyar (r.a) habeşistanda akıcı konuşması gereği o an tebliğci seçildi ama cihad meydanlarında şehid edildi
  7. s.muhammed

s.muhammed Islam-TR Üyesi

Tebliğ cemaatinden tanıdığım insanlar oldu. Bu cemaatin akide ile ilgilendiğini ve sahih akideyi anlattığını söylemek mümkün değil. Selefin akidesinden mahrum bir akide batıldır.
  8. miraç burak

miraç burak Islam-TR Üyesi

bende bu cemaati bir tanıdğımdan duymuştum amcasının oğlunun tebliğ cemaatindeymiş afganistana gittiğini söylemişti bende afganistan diyince herhalde cihad etmeye gittiler zannettim sordum ne cihadı dedi tebliğ yapayiler dedi :)
  9. Ali Eren

Ali Eren Islam-TR Üyesi

S.a

Tebliğ cemaati, ümmeti asıl gayesine yani allaha kulluk etmeye çağıran bir oluşumdur. Siyaset konuşmazlar, içlerinde değişik parti veya tarikatlerden şahıslar olsalar da, doğması muhtemel olan kavgayı önlemek için bunları gündeme getirmezler. Aynı sebepten dolayı siyasi konuşmalar yapmazlar. Doğru yapılan hiçbir islami faliyete karşı çıkmazlar. Yanlış yapanlarla da dalaşmayıp, işi alimlere bırakırlar. Alimlere ait olan konuları onlara sorar kendileri zıplayıp fetva basmazlar.

Bazı arkadaşlar tebliğ cemaatini cihada karşılarmış gibi sanmış sanırım. Tebliğ cemaati cihatçılarla bu konuları konuşmazlar. Çünkü cihatçılar içinde doğru yapanlar da var yanlış yapanlar da. Hatta birbirini tekfir edip öldürenler de var. Afgan rus savaşından sonra 5 yıllık dönem ve rus savaşı sırasında yaşananlar bunun en büyük kanıtıdır. Şimdi de zaman zaman o bölgede yaşanan mücahitler arası iç çatışmalarıda bilen bilir.
  10. Ebukutub

Ebukutub Islam-TR Üyesi

Siz o cemaat tenmisiniz? Eğer öyleyse kayda alınabilir mesaj olabilir.Çünkü bende farklı şeyler duyuyorum.
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.