Tarîkat Mı Sakın Ha! ( Makale )

Konu, 'Atalar Dini' kısmında KavlulFasl tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Habibullah

  Habibullah İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

    
  ALLAH c.c in huzurundaki duramayan insan nasil olurda kendi gibi olanlarin huzurunda daha uygun daha guzel durur aciklarmisin diyecegim ama senin kafan karisik gercekten o yuzden lutfen yazi yazma gunaha giriyorsun kendini dinle kafani dinlendir ve kitap oku lutfen kardesim ALLAH c.c a emanet ol..
 2. emrecan155

  emrecan155 Islam-TR Üyesi

  habibullah sen peygamberin huzurunda her an nasıl durman gerekiyorsa öyle olmanı duramıyorsanda durma önemli olan Allah ın her seni gördüğü ve ona tam manasıyla ibadet etmektir.
  sen 5 vakit namazınıkılıp orucu tutup diğer ibadetleride yapsan cennet girersin.bide salih amellerin oldumu misal cihad gibi süper olur.bizde demioruz ki tarikata girmeyen kafirdir veya müşriktir.önemli olan bunca şirkin tağutun içinden milleti kurtarmaktır nakşibendiliğin esası.
 3. emrecan155

  emrecan155 Islam-TR Üyesi

  oy niye verioruz çünkü verdiğimiz insanların şeriatı istemeleri 28 şubatta bunun zeminlerini atmıştıkki aczimendiler çıktı zaten biz bilioduk ali kalkancıyı falan sonradan eroinci olduğu çıktı zaten.hemen bir darbe yapıp indirdiler.biz chp gelsede gene aynı oluruz dionuz .zamanında bu millet şapka takmadığı için m.kemal tarafından asılmadımı öyle kafanıza göre ona buna şirk demeyin
 4. Habibullah

  Habibullah İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  Hz.Muhammed s.a.v her muslumanin canidir cigeridir ama canim kardesim bak mesajlarinda hep tezat olusturuyorsunuz huzura durma makami tektir sadece ve sadece daima tek olan ve olucak olan seni her daim goren sana sah damarindan daha yakin kalbinden gecenleri ve gececekleri bilen ALLAH c.c dir lutfen dediklerimi iyi dusun kardesim.....
 5. emrecan155

  emrecan155 Islam-TR Üyesi

  ben diyom çilek kaç kilo sen dion domates kırmızı haşa ben Allah bende uzakmı diom tabiki Allah bilio her kalbimizden geçeni bilir ben aksinimi anlatıyomyazdıklarımı dikkatli oku
 6. emrecan155

  emrecan155 Islam-TR Üyesi

  kendimin şeriatcı olduğundan şüphelenirim onun şüphelenmem cübbelinin hapsenede gelen teklifleri dinle cübbeli sadece kendini savunmak için çıktı çoğu sohbetini dinledim.tv de sadece bir kere m.kemal konusunda taviz verdi.cübbelinin eski ve yeni sohbetlerini de dinle fark yok gene tağutu inkar eder gene şeriatı savunur yok oda bizden değil ondan sapık diyoz dersen ayrı
 7. yalnizkentli

  yalnizkentli Islam-TR Üyesi

  Bu dinde 3 nizam insanlar vardır..
  1.Gizleyenler
  2.Horlayanlar
  3.Kutsayanlar.
  Acaba tarikat mensubu kardeşlerim siz bu boyun neresinde olduğnuz hiç düşünüzmü..Eğer düşündüyseniz şeyhlernizi söylerdiklerini bi tarafa bırakın ALLAH nedemiş bide ona bakalım..

  39/38- Andolsun ki onlara: "O gökleri ve yeri kim yarattı?" diye soracak olsan: Elbette "Allah!" diyeceklerdir. O halde gördünüz ya Allah'tan başka çağırdıklarınızı! Eğer Allah bana bir zarar vermek isterse, onlar O'nun zararını giderebilirler mi? Yahut bana bir rahmet dilerse, onlar O'nun rahmetini tutabilirler mi? De ki: "Allah, bana yeter." Tevekkül edenler, hep O'na dayanırlar.
  Eğerken gerçek işiniz tevekkülse Bunu direk ALLAHA yapabilirsiniz aracıya gerek yok yakınlaştırıcı ve şefaatçiyede yol gösterici bildiğiniz birinede siz cemaatlerin ipini bırakın bide ALLAHIN direk ALLAHın ipine tutunun..

  2.si İşiniz gerçekten tövbe etmekse Bunu yürekten yürüken,koşarken,oturken,uyurken yapabilirsiniz birinin tövbenizi alması nasıl bir şirkin içinde olduğunuzun en büyük göstergesidir..

  3.Kuranı Kerimi anlamak için okuyan kardeşlerimizin birşeyin farkına varmış olması lazım.. Bir zamanlar putlar vardı..müşriklere Onlara neden tabisiniz denildiğinde bizi ALLAHA YAKINLAŞTRIYORLAR ALLAHLA ARAMIZDA ŞEFAATÇİLERİMİZ ONLAR. DEDİKLERİNİ birçok ayette hepimiz görmüşüzdür şimdiki kardeşlerimizn bir çoğu bu durumdalar demiycem ama çok benzediklerini söyliycem..

  Şimdi size tahtadan birşeyler getirip bu senin şefaatçin deseler dersiniz hiçmi aklın yok senin kendine bile faydası olmayan birşeyi, akıbeti bile belli olmayan şeylermi bize şefaat etçek dersiniz diye artık.. o putlara et giydirildi ve ALLAHLA KUL arasına şefaatçi diye giydirildi.

  İyi bil ki, halis din ancak Allah'ındır. O'ndan başka birtakım dostlar tutanlar da şöyle demektedirler: "Biz onlara sadece bizi Allah'a daha çok yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz." Şüphe yok ki Allah, onların aralarında ihtilaf edip durdukları şeyde hükmünü verecektir. Herhalde yalancı ve nankör olan kimseyi Allah doğru yola çıkarmaz.. (Zumer Suresi 3.ayet)

  Şimdi bana diyceksinizki kimsenin kimseye kulluk ettiği yok hepimiz ALLAH kuluyuz ve ona ibadet ediyoruz diye bende diycemki size evet, öyle ama yaptığımız şeylere biraz daha dikkat edelin düşünelim benzer bir taraf elbet bulunacaktır..


  VE ŞUNU ÖZELLİKLE SÖYLEMEK İSTİYORUM..BEN KİMSEYE BAĞLI BİRİ DEĞİLİM,DİREK ALLAHA BAĞLIYIM..AMA SİZİN BAĞLI OLDUĞUNUZ CEMAETLERİNİZE, TARİKATLARINIZA ŞEYHLERİNİZE TOZ KONDURMUYOR,ONLAR BİZİ CENNETE KADAR GÖTÜRÜR VE ŞEFAAT EDERLER ŞEYTANIN SON NEFESİNDE YARDIM EDERLER diyosunuz.

  BIRAKIN BUNU İLK NEFES ALDIĞINDA BİR ŞEYHİN YOKTU SON NEFESİ VERCEĞİN ZAMANDA OLMAYACAK. YARimizDE ALLAH YARDIMIZDA,İLK NEFESİ VEREN ALLAH,SON NEFESİDE ALAN ALLAH VE ŞEFAATÇİMİZDE O DUR..

  HADİ DİYELİM ŞEFAAT ETCEKLER HADİ DİYELİM ŞAHADET ETCEKLER..HADİ DİYELİM SON NEFESİNİZDE GELİCEKLER....

  YA DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ GİBİ DEĞİLSE?
  YA GİZLİ, YADA AÇIK BİR ŞİRK İSE?
  KİM SİZİ KURTARCAK O ZAMAN ya akıbetiniz bu ayet gibiyse?

  Allah şöyle der: “Sizden önce gelip geçmiş cin ve insan toplulukları ile birlikte ateşe girin.” Her topluluk (arkasından gidip sapıklığa düştüğü) yoldaşına lanet eder. Nihayet hepsi orada toplandığı zaman peşlerinden gidenler, kendilerine öncülük edenler için, “Ey Rabbimiz! Şunlar bizi saptırdılar. Onlara bir kat daha ateş azabı ver” derler. Allah der ki: “Her biriniz için bir kat daha fazla azap vardır. Fakat bilmiyorsunuz.”
  (ARAF SURESİ 38.AYET)Sakın demeyin o o zamann müşrikerine indi
  ya buzamaın müşrikleri değilde onlara ençok benzeyenleri biz isek?
  dikkat edin ALLAH BU SONDAN BU ÜMMETİ KORUSUN ..
  HİÇMİ AKLINIZI KULLANMAZSINIZ..


  VE ŞU AYETLE SÖZÜME SON VERİYORUM TEBLİĞ BİZDEN HİDAYET ALLAHTAN BİLMEYİZKİ BELKİ ALLAH BAZI GÜNAHLARINMIZDAN BAZILARIMIZI CEZALANDIRMAK İSİYOR.
  MELEKLER ADEM (A.S) BABAMIZA SADECE İNSAN OLDUĞU İÇİN SECDE ETMEDİ..
  ALLAHIN YARATTIĞI HİÇ YOKTAN VAR ETTİĞİ AKIL KUDRETİNE SECDE ETMİŞLERDİR..

  Şu dinlerini parça parça edenler ve kendileri de grup grup ayrılmış olanlar var ya, (senin) onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi ancak Allah’a kalmıştır. Sonra (O), yapmakta olduklarını kendilerine haber verecektir. (En’am 159 )


  DOST İSTERSEN HZ. ALLAH YETER
  Dünyada dost ister isen Hazreti Allah yeter,
  Mürşid-i kâmil ister isen Hazreti Kur'an yeter,
  Delil ister isen Hazreti Muhammed yeter,
  Meşgul olmak ister isen ibadet yeter,
  İbret almak ister isen ölüm yeter,
  Zengin olmak ister isen kanaat yeter,
  Bunlar da yetmez der isen Nâr-ı Cehennem yeter...
  ALLAHA EMANET OLUN...
 8. emrecan155

  emrecan155 Islam-TR Üyesi

  misal bir sofi dese benim günahlarımı şeyh affetti dese anında kafir olur çünkü şeyhde senin gibi bir beşerdir günahları ancak ve ancak Allah affeder.sadece şeyh senin tövbenin kabul olması için dua eder eğer Allah o kulun günahlarını affetmeyecekse gene affetmez.illa şeyhle günah affolur demioz.kişi kendi tövbe etse samimi bir şekilde Allah o kulunu affeder
  bizi şeyh yakınlaştırmaz Allah'a sadece yol gösterir sen namaz kılmıyosan oruç tutmuyosan şeyh napsın haşa şeyh RAB mikide seni direk cennete sokacak sadece gereken derslerini verir maleyani işlerden uzak durup ibadete yöneltir.peygamberlerin alimlerin ve şehitlerin şefaat hakkı vardır.bizim şeyhimiz alimdir.2.ilk nefesimizide Allah verdi son nefesimizde Allah verdirecek şeyh sadece senin alimindir.
 9. KavlulFasl

  KavlulFasl Islam-TR Üyesi


  Üstte ki Düşüncelere Sahip olan bir kişi ''Tasavvufcu Olamaz!!'' Siz Tasavvufuda Bilmiyorsunuz demek ki ''Tasavvuf Dininden'' olan Akidenizide bilmeyecek kadar Bilgisizlik içindesiniz .... Vahyi okuyun ve Kur'anı savunun...Bırakın Şeyhleri Hocafendileri...
 10. kusayr26

  kusayr26 Islam-TR Üyesi

  ben emrecan155 son mesajımı yazıp gidiyorum
  benim yazıdığım yazılar sizin insanlara söylediğiniz anlattığınız tasavvufa benzemiyor onun için delilsiz dediniz.ŞAŞIRMADIM
  ben insanlara sizin gerçekten anlatmadığınız tasavvufu anlatmaya çalıştım amacım sizi sofi yapmak deiğildi.sadece gerçek sansürsür bir şekilde gerçekten bu işi 7 yaşından beri ismailağa medreselerinde okuyan hocalarımdan anlatıyorum ki onlar tarikatta tasavvufta ileri insanlardır ama siz genede tasavvuf bu değildir dediniz helal olsun.faydasız olacak adım gibi eminim ama genede bir söyleyeyim eğer yaşadınız yerdeki bizim cemaatın hocalarına bu sorduklarınızı sorun zaten onlar belli olurlar şalvarıyla cübbesiyle sarığıyla.bu yazım inşallah silinmez.en fazla yazarsam 1mesaj yazırım merak etmeyin
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.