Şehit Mücahid Şener'in Hayatından Dersler - Sözünde Duranlar Serisi

Konu, 'Türkiye'li Şehidler' kısmında KavlulFasl tarafından paylaşıldı.

 1. KavlulFasl

  KavlulFasl Islam-TR Üyesi

    
  ŞEHİT MÜCAHİD ŞENER'İN HAYATINDAN DERSLER

  -Sözünde Duranlar Serisi-
  Bugün bu yiğitler, Afganistan'da, Çeçenistan'da, Filistin'de, Irak'ta ve dünyanın diğer bölgelerinde eşi görülmemiş kahramanlıklar sergilemekte ve Hakk'ın şahitliğini yapmaya devam etmektedirler. İşte onlardan biri henüz 19'unda yaşamının baharında, bu mücadelenin ön saflarında yer alan ve arzu ettiği şehadete kavuşan binlerce gençten birisi olan Konya'lı Mücahid Şener'dir..

  [​IMG]

  Mücahid 1984 yılında dünyaya gelmişti. O'na isim olarak Mücahid'i seçenler, hiç yanılmamıştı. Mücahid bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesinde, çok istediği şehadete kavuşmuştu. Allah, O'nun şehadetini kabul etsin. O'nu Firdevs cennetlerinin varislerinden kılsın. Bizi de şehidlerimizin yolundan ayırmasın.

  Mücahid de diğer akranları gibi güle oynaya büyüdü. Ta ki, bir şeyleri akletmeye başlayana kadar, Hayatının bu döneminde ümmetin halini düşünmeye başladı. Çevresinde ve dünyada olanlara sessiz kalamazdı. Çünkü O, bir müslümandı. Ve sahip olduğu iman, olanlara sessiz kalmasına engel oldu.

  -Çeçenistan'daki müslümanlara yardım etmeye karar verdi. Hayallerini ve rahat olan yaşamını bıraktı. Kendisine yurt olacak olan topraklara yöneldi. Herkesin kendisine kardeş olacağı topraklara O, mücahid ulemanın cihad çağrılarına icabet etme zamanın geldiğini düşündü. Cihad bölgelerine gidip gelen insanlarla konuştu. Müslümanların içindeki bulundukları zilletten kurtulmalarının yollarını araştırıyordu. Allah, hakkıyla iman eden bu gence rahmet etti, O'nu peygamberler, sıddıklar, salihler ve şehidler yoluna iletti.

  -Mücahid, Allah'ın, mazluma yapılan tecavüzlerin hiçbirinin karşılıksız bırakılmamasının istediğini biliyordu. 2000'li yıllarının başında zulmün kızıl yüzünün tekrar gösterdiği Kafkaslardan gelen ve yankısı hala süren ses Mücahid'e, yıllardır Kur'an ve hadislerden öğrendiği cihadı bizzat gerçekleştirmenin ve özlemini duyduğu şehadete ulaşmanın kapısını aralamıştı.

  Mücahit Şener ; Video 2. ( Sözünde Duranlar Serisi )  [flash]http://content.longtailvideo.com/files/player.swf?file=http://youtubedenindir.com/tube.php?vid=Y7Vsff4qmWU&type=video&image=http://i2.ytimg.com/vi/Y7Vsff4qmWU/hqdefault.jpg&logo=http://www.islam-tr.com/forum/images/statusicon/forum_old.gif&flash width=500, height=350[/flash]


  - O ses şöyle diyordu. Ey İslâm ümmetinin aziz evlatları! Aranızda Allah'a verdiği sözde duranlar yok mu ? İçinizde bu azmış ve sınırları aşmış köpeklere dur diyecek yok mu? Yahutta samimiyetle ve alçak gönüllülükle ellerini kaldırdığı zaman, duası kabul edilecek bir kişi yok mu? Bizi dualarınızda da mı unuttunuz? Nerede gece yarılarındaki ısrarlı dualarınız? Şimdi dualarınızda unutacaksınız da, ne zaman hatırlayacaksınız? Allah Rasulu şehid olan 70 arkadaşı için dualar etmişti. Bugün binlerce müslüman kardeşiniz öldürülürken sizin dualarınız, yardımlarınız nerede? Siz nerdesiniz? Müslümanların başlarına bir felaket geldiğinde Allah'a yalvarınız. Onların zafere ulaşmaları için her türlü desteği vermekten kaçınmayınız.!


  NOT ;

  -( Türkiye'de ki Müslümanların birbirini ''TEKFİR'' ettiği veya Kınadığı şu sıralarda Dünyanın kim bilir neresinde bir Müslümanın ''IRZINA veya NAMUSUNA'' saldırılmakta çocuklarının gözleri Önünde hiç bir Mahluka yakışmayacak derecede bir ''Aşşağılanmaya Maruz Bırakılmaktalar'' - Kim bilir hangi Müslüman kardeşimin Cihad ederken ''Gözlerine kör bir Kurşun'' isabet etmektedir.

  -Biz Türkiye'de ki Müslümanlar birbirimizi ''TEKFİR'' ederken kim bilir hangi Misyoner o insanı ''TEBLİĞ'' etmektedir..

  -Bizler birbirine ''DELİL'' sunma yarışındayken hangi ''MÜCAHİD'' Bizim bu halimizi Rabbine Havale etmektedir.

  -Bizler ''Bilgisayarlarımızın Klavyeleri ile istediğimiz yazıyı ancak birbirimize galip gelmek için yazarken... Kafirler ise Zehirlerini apaçık istediği ''MEYDAN'' dan Kitlelere ''ŞİRKİ ve KÜFRÜ'' nü saçmaktalardır,Bombalarını Camiilerimize ,Roketlerini Evlerimize ,Uçaklarıyla Kentlerimize Mukaddes olan ne varsa Saldırmaktalardır... )  CAHİLİYYE TOPLUMUYLA İLİŞKİSİ

  Mücahid'in şehadeti yaşadığı cahiliye toplumun ve bende müslümanlardanım diyen fakat müslümanların içinde bulundukları zilletten kurtulması için kılını bile kıpırdatmayan insanlara karşı bir ihtar ve direnişin yeniden ayaklanışı olacaktır inşallah. Allah Mücahid'in ve tüm şehidlerimizin şehadetlerini kabul etsin. O'nun şehadetini tüm insanlığa bir nûr, Allah düşmanlarına da ateş kılsın inşaallah.

  Mücahid Şener Video 3. Abisi ve Arkadaşları,öğrencileri anlatıyor.


  [flash]http://content.longtailvideo.com/files/player.swf?file=http://youtubedenindir.com/tube.php?vid=P0lWz6i_dM8&type=video&image=http://i2.ytimg.com/vi/P0lWz6i_dM8/hqdefault.jpg&logo=http://www.islam-tr.com/forum/images/statusicon/forum_old.gif&flash width=500, height=350[/flash]  Şehidimizin ağabeyi anlatıyor:

  -Genelde her zaman beraberdik. Çevredeki insanlar, O'nun namaza ve Kur'an'a yatkın olması dolayısıyla çok seviyorlardı. İslâm'a çok yatkındı. İnsanları çok seviyordu, insanlarda O'nu çok seviyorlardı. Çok şirin bir çocuktu.

  -Allah, herkesin içine sevgi vermişti gerçekten. İmam Hatip yıllarını O'nun için dönüm noktası olmuştu. İmam Hatip yıllarında Kur'an eğitimi ve arkadaşları ile iletişimini geliştirdi.

  - Filistin'de, Bosna'da, Çeçenistan'da müslümanlara yapılan bu zulmü gerçekten kınıyordu ve gerçekten çok üzülüyordu. Mücahid'i tanıyan herkes neye üzüldüğünü, neyi istediğini biliyorlardı. Herkese diyordu ,Ortada erkek yok mu? Bu mazlumlara, bu kadınlara, yardım edecek bir erkek yok mu? diye.

  -Benim ticaretle uğraşmama biraz kızardı.

  MÜCAHİDİN ŞENER'İN İNFAK ÇALIŞMALARI

  - Askerden izine geldiğimde, Mücahid ticaret ile uğraşıyordu. Bundan dolayı bu sefer ben biraz O'nu eleştirmiştim. Tabi daha sonra bunu öğrenci evlerine ve eğitimlerine katkı olsun diye yaptığını öğrendim. Gerçekten o zaman duygulanmıştım. Üzüntümüz beraber, sevincimiz beraber, herşeyimiz beraberdi.

  BOŞ ZAMANLARINI NASIL DEĞERLENDİRİRDİ

  -Mücahid'i; ya Kur'an okurken görürdük, ya da namaz kılarken. Mücahid, hayatını Allah için yaşamıştı. Hiçbir zaman dünya için, ticaret için bunu da böyle yapalım demedi. Şehadeti benim için sürpriz olmadı. Öylesine bizi alıştırdı ki, her zaman kendi kendime diyordum, bir gün şehid olacak.. Zaten yaşarken şehiddi. Annem başta çok üzülüyordu. Allah, gerçekten sabır verdi.

  Not:

  ( Üstte de Okuduğumuz gibi Şehit Mücahid Şener ,Bilgisayarın başına geçip hayatının en Önemli Bölümü olan Gençlik yılllarını Forumlarda ve Video Seyrederek geçirmiyor,bir takım Müslüman kardeşlerimiz gibi ''TEKFİR'' ile uğraşmıyordu.O Ümmetin durumunu kavramış ,hem ''TEBLİĞ'', hemde ''TALEBE'' yetiştirerek ,''YENİ NESİL'' lere ''TEVHİD AKİDESİ'' ni Tebliğ ediyordu...)

  İSLAM DAVA'SINA BAKIŞI

  Şimdi, Mücahid'i davasında kendisine yoldaşlık eden arkadaşlarının anlattıklarıyla tanımaya çalışalım.

  Yakın bir arkadaşı Mücahid'i şöyle anlatıyor:

  Mücahid, yaşıtlarının dünyaya bir karış havadan baktığı lise yıllarında, İslâm davasını dert edinmeye başlamıştı. Müslümanların bulundukları içler acısı duruma üzülüyor, acaba ben davam için neler yapabilirim !? diye derin düşüncelere dalıyordu. Mücahid'in Kur'an ile dostluğu biz İmam Hatip Lisesindeyken başladı. Bu yolda yardımcı olacağına inandığı ders halkalarına katıldı. "Arkadaşlar zulmün son bulması için Allah yolunda, malımızla ve canımızla cihad etmeliyiz." derdi.

  Not;

  ( Mücahid'in Hayatını bakınca kendi durumumuzu Kıyas etmeliyiz,O'nun derdi ''DAVA'' sıydı,ne her hangi bir insanı ''TEKFİR'' etmek nede mevcut 'Cahiliyye Toplumunu' görmezlikten gelirdi, ''İFRAT ve TEFRİT'' ( Aşırıcılık ve Duyarsızlık ) bir Mücahidin Karakteri olamazdı ve Mücahid'de Elhamdulillah bu yoktu... Duyarlı bir Müslüman'dı ancak bir ''TEKFİR''ci değildi..)

  CİHAD HAYATININ HER YERİNDE

  Dava arkadaşlarından birine Mücahid dendiğinde ağzından şu kelimeler dökülüyor:

  Mücahid, dünyanın değişik bölgelerinde müslümanlara yapılan zulmü ve müslümanların zulme karşı verdikleri cihadı yakından takip ederdi. Rus zulmünün yüzyıllardır hüküm sürdüğü Çeçenistan'ın anlamı O'nun için çok farklıydı. Rus zulmüne karşı verilen cihadda şehid olan arkadaşları olmuştu. Mücahid'e cihadı ve şehadeti Çeçen Cihadı öğretti desek abartmış olmayız. Arkadaşlar, iman, davet ve cihad bir bütünün ayrılmaz parçalarıdır. Biz eğer ki iman ettikten sonra davet ve cihad görevimizi yerine getirmezsek imanımızdaki samimiyetimiziden söz edilemez.! dediğini hiç unutmayacağım.


  NOT;

  ( Mücahid Dava'yı kavramış ve kendi Çağdaşlarına bunu tüm Samimiyeti ile açıklıyordu ; Davamız ; iMAN - SABIR - DAVET- HİCRET- CİHAD ) dır...Demek isiyordu 'İman ve Sabır' - 'Davet ve Sabır' - 'Hicret ve Sabır' - 'CİHAD ve SABIR' bütün Müslümanlarda olmasını beklediğimiz buydu ve Elhamdulilah bunu kavrayanlar ''FİTNE'' nin baş gösterdiği Ülkemizde Önemli olan bu vazifeyi omuzladılar..

  -''TEKFİR'' çıkmazlarında Zaman Öldürmektense , apaçık ''KAFİRLERİN'' hiç bitmeyen Zulmüne dur demenin Üstünlüğünü gördüler.)

  TALEBE YETİŞTİRMESİ VE TEBLİĞİ

  -Öğrenci evlerine bir ilim yuvasına çevirmişlerdi. Davası için tebdir peşinde koşanların aksine bu yola malını ve canını adayan kardeşlerin yaptığı çalışmalar O'nun içindeki cihad ve şehadet aşkını daha da alevlendirmişti. Davet ve cihad için çalışmadan geçen bir günü yok gibiydi. Şehadetten bahsederken çoğu zaman boğazı düğümlenir, gözleri yaşla dolardı. Cihad etmeye 5.5 sene önce karar vermişti. Geceleri yaptığımız yürüyüşlerde cihad ve şehadetten bahsederdi. Cihad meydanında daha aktif olabilmek için koşmak, yüzmek gibi kondisyonunu artıracak sportif faaliyetleri yapmaya çalışırdı...

  NOT ;

  ( CİHAD ve ŞEHADET AŞKINI ALEVLENDİREN BİRİCİK YÖNTEMİN DAVA UĞRUNA ÇALIŞMAK OLDUĞUNU PRENSİP EDİNMİŞTİ ,Müslümanların birbirnin açığını araması veya ''TEKFİR'' etmesi Müslümanda CİHAD ve ŞEHADET Aşkını Alevlendirmiyor aksine İhlas ve Samimiyetin kırılmasına sebeb oluyor... )

  Mücahit Şener ve Komutanı Dava arkadaşı
  ( Elazığ'lı Emir Şehit Bilal )


  Video 4. CİHADA GİDİŞ 21.Ağustos 2003  [flash]http://content.longtailvideo.com/files/player.swf?file=http://youtubedenindir.com/tube.php?vid=ntD9rafbzGM&type=video&image=http://i2.ytimg.com/vi/ntD9rafbzGM/hqdefault.jpg&logo=http://www.islam-tr.com/forum/images/statusicon/forum_old.gif&flash width=500, height=350[/flash]

  CİHADA KATILMA SEVİNCİ

  -Bir arkadaşı Mücahid'in cihad meydanına gitmek için her şeyin hazır olduğunu ve birkaç güne kadar yola çıkacağının haberini aldığında sevincinden yerinde duramaz olduğunu, Allah'ın O'nun yüzündeki nûr'u artırdığını ve Mücahid'in yüzüne eskisi gibi bakamadıklarını, yüzünün haya edilecek bir güzelliğe söylüyorlar.

  NOT ;

  ( Cihada katılma sevinci,bu sevinci Rahman olan Rabbim tüm kardeşlerime nasip etsin,ayrılıkçı söylemlerin ve boş eylemlerin peşinde koşan kardeşlerimizin, Dava'ya verdikleri zararları bugün telafi etmek için çaba sarf etmemizin nedeni,Samimiyetsizlik ve İhlassızlığın sonucudur. )

  CEPHEDEKİ ARKADAŞLARININ O'NUN AHLAKINI ÖVMELERİ

  -Cephedeki mücahid arkadaşları, henüz 19'unda Firdevs Cenneti'ne varis olan yiğidimizi haya, ahlâk ve takvaya bürünmüş bir güzel olarak tarif ediyorlar.

  Mücahid Şener Video. 5
  ( Emir Şehit Bilal ve Silah Arkadaşı Anlatıyor )
  [flash]http://content.longtailvideo.com/files/player.swf?file=http://youtubedenindir.com/tube.php?vid=89OZs69Q_6U&type=video&image=http://i2.ytimg.com/vi/89OZs69Q_6U/hqdefault.jpg&logo=http://www.islam-tr.com/forum/images/statusicon/forum_old.gif&flash width=500, height=350[/flash]

  ANNESİNİN RÜYASI

  -Mücahid'in öğrencilerinden biri, Mücahid şehid olduktan sonra gördüğü bir rüyayı şöyle anlatıyor.

  -Hocamı rüyamda gördüm. Elinde uzun bir liste vardı. İçinde şehidlerin isimleri yazılıydı. Beşinci sırada hocamın ismini gördüm...

  ŞEHADETİ RAHMAN'A KAVUŞMASI:

  Mücahid'in şehadetine tanık olan arkadaşı anlatıyor;

  "Bismillahirrahmanirrahim.''

  O hayatının baharında şehadeti kazanan yiğit bir gençti. O, Rabbinin cennetine aşıktı... Rabbi'de O'nun isteklerini kabul etti ve O'nu şehidlerin mertebesine çıkardı. Bu asil genci nasıl anlatacağımı bilemiyorum. O'nu anlatırken aciz kalsam da anlatmaya çalışacağım.

  -Ben bugünleri çok bekledim. Bugüne kadar sırtüstü çok yattım. Bugün ecir alma ve cennet için yatırım yapma zamanı? derdi.

  -Vallahi, O'nu, uzak-yakın hiçbir iş için üşengeçlik yaparken görmedim. O, Allah Rasulunun-Sallallahu aleyhi ve Sellem-in şu hadisi hep tekrarlardı.

  -''Allah-Subhanehu ve Teala-nın yolunda tozlanan ayağa cehennem ateşi değmeyecektir.?''( Hadis-i Şerif )


  NOT ;

  ( 19 yaşında bir Müslümanın Şehadeti doğrusu bununla övünmek gerekiyor,ancak İhlas'ın Zirvesine eren ''MUMAİN BİR KALB'' in sonucudur,Rabbine Teslim ettiği Nefsini Tezkiye eden Allah-Subhanehu ve Teala- Dilediği kuluna Nasip ediyor böylesi Şehadeti...

  -O'nun hefedi tek kelime ile şuydu ''YAKLAŞMAK'' Allah-Subhanahu ve Teala- ya ''YAKINLIK'' -Nimet verilen Kullardan olma SAVAŞIDIR ...Cihad'ın tarifi budur ''NİMET VERİLEN KULLARDAN'' olma yarışı,en kısa şekilde bunu söyleyebiliriz..

  -DİL 'imizin Eza ve Cefası sonucu katlanacağımız Azab'ı düşünelim,Türkiye'deki Müslüman Gençlerin ( Çalışan ve Çırpınan Kardeşlerimi bundan Tenzih ederim )en çok çalıştırdıkları Uzuvlardan birisi ''DİL'' ve Dil ile ''Allah-SubhanaHu ve Teala- ya nasıl yaklaşacağız? Cahiliyye Toplumunu toptan ''TEKFİR'' etmekle Cihad ettiğimizi mi sanıyoruz ,Eğer böyle düşünüyorsak ''ZAN'' dan sakınmalıyız... )

  CEPHEDE Kİ HİZMETİ

  -Mücahid'i ya cephane taşırken, ya sığınak kazarken, ya da mücahidleri gıda ve su taşırken görürdük. O, kendisinin boşa geçecek vaktinin olmadığına şartlandırmıştı.

  Mücahid Şener Video .6 (Komutanı Şehit Bilal anlatıyor. )


  [flash]http://content.longtailvideo.com/files/player.swf?file=http://youtubedenindir.com/tube.php?vid=ixU56kJ6HnU&type=video&image=http://i2.ytimg.com/vi/ixU56kJ6HnU/hqdefault.jpg&logo=http://www.islam-tr.com/forum/images/statusicon/forum_old.gif&flash width=500, height=350[/flash]

  SON OPERASYONU

  -21 Ağustos'ta, tedavi için giden emirimiz Bilal ile gelmişti. Mücahid aramıza gelişinden bir ay sonra, emirimiz Bilal ile bir operasyona katıldı.

  -Mücahid, 2003'ün Ramazan ayının 27. gecesini nöbette geçirmişti. Sabah 8:30 sıralarıydı. Sığınakta kimimiz Kur'an okuyor, kimimiz ibadetle, kimimizde günlük işleriyle meşgul oluyordu.

  Nöbetçi; Rusların etrafımızı sardığını ve saldırıya geçmek üzere olduklarını haber verdi. Hemen hazırlandık. Fakat Ruslar saldırıya başlamışlardı. Emirimiz Bilal, sığınaktan çıkar çıkmaz vurularak şehid oldu. Dışarıya çıkanlar iki-üç saniyede şehid oluyorlardı. Sığınağın önünde bir metrelik bir çukur kazmıştık. Dışarı çıkıp ateş ederek o çukura atlamayı düşündüm ve atladım. Bacağımdan ve yanağımdan hafif şekilde yaranlanmıştım. Benden sonrada Mücahid, benden tarafa doğru gelmeye başladı. Çukura tam atlarken diz kapağına büyük bir kurşun isabet etti. O'nu çukurun içine çektim ve çatışmaya oradan devam ettik. Mücahid'in dizkapağına isabet eden kurşun O'nu ağır bir şekilde yaralamış ve dizkapağı arka tarafa doğru kırılarak dönmüştü. Ruslarla aramızdaki çatışma devam ederken, Mücahid'in alnına bir kurşun daha isabet etti. O anda Rabbine ve özlemini duyduğu şehadete kavuştu. O ve diğer kardeşler Kadir gecesinin sabahı şehid düştüler.

  Mücahid Şener Video. 7 ( Şehit Komutan Bilal Anlatıyor. )


  [flash]http://content.longtailvideo.com/files/player.swf?file=http://youtubedenindir.com/tube.php?vid=WVa63Y8iqvE&type=video&image=http://i2.ytimg.com/vi/WVa63Y8iqvE/hqdefault.jpg&logo=http://www.islam-tr.com/forum/images/statusicon/forum_old.gif&flash width=500, height=350[/flash]

  Mücahid, çok takvalı, cesur bir gençti. O hepimizden yaşça küçük olmasın rağmen davranışlarıyla bize örnek oluyordu. Yaşına oranla Kur'an ve Hadis bilgisi çok iyiydi. Akşamları Kur'an ve hadis dersleri verirdi. Rabbim, O'nu Firdevs'i A'la'da ağırlasın inşaAllah. Elazığlı Bilal kardeşin emirlik yaptığı, benim ve Mücahid'in içinde bulunduğu grup, Allah'ın dinin üstün tutmak için, malı ve canı ile farklı ülkelerden gelen 14 yiğitten oluşuyordu. Bu gruptan şehid olamayan tek kişi benim.

  -O, peygamberin de dediği gibi, Az zamanda çok iş yapan birisiydi. Aramıza katılalı 4 ay olmuştu...

  Ağabeyi Anlatıyor:

  ''Kardeşim Mücahid, Ramazan ayının 27. günü yani Kadir gecesinin sabahı 10:00 sularında şehid olmuş. Annem, kardeşimin şehid olduğu sıralarda bir rüya görmüş. Kur'an okuduktan sonra uyku basıyor. O an rüyasında Mücahid, ayakları bembeyaz nurlar içinde anneme doğru yürüyor. Daha sonra öğrendiğimize göre Mücahid, ayağından yara alarak şehid olmuş."


  Mücahid Şener Video 1. - Vasiyyeti -  [flash]http://content.longtailvideo.com/files/player.swf?file=http://youtubedenindir.com/tube.php?vid=MfzOYcRQylY&type=video&image=http://i2.ytimg.com/vi/MfzOYcRQylY/hqdefault.jpg&logo=http://www.islam-tr.com/forum/images/statusicon/forum_old.gif&flash width=500, height=350[/flash]  ŞEHİT MÜCAHİD ŞENER'İN İSLAM GEÇLİĞİNE VASİYETİ


  Euzu billahimineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim.

  Elhamdulillahi Rabbil alemin vessalatü vesselamu ala Muhammed

  Hamd olsun Allah'a ki, bize İslâm nimetini bahşetti. Bizleri Karanlıklardan nur'a çıkaran Allah'a hamd olsun.

  Elhamdulillah ki, Rabbimiz bize İslâm'ı, O'nu yaşamayı, Allah'a kulluk etmeyi,, peygamberi önder seçmeyi nasip etti.

  İsmim Mücahid, yaşım 19. Bende bir zamanlar Türkiye'deki gençler gibi, gezen, oynayan, hayallere dalan biriydim. Rabbim, bana 15 yaşımda hidayet nasip etti Elhamdulillah. Kur'an okumaya, Peygamberi tanımaya başladım. Tabi ki, peygamberi tanımakla, Allah'ı tanımakla bu işin biteceğini zannetmiyorum. Muhakkak ki Allah yolunda bir şeyler yapılmasının gerektiğine inandım. Ve benim Kur'an'dan öğrendiğim, Peygamber (s.a.v.)'den öğrendiğim şey buydu. Muhakkak ki, bir şeylerin yapılması gerekiyordu. Allah yolunda çaba göstermemiz gerekiyordu. Allah bizden Kur'an'da, O'nun yolunda cihad etmemizi, O'nun yolunda kanımızı akıtmamızı istiyor. Peygamber (a.s.)'da bize cihadın faziletlerini anlatıyor. Bende bundan yola çıkarak Allah yolunda cihad etmeye, Allah yolunda savaşmaya niyet ettim. Ve Rabbim bana Elhamdulillah, 4 sene de olsa beklememe rağmen kendi yolunda cihad etmeyi nasip etti.

  Kişinin iyilik yaptığında cennete gideceğini, kötülük yaptığında cehenneme gideceğini Allah-Subhanehu ve Teala- bize, Kur'an'da söylüyor. Ve Allah öyle bir grup anlatıyor ki Vakıa Suresinde, önde gidenlerden bahsediyor. O önde gidenler her zaman başı çeken insanlardır. O önde gidenler Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla cihad edenlerdir. Biz İslâm'ı seçen müslümanlar olarak gerek medyadan, gerekse çevremizden aldığımız duyumlarla müslümanlara yapılan zulümleri gördük. Bazı gazetelerden, televizyonlardan seyrettik. Filistin'de, Çeçenistan'da, Keşmir'de ve dünyanın çeşitli bölgelerinde müslümanlara yapılan zulümleri gördük ve bunların bir an önce önlenmesi, adaletin sağlanması ve Allah-Subhanehu ve Teala-nın Nisa Suresinde buyurduğu gibi, (Nisa 75) savaşmamız gerektiğini anladım. Elhamdulillah ki, Allah bize bu bilinci verdi. Allah yolunda cihad etmeye 4 yıl önce karar vermiştim. Niyet ettim, dua ettim Elhamdulillah Rabbim, dualarımı kabul etti. Ve Rabbim bana görünmez ordularını indirdi, Elhamdulillah ki yolum açıldı. Tabiri caizse cennetin vizesi olan Allah yolunda cihadı nasip etti. Rabbim ayaklarımızı sabit kılsın ve kendi yolunda şehid olmayı, cennetine girmeyi nasip etsin.

  Kardeşlerime vasiyetim.

  Sabırlı olsunlar, geride kaldık diye üzülmesinler, dualarında ısrarlı olsunlar. Peygamberimizin bir hadisi var. Kul benim duam kabul edilmedi demeden önce Allah O'nun duasını muhakkak kabul eder. Elhamdulillah, Allah bana bunu gösterdi.

  İnşallah geride kalan kardeşlerim bana dua ederler, ben de onlara dua edeceğim. Rabbim hepimizi cennetinde, Peygamber (as.)'in etrafında, sıddıklarla, salihlerle ve şehidlerle beraber oturmayı, muhabbet etmeyi ve cennette sefa sürmeyi nasip eder inşaAllah.

  Allahumme Amin
  Amin
  Amin
 2. KavlulFasl

  KavlulFasl Islam-TR Üyesi

  ŞEHİT MÜCAHİD ŞENER'İN HAYATINDAN DERSLER

  -Sözünde Duranlar Serisi-

  Şetid Mücahid Şener'in Çocukluğu ile İlgili Elimize Geçen Resimler

  Çocukluk Resimleri

  1.
  [​IMG]

  2.


  [​IMG]


  OKUL YILLARI (İMAM HATİP'DEN)

  1.

  [​IMG]


  2.

  [​IMG]

  3.


  [​IMG]


  4.

  [​IMG]


  ÇEÇEN İÇKERİA CUMHURİYETİ

  ASKERİ CEPHE RESİMLERİ

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]  [​IMG]


  [​IMG]  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]  KOMUTANLARI İLE

  [​IMG]
  ŞEHİT EDİLDİĞİ YER

  [​IMG]  ALLAH-Subhanahu ve Teala - ŞEHADETİNİ KABUL ETSİN KARDEŞİM...

  NE ŞEREFLİ BİR YOLDA ŞEHİT EDİLDİN.

  RABBİM BİZEDE NASİP ETSİN

  ALLAHUMME AMİN.

  NOT ;

  -Videoları (youtube.com) da Yayınlamada Emeği Geçen ''lastromo'' adlı arkadaşa Teşekkür ederiz.Allah Razı Olsun.

  -Ayrıca Şehit'in Hayatını Kaleme alan (kudusyolu.com) 'a da çalışmalarından dolayı kardeşimizden Allah Razı Olsun.
 3. KavlulFasl

  KavlulFasl Islam-TR Üyesi

  Müslümanların ''ŞEHADETE GİDEN MÜSLÜMANLARIN HAYATINDAN DERSLER'' almaları gerekiyor,çoğu defa Şehadete eren Muvahhidlerin Hayatını okduğumda kendi eksikliklerimi hatırlıyorum ve ''ZAAF TABLOSUNA BİR TANE DAHA'' zaafiyet ekliyorum..

  Rabbim şehadetini Kabul etsin Mücahidin Bizlerede Nasip etsin.Allahumme Amin
 4. hümeyra__

  hümeyra__ Islam-TR Üyesi

  Esselamünaleyküm allah şehadedlerini kabul etsin
 5. CENGAVERZEYD

  CENGAVERZEYD Islam-TR Üyesi

  akhi videolar açılmıyor sorun var galiba
 6. UHUD

  UHUD Islam-TR Üyesi

  Allah(c.c) şehadetlerini kabul etsin, bizlerede nasip etsin inşeAllah.
 7. Acem

  Acem Üyeliği İptal Edildi

  Allah şehadetini kabul etsin mücahit kardeşimiz. bizide bu şerefe nail etsin.
 8. tekbiru Allahuekber

  tekbiru Allahuekber Islam-TR Üyesi

  Rabbim şehadetini kabul etsin kardeş..Rabbimin yolunda canlarıyla,mallarıyla cihad edenlere selam olsun..Rabbim ayaklarımızı kaydırmasın,imanımızı KAVİ eylesin..İçimizdeki kafirlerin korkusunu ve vehm mefhumunu yerine AYETLERİN NİZAMINI İNŞA ETSİN..

  esselamaleykum..
 9. kargı

  kargı Üyeliği İptal Edildi

  ALLAH şahedetini kabul etsin
 10. Ebu Katade

  Ebu Katade Misafir

  Allahümme Amin....
 11. UMEYMA

  UMEYMA Islam-TR Üyesi

  ALLAH(c.c)sehadetini kabul eylesin.. Bizede sehadet serbetinden icmeyi inshAllah.
 12. USULU'D DİN

  USULU'D DİN Islam-TR Üyesi

  el cihadu hattal mevt !
 13. maide45

  maide45 Üyeliği İptal Edildi

  inşallah şehid olmak bizlere de nasip olur.
 14. Hafsa binti Ömer

  Hafsa binti Ömer Islam-TR Üyesi

  rabbim öncelikle şehadeti hak ederek yaşamamızı nasib etsin ....kardeşimizi de firdevs-i Alaya eriştirsin şehadetini kabul buyursun (Allahumme amiin)...
 15. Hafsa binti Ömer

  Hafsa binti Ömer Islam-TR Üyesi

  HAK VE BATIL KAVGASI BU

  UYDURUK BİR SAVAŞ DEĞİL

  KARDEŞİMİN GÖZÜN DE
  ...
  PARILDAYAN YAŞ DEĞİL


  Sitemim Var Dağlar Size

  Ağladım Sinenize

  DAĞLAR DAĞLAMIŞ KALBİMİ

  YANIP SÖNEN ATEŞ DEĞİL


  DAĞLAR ANLAMAZ ONLARI

  TAŞLAR ANLAMAZ ONLARI

  EVLERİNDE SİLAH KADAR

  KİMSELER SIRDAŞ DEĞİL


  GECE KARANLIKLAR ÖRTER

  GÜNDÜZ ATEŞ BARUT BÜRÜR

  ŞEHADET GÖMLEĞİ GİYMİŞ

  ATLAS DEĞİL KUMAŞ DEĞİL....
 16. eL_Muhacir

  eL_Muhacir Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!! Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  Mücahid şener in hayatını izlediğim vakit bişey dikkatimi çekti türkiyedeyken yüzü hep mahsun ciddi hiç güldüğünü görmedim sonra bilal abi ile gittiğinde maşallah orda yüzü hep gülüyordu.
 17. sahabeerkam

  sahabeerkam Islam-TR Üyesi

  Allah c.c şehadetini kabül etsin.

  inşallah bana da şehid olmak nasip olur.

  batıl din için gençliğimde savaştım.ölseydem şehid diyeceklerdi.ama şehid olmayacaktım.

  şehid bu bu kardeşimiz gibi Allah c.c nin islam dininin hakim olması gayesiyle savaşırken öldürülene şehid denir.

  inşallah Laik din için ölenler şehid olmaz belki şerit olabilir.

  Allah c.c yar ve yardımcımız olsun.

  A
 18. ibni kayyım

  ibni kayyım Islam-TR Üyesi

  Etekleri kuzulara otlak
  dorukları kartallara mesken olmuş
  dağlar vardır yeryüzünde
  Kafkastır ,Hindikuştur ,Himalayadır,
  Balkandır kiminin adı
  kışın hırçın rüzğarlarla kamçılanan
  yazın hoyrat güneşle kavrulan
  mor dağlar ,kara dağlar ,ak dağlar
  kar çiçekleri veren baharın kuytularında
  sabah güneşi beleyen
  al bebek gul bebek kundaklayan
  akşam koynuna alan
  ana gibi yar gibi saran

 19. talep

  talep Islam-TR Üyesi

  kardeşler bu video yu acilen izlemem lazım.. ama burada açılmıo.. yardımcı olacak var mı bana..
 20. eL_Muhacir

  eL_Muhacir Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!! Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

 21. talep

  talep Islam-TR Üyesi

  allah razı olsun kardeşim.. diğerlerine de ulaşırsam çok iyi olacak.. yardımınızı bekliorum..
 22. Horasani

  Horasani اعيدوا إلى الحق سلطانه

  Allah şehadetini kabul etsin.Mücahid abimizin de kuranlar arasında olduğu heda -der derneginde,onun dava arkadaşlarının yanında bulunmanın,o söylediğimiz neşidlerin,o ortamın kalbimde bıraktığı tad, hala derinlerde,hala kutludur benim için.
  Allah tekrar yaşatır ve bize de şehadeti nasib eder inşallah.Amin
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.