Sâdiklarla Beraber Olun" Ayetini Çarpitanlar

Konu, 'Tasavvuf Nedir?' kısmında KavlulFasl tarafından paylaşıldı.

 1. laylay

  laylay Islam-TR Üyesi

    
  Bunun dereceleri yokmuydu..direk atlama tahtası mı koydular günümüzde ...hemen girene fenafillah seviyesinden yer ayrılır diye bir reklam falan mı yapıyorlar :)
 2. toprak56

  toprak56 Islam-TR Üyesi

  “Ey iman edenler Allah'tan korkun ve sâdıklarla beraber olun.” (Tevbe Suresi 119)
  Meal okuyan birisi okuduğu ayeti kerimeyi kafasına göre tevil etme durumuyla karşı karşıya kalabiliyor. Zaten problem burda değil mi? Ayetin nuzul sebebine baktığımız zaman gerçekler gün ışığına çıkmış oluyor. Ayetler Tebuk Seferine katılmayan münafıkları, onlardan tövbe edenleri konu etmekte ve savaşa katılanlar için “sadıklar” sıfatını kullanmaktadır. Yani sadıklar imanına sadakat gösterenler, Allah'a ve peygambere verdikleri ahde sadakat gösterenlerdir.
  KavlulFasl kardeşimiz çok güzel bir şekilde izah etmiş ( tabiki Quran ve Sünnet çizgisinde ).
  Aslında bu tasavvuf ehlini seven ve kollayan kardeşlerimiz biraz tefsir ve buna bağlı olarak siyer okurlarsa, şeyhlerinin aslında onları nasıl kullandıklarını ve bir ömür boyu bir hiç için koşuştuklarını fark edecekler. Her zaman söylüyorum. " Biz Müslümanların Kitap okuma kültürü maalesef yok, Hazır bilgi Hazır Yemek istiyoruz."
  Bu kardeşlerimize ALLAH'tan ( C.C. ) Hidayet Diliyoruz.

 3. hitman

  hitman Islam-TR Üyesi

  Allah razı olsun. bütün mesele budur.

  çok okuyan insan sapıtmaz mı? elbet sapıtma ihtimali vardır, fakat okuyan hele de mukayeseli giden kimse Allah'ın izniyle çokça basiret kazanır. yanılma ihtimali düşer an olur batılı kokusundan sezer.
 4. Kuşçu

  Kuşçu İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Site Admin

  Elahmdullilah ki bizim önderimiz Abdulaziz Bayındır veya bir başkası değildir. Bizim önderimiz Muhammed Mustafa S.A.S'dir. Biz onun yaşadığı gibi yaşıyor onun emrettiklerini gücümüz yettiğince yapmaya çalışıyor ve onun nehyettiklerinden de uzak duruyoruz ve uyarıyoruz. Tasavvufa yaklaşmayın çünkü o peygamberin hayatında (sünnetinde) yoktur ve bid'attir.

  Yoksa mahşer gününde size uyarıcı gelmedi mi diye sorduklarında siz de şaşırıp kalmayasınız.
 5. Kuşçu

  Kuşçu İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Site Admin

  Peki, varsayalım ki ben gerçekten de peygamberin anlattığı gibi dini yaşamııyorum. Senin deyiminle Muhammed Mustafa A.S'i anlasam dini nasıl yaşarım sence?

  Din denince senin aklına ne geliyor?
 6. Kuşçu

  Kuşçu İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Site Admin

  Evet sıkıysa din anlayışını söyle!

  Çünkü bizim din anlayışımız kur'an'ın sağlam kulpuna sımsıkı sarılmaktır. Siz ise bazı ayetleri kabul edersiniz ve işinize gelmeyeni red edersiniz.

  Evet bekliyorum. Bana dinini anlat. Eğer senin anlattığın din doğru ise ben senin dinine geleceğim. Ama yok eğer benim anlattığım din doğruysa sen benim dinime gel.
 7. Almunadil

  Almunadil Üyeliği İptal Edildi

  Yaşın kaç senin?
 8. Kuşçu

  Kuşçu İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Site Admin

  Mü'minlerden özürsüz olarak yerlerinde oturanlar ile malları ve canlarıyla Allah yolunda cihad edenler bir değildir. Allah malları ve canları ile cihad
  edenleri derece bakımından oturanlardan üstün kıldı. Gerçi Allah her ikisine de cenneti vaad etmiştir, ama malları ve canları ile cihad edenleri oturanlara
  karşı büyük bir mükafatla üstün tutmuştur.(Cihad edenlere) kendi katından dereceler, bağışlama ve rahmet sunmuştur. Hiç kuşkusuz Allah bağışlayıcıdır,
  merhametlidir. (NİSA SURESİ 95-96.AYET.)

  Benim özrüm var. Ve elhamdullillah ki bu, Allah'ın anne karnındayken yazdığı rızık değil, aile durumum değil.

  Eğer ben güç yetirseydim zaten oturup burada sana cevap yazmakla uğraşmazdım.
 9. Almunadil

  Almunadil Üyeliği İptal Edildi

  Sen kör müsün, topal mısın yada hasta mısın. Şimdi körlük ve hastalığı eledik, çünkü hasta veya kör olsaydın yazamazdın foruma. Sen topal mısın?

  NOT: Fetih suresi 17 ayetinde cihaddan geri kalınabilecek meşru özürler belirtilmekte. KAFANA göre bir özür uyduramazsın!
 10. Kuşçu

  Kuşçu İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Site Admin

  Neden benim durumumu inceden inceye sorguluyorsun? Benim sana birşey ıspatlamaya ihtiyacım yok. O Allah bana vekildir. Ve ne olduğumu benden iyi bilendir.

  Benim dini sorgula, eğer yanlış bildiğim bir şey varsa düzeltelim inşallah. Yok eğer öyle değilse dalga geçip durma.
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.