Şeyh ahmet el esir cihada gidiyor

Konu, 'Suriye Haberleri' kısmında Muvahhid Mücahid tarafından paylaşıldı.

 1. Muvahhid Mücahid

  Muvahhid Mücahid Islam-TR Üyesi

    
  Allahuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu Akbaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!


  Lübnanlı Selefi alimlerden Bilal Bin Rabah Camii imamı Şeyh Ahmet el-Esir, 5 bin savaşçıyla el-Kusayr'a giderek çatışmalara katılmak için hazır olduğunu ilan etti.
  Kaynak:‫Nusret Cephesİ جبهة النصرة | Facebook‬

  Lübnan İslami Direnişi Hizbullah'a bağlı savaşçıların el-Kusayr'daki çatışmalara katıldığını savunan Lübnanlı Selefilerden Bilal Bin Rabah Camii imamı Şeyh Ahmet el-Esir, 5 bin savaşçıyla el-Kusayr'a giderek çatışmalara katılmak için hazır olduğunu ilan etti.

  Sayda şehrindeki taraftarlarına hitaben konuşan el-Esir, Hizbullah'ın el-Kusayr'daki çatışmalara doğrudan müdahalesinin Lübnan'daki iç huzuru bozduğunu ve fitneye yol açtığını iddia etti.

  Sayda şehrinde Özgür Direniş Tugayı'nı kurduğunu belirten el-Esir, Hizbullah'ın tehdidini hisseden herkesin 5 kişiden oluşan bölükler kurması çağrısında bulundu.

  El-Esir, konuşmasının devamında, Lübnan ya da diğer ülkelerde yaşayan gençler için el-Kusayr'daki çatışmalara katılmaları fetvasını verdi.

  Öte yandan Trablus'taki Şeyh Salim Rıfai ise evinde düzenlenen toplantıda el-Kusayr başta olmak üzere Humus'taki sünnilerin savunulması için genel seferberlik ilan etti.
 2. Muhammed Yusuf

  Muhammed Yusuf Islam-TR Üyesi

  allahuakbar wa lillahilhamd
 3. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi  23-04-2013 tarihinde, 15:20 saatinde eklendi


  2 bin Lübnanlı silahlı militan Suriye’ye girdi


  [​IMG]


  2 bin Lübnanlı silahlı militan Suriye’ye girdi


  YDH- Lübnanlı parlamenterlerden Velid Sekeriya 2 binden fazla silahlı militanın Kusayr ve Cevsiye bölgelerinde savaşmak üzere Lübnan’dan Suriye’ye girdiğini açıkladı.


  YDH-Lübnanlı parlamenterlerden Velid Sekeriya 2 binden fazla silahlı militanın Kusayr ve Cevsiye bölgelerinde savaşmak üzere Lübnan’dan Suriye’ye girdiğini açıkladı.
  Hizbullah’ın Lübnan parlamentosundaki milletvekillerinden Velid Sekeriya el-Menar televizyonuna yaptığı açıklamasında Humus kentinin Suriye açsısından stratejik önemine değinerek son dönemde bölgedeki operasyonlarını arttıran Suriye ordusunun bölgeyi kontrol altına alması durumunda silahlı grupların militan ve lojistik temin ettikleri Lübnan’la bağlantılarının kesileceğini söyledi.
  Lübnan’daki 2 binden fazla silahlı militanın Kusayr bölgesinde Suriye ordusuyla savaşmak üzere Suriye’ye geçtiğini belirten Lübnanlı milletvekili, Suriye’deki silahlı grupların Lübnan’ın Hermel kentine yönelik füze saldırılarına da dikkat çekerek “Suriye ordusu, silahlı unsurları Kusayr kentinde kuşatma altına aldı. Bu yüzden onlar da hedef saptırmak ve Suriye’yi baskı altına almak için Lübnan topraklarına füzelerle saldırıyorlar” dedi.
  Hizbullah milletvekillerinden Hüseyin Musevi de Suriye’deki silahlı grupların füze saldırısı sonucu Hermel kentindeki 2 Lübnanlının hayatını kaybettiğine dikkat çekerek Lübnanlı yetkilileri, Lübnan vatandaşlarının güvenliğini korumak için somut adımlar atmaya çağırdı.
  Lübnan’ın güneyindeki Sayda kentindeki selefi liderlerden Ahmed Esir, bugün Suriye’nin Kusayr kentinde savaşmak üzere 5 bin savaşçı göndermeye hazır olduklarını açıklamıştı.
  KAYNAK :ydh.com.tr (Biraz göz gezdirdim. Sanırım bu site Esed yanlısı haber yapıyor. Haber niteliği olduğundan ekledim)
 4. Muvahhid Mücahid

  Muvahhid Mücahid Islam-TR Üyesi

  Zaten haberin içeriğinde belli oluyor esad yanlısı oldukları.Yok esad çembere almışta falan filan :)
 5. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi

 6. Muvahhid Mücahid

  Muvahhid Mücahid Islam-TR Üyesi

  Şeyh ahmet esir 5000 mücahidi ile humusun el gusayr şehrine vardı.
  Kaynak:Özgür suriye haber ajansı , Nusret cephesi facebook sayfası
 7. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi

  ŞEYH AHMED ESİR TABURU SURİYEDE MÜSLÜMANLARA CİHAD ÇAĞRISINDA BULUNDU  Nusret Cephesİ جبهة النصرة facebook sayfasi
 8. Muhammed Et-temimi

  Muhammed Et-temimi Islam-TR Üyesi

  [​IMG]
 9. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi

  Günün resmi bölümüne koyalım
 10. Muvahhid Mücahid

  Muvahhid Mücahid Islam-TR Üyesi  Şeyh ahmed esirin qusayrdaki videosu
 11. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi

  Çok merak ediyorum. Esedin bu yaptıkları ile ilgili , Türkiyede müslümanım diyen tarikat ve dini cemaatlerden herhangi bir kınama yapan oldu mu?
 12. morueqq

  morueqq لا إله إلا الله Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  Allah bu eliyle ve diliyle cihad eden alime rahmet etsin türkiyede böyle insanlara ihtiyaç var
 13. Rebi3

  Rebi3 Islam-TR Üyesi

  MaşaAllah. Al sana ilmi ile amil mücahid bir Alim. Allah şeyhi ve mücahidlerini muzaffer etsin. Bazılarının da gözüne sokmak lazım bu görüntüleri.
 14. HAMAS

  HAMAS Islam-TR ÜyesiYüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.