SENİN ALLAH'ININ KANUNLARI BURADA GEÇMEZ!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında DAVA tarafından paylaşıldı.

 1. eL_Muhacir
  Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!!


  Evet tescilli ''KAFİR'''
 2. Muaz ibni Cebel
  Allah'ın Kulu

  hangisi?
 3. eL_Muhacir
  Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!!


  270.jpg
  BU
 4. Muaz ibni Cebel
  Allah'ın Kulu

  Allah hidayet nasip etsin..
 5. Maliik
  Islam-TR Üyesi

  kardesler ben bu bolumu okuyarak aklimdaki bir cok soruya cevap buldum Allah aydinlik getirenlerden razi olsun ancak baska sorular takildi simdide :s biri bana ozelden yardimci olabilirmi insAllah ?? sorularimi burda sormak istemiyorum...
 6. ebucuheyman
  Üyeliği İptal Edildi

  öyle bir uçurum ki bu Allah bizleri ıslah etsin inş
 7. kelime-i şehadet
  Islam-TR Üyesi

  aradan 2 yıl geçtiği için sorayım halen aynı görüşte misin? bir yandan tağuta muhakeme olan birini savunurken öbür yandan tağuta muhakeme olmayanı sırf kimliği var diye kafir etmişsin. biri tağuta muhakeme oluyor birşey yok ama muhakeme olmayan kafir oluyor. nasıl oluyor o öyle? delillerle açıklar mısın? ve kimlik taşıyana, vergi verene hangi delillere dayanarak kafir diyebiliyorsun?
 8. IsLaM4eVeR
  لا اله الا الله


  2 yıl öncede, 10 sene öncede aynı görüşteyim hala da aynı görüşteyim. Siz fatih0073231' mısınız.

  Değilsiniz sanırım ve yazıyı kırpmıssınız tekfir eden ben değilim, o yüzden soruyu yanlış kişiye soruyorsun.
 9. kelime-i şehadet
  Islam-TR Üyesi

  Yok ben "allahu akbar" nikli üyeyim. Kırpmaktan amacım ise sadece beni ilgilendiren yerin o kısım olmasındandır. Sen anladığım kadarıyla o üyenin tekfir mantığına göre şunu şunu yapanlar da kafir olur demişsin. ancak yine de net bir cevap almak için soruyorum, kısa ve net bir cevap verirsen iyi olur (amacım münakaşa çıkarmak değil çünkü). Şimdi "kimlik taşıyan, vergi veren herkes tağutu red etmemiştir" diyor musun? Eğer "tc vatandaşı olan herkes muhakemeyi otomatikman kabul etmiş sayılır" diyorsan bana tc kanunlarından bunun delilini getirir misin?
 10. IsLaM4eVeR
  لا اله الا الله

  Ben tekfir etmiyorum. Ne hariciyeler gibi müslümanları büyük günahlarından dolayı tekfir ediyorum ne de mürciyeler gibi laileheillallah diyen biri hiçbir şekilde kafir olmaz diye tekfir islamda yok demiyorum.

  Üstteki soruna gelince küçük anayasa kitapçığı alabilirsin, su,elektirik,telefon,adsl hattına başvururken size imzalatılan maddelere bakabilirsin. Eğer bunları yapacak durumunuz yoksa herhangibi pc,beyaz eşya gibi birşey alırken size imzalatılan sözleşmeleri okuyun.

  Kısaca şunu diyeyim bu tür sözleşmelere imza atanlar otomatikman herhangibi durumda tc mahkemelerinde muhakeme olmayı peşinen kabullenmiş oluyor.

  Daha da açıklayıcı yazamam anlamadıysanız dediğim şekilde araştırabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş

Yüklüyor...