Çözüldü Seçimlerde Oy Kullanmak - Cahiliyye Düzenlerine Iştirak Etmek (kitap)

Konu, 'Tevhid' kısmında ABDULHAK tarafından paylaşıldı.

 1. Hattab Amedi

  Hattab Amedi Islam-TR Üyesi

    
  heycan akhi,bak bişey konuşalım dedim diye bana gönderme yapma haaaaa:)
  hoş senin gibi bir kardeşten nasihat ve mesaj almak bana sevinç verir,bilmenide isterim...
 2. heycan

  heycan Islam-TR Üyesi

  abi gönderme değil : ) senin vesilenle buldum videoları buraya da atayım ki konuya bakanlar dinlesin : )
 3. Hattab Amedi

  Hattab Amedi Islam-TR Üyesi

  hade bakalım,hayrıma hayra vesile oldun,aldın duayı...:)
 4. Mshdv

  Mshdv talebe

  X parti ilçe gençlik kollarında gorevliydim. Birçok etkinliğe katıldım yürüyüş, miting, sandık görevlisi vs. ta Müslüman kardeşlerle tanışana kadar. Elhamdulillah Allahu teâlâ kalbimi 180 derece çevirdi. "Demokrasi Bir Dindir" kitabını okuduktan sonra dahada suurlandim. Birgün beni arayan gençlik kolları başkanına öyle bir cevap verdimki kem kum edip telefonu kapattı. Kimseyi oy kullanıyor diye tekfir etmeyin akhiler çünkü kafirler bizden daha iyi çalışıyor...
  Son düzenleme: 24 Mayıs 2015
 5. heycan

  heycan Islam-TR Üyesi

  Demokrasi -1-

 6. Abdulbaki....

  Abdulbaki.... Islam-TR Üyesi

  Allah razı olsun çok güzel bir çalışma olmuş. :harika:
 7. Süleyman Incek

  Süleyman Incek Islam-TR Üyesi

  Facebook safyasında sırayla hergün 1-2 başlık mı paylaşılsa?
 8. hamza01

  hamza01 Islam-TR Üyesi

  Demokrasi; hayat, insan ve varlık konusunda özel bir düşünceye sahip olan bir dindir ve devleti dinden ayıran laik düşünceyi sabit kılan bir nizamdır.

  Demokrasi dinine göre Allah-u Teâlâ için yapılacak ibadet ancak mescidler, kiliseler, zaviyeler ve mabedlere hastır. Fakat hayatın özel veya genel meseleleriyle ilgili konular demokrasi dinine hastır. Yani, demokrasi dininde yönetici olan kimsenin Allah-u Teâlâ'ya ait olan yetkileri kendisinde bulundurma yetkisi vardır. Fakat, Allah-u Teâlâ'nın hakkı olan konularla ilgili kanun yapma yetkisi yoktur. Zira böyle yaparsa dini siyasete alet etmiş olma ithamına maruz kalır veya kökten dinci ya da bölücü terörist ithamı ile karşılaşır.

  Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor:

  "Allah’ın yarattığı ekin ve hayvanlardan Allah’a bir hisse ayırmakta ve kendilerince: "Bu, Allah’a ait şu da ortaklarımıza ait" demektedirler. Ortakları için olan hisse Allah’a ulaşmamakta, fakat Allah’a ayrılan hisse ortaklarına ulaşmaktadır. Verdikleri hüküm ne kötüdür!" (En’am: 136)

  Demokrasi dinine göre; halk kendi kendine hükmeder. Yani; kanun koyan ve kendisine itaat edilen Allah-u Teâlâ değil, insandır.

  Demokrasi dininde, Allah-u Teâlâ'nın dinine zıt olsa da, onunla alay edilse de, beşeri kanunlara muhalefet etmediği müddetçe inanç hürriyeti vardır. Dileyen dilediği fuhuşu yapar, zina eder, livata yapar vs...

  Zira demokrasi dini için mukaddes hiç bir değer yoktur. Buna rağmen bu din, itiraz edilemeyen, hesab sorulamayan ve sorgulanamayan üstünlükte görülür.

  Demokrasi dininde, batıl ve İslam’a zıt olsa bile, çoğunluğun görüşü mukaddes ve geçerlidir.

  Demokrasi dininde değeri ve kudsiyeti ne olursa olsun, velev ki Allah-u Teâlâ'nın dini olsun, her konuda kişinin tercih hakkı vardır.

  Demokrasi dininde yöneticinin seçimi konusunda, en basit ve cahil insanla, en takvalı ve alim insanlar eşit tutulur.

  Demokrasi dininde; akidesi ve fikri ne olursa olsun, İslam’a aykırı olsa bile, siyasi partilerin ve değişik grupların oluşumu serbesttir.

  Bu anlatılanlara göre demokrasi dininde, kendisine ibadet ve itaat edilen ilah, insanın heva ve hevesidir.

  İşte bu sapık olan demokrasi fikrinin sahipleri, bu yeni din demokrasiye inanırlar ve düşmanlıkları, dostlukları, savaşları sadece bu din için yaparlar. Bu dine giren kimseyi kendilerine dost edinir, ona yardımcı olurlar. Bu dine girmeyen kimseye ise düşman olup ona savaş açarlar.

  Demokrasi bir taguttur ve Allah-u Teâlâ'dan başka ibadet edilen tagutların temelini oluşturur. Buna rağmen insanlar bu dine girmede hiç çekinmez ve tereddüt etmezler. Ona muhakeme olurlar ve onu hiç çekinmeden överler.

  Şöyle şaşırtıcı bir durum vardır:

  Kendilerinin müslüman olduklarını iddia eden kimseler yahudilik ve hristiyanlık dinine girmekten çekinirler. Buna rağmen demokrat, kominist, sosyalist veya laik bir partinin dinine girmekten hiç çekinmezler.

  Oysa nasıl hristiyanlık ve yahudilik birer din ise demokrasi, kominizm, sosyalizm, laisizm de aynı şekilde birer dindir.

  Bu dinlerin hepsi batıldır. Aralarındaki tek fark, hristiyanlık ve yahudiliğin semavi asıllı oluşu, demokrasi, komünizim, sosyalizm ve laisizmin semavi değil, heva ve hevesin ürünü oluşudur.
 9. Hilafet Sancağı

  Hilafet Sancağı Islam-TR Üyesi

  banner güzel olmuş Allah razı olsun, emek verenlere de Allah ecrini versin.Fakat keşke biraz daha evvel olsaydı.Seçim başlayacak yarın.
 10. heycan

  heycan Islam-TR Üyesi

  Banner gelmiş maşeAllah

  [​IMG]
 11. hamza01

  hamza01 Islam-TR Üyesi

  Âlemlerin yegâne yaratıcı olan Allah’a hamd olsun.

  Oy; demokratik sistemlerde, halkın kendi yöneticilerini seçmeleri için, daha açık bir ifadeyle Allah (c.c)’ın hükmü dışında hüküm verecek temsilcilerini seçmeleri için kullandıkları bir vasıtanın genel adıdır. Böylece bu vasıtayla en çok milletvekili çıkaran parti iktidarı ele geçirir, bu çoğunluğu sağlayamayan taraf ise muhalefet taraf olur. Böylece halk, seçtiği yöneticisine rıza göstererek yönetilir. Seçilenlerin aldığı kararların Allah (c.c)’ın hükümlerine uyup uymadığına, muhalefet edip etmediğine aldırış etmezler. Böylece kullandıkları oy, aslında onları küfre ve şirke götürmüştür de bunun farkında olmazlar.

  Bir kişi oy kullandığı zaman açıkça bilmelidir ki Allah’ın hükümlerinden yüz çevirmiş olup kendi tasarladıkları kanunları onaylamıştır. Onun bu onaylaması onu açıkça küfre sürüklemektedir. Dine hizmet etmek bahanesiyle yapılan bu planlar şeytani hedefin bir parçasıdır.

  Günümüzde Müslümanlar şuna dikkat etmelidir ki;

  Müslümanlık tağuttan ve onun destekçilerinden beri olup yalnızca Allah’a iman ederek gerçekleşir. İşte Müslüman tağut çarkının dişlerinden olmamak için gayret sarfetmeli ve bu yolda elinden geleni yapmalıdır.

  Seyid kutup şöyle der. Cahiliyede yaşayan bir kimse cahiliyenin dişlisinden bir dişli olmaması işin islamın güçlenmesi için çalışması gerekir işte o zaman dişliden sayılmaz. Yoksa cahili yenin çarkını döndürmüş olur. (İslamın Hareket Medtodu)

  İşte seçimlerde oy kullanmak ve parti kurmak İslam’a zıd olmakla beraber İslam’ın kanun ve nizamını ayaklar altına almaktır. Bu yüzden seçimde oy kullanan kişinin Müslümanlığından söz edilemez.
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.