OY VERMEK ŞİRKMİDİR?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında senben tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Yetkili Kişi Site Admin

    
  Bir müslümanda münafıklık hasletlerinden bazılarının onda olması o müslümanı topyekün dinden çıkarmaz. Bugün bir çok müslümanda sözünde durmama, emanete hıyanet etme,yalan söyleme gibi hasletleri vardır, bu durum onları münafık etmez. Biri bunu karşıda gördüğü zaman diyebiliyor mu siz münafıksınız. Ancak bu onları günahsız da yapmaz.

  Meseleyi zaten böyle anlatıyoruz, anlatmazsak herşeyi basite alırsak acaba şirkden nasıl sakınacağız. Peygamberlerin bile dikkat ettiği bu kavramı basite almak da ayrı bir vehamet olur.

  Birçok kardeşimiz birçok konudan bihaber yaşıyor ve bilmedikleri üzere yorum yapıyorlar, Allah için ısrar ederek tekrar diyorum bu konuları ince detaylı öğrenmek istiyorsanız http://www.islam-tr.com/forum/kitap-tavsiyeleri/26951-ehl-i-sunnete-gore-iman-kitabi.html burada sunduğum kitabı alıp okuyun. Sizin sapına kadar müslüman dediğiniz kişiler peygamber değildir heralde.
 2. karafi

  karafi Üyeliği İptal Edildi

  inşeALLAH kuran ın kolay anlaşılırlığı ile ilgili bir kaç ayet yazacağım.
  Anlayasınız diye biz onu Arapça bir Kur'an olarak indirdik.(Yusuf:2)
  Andolsun biz Kur'an'ı öğüt alınsın diye kolaylaştırdık. (Ondan) öğüt alan yok mu?(Kamer:17)
  (Resûlüm!) Biz Kur'an'ı, sadece, onunla Allah'tan sakınanları müjdeleyesin ve şiddetle karşı çıkan bir topluluğu uyarasın diye senin dilinle (indirilip okutarak) kolaylaştırdık.(Meryem:97)
  şimdi bu ayetlere göre.insan yaşamak için okuyupta anlamamak mümkünmü?bunu ben kendimden biliyorumki din adına hiç bir şey bilmediğim halde(bu dönemime cahiliyye dönemim diyorum) sadece 5 vakit namaz kılıyordum fakat bir defa kuran ın mealini baştan sona kadar okudum ve tefekkür ettmişim tefekkürün manasınıda bilmiyordum ve bazı şeylerin farkına vardım
  ve fakına vardığım ayetlerin adıda muhkem ayetlermiş.şu bir gerçektirki insan salihane bir niyetle rabbına yönelirse O ibrahimi(as)yalnız bırakmadığı gibi hiç bir kimseyi yalnız ve çaresiz bırakmaz şüpesizki ALLAH inanalarla beraberdir.şimdi kim kuranı yaşamak için yöneldide ALLAH ona cevap vermedi?ALLAH kullarına zulüm edermi? haşa!!
  kişilerin gittiği yolun yanlışlığını bilerek gitmeside daha ayrı bir sıkıntı.
  hem bu mesele itikadi bir meseledir sor bakalım hocana dinin asıllarında cehalet mazeretmi?


 3. kelime-i şehadet

  kelime-i şehadet Islam-TR Üyesi

  Her ne kadar meal vahyin birebir karşılığı olamayabilirse de Arap dilini, tarihini, sosyal ve kültürel yaşamını derinlemesine bilen bir insan için Kur'an dil açısından gayet anlaşılır bir kitaptır. Eğer Kur'an özüne uygun bir çeviriyle diğer dillere de aktarılabilirse anlamamak için hiçbir engel kalmaz. Ve tabi ki Kur'an'ı akli yönden anlamanız için elbette önce sağlıklı bir akıl ve yine Kur'an'daki anlatılanları onaylayabilmek için de Kur'an'da bahsi geçen şeyler hayat, dünya, evren vs. hakkında bilgi sahibi olmanız, bu kitapları da okumuş olmanız lgerekmektedir ki Kur'an'ın hayat, dünya, evren hakkında söylediklerine "evet doğrudur" diyebilesiniz. Zaten bunları okumadan "gerçeği takdir etmiş" olmaz ancak kuru kuruya "inanmış" olursunuz. İslam'a giriş delilledir yani İslam'a inanılmaz, hak olan islam'ın gerçekliğinin delilleri tasdik edilir, ondan sonra da "gaybi konulara" iman edilir. Ve ben islam'ın gerçekliğini takdir ediyorum. Kur'an apaçık bir mucizedir. Gerçekten de o kitapta hiçbir eksik yoktur. Kur'an'da bilimsel mucizeler, gökyüzünden, yeryüzünden, biyolojiden vs. mucizeler sayıyorlar ama bence en büyük mucize psikoloji alanındandır. Allah Kur'an'da hayattaki insan karakterlerini adeta "ben malımı bilirim" dercesine açıklamıştır. Şöyle bir ayet okuyorum ve aklıma bazı insan portreleri geliyor ve "evet kesinlikle öyle!!" demekten kendimi alamıyorum.
 4. ibni kayyım

  ibni kayyım Islam-TR Üyesi

  RedveKabul evet dediğin gibi oy kullanmak tercih işi.....hayatta herşey tercih işi ...iman etmek de küfre düşmekte kişinin tercihi....Allah azze ve celle Kuranda sana - bana seçme ve seçilme hakkı vermişmi...senin o seçtiğin insanlar senden aldıkları yetkiye dayanarak genel evler , meyhanel, parlar açılmasına ruhsat veriyor yani Allahın haram dediğine helal diyor...senden aldığı yetkiye dayanarak müslümanlara zılmediyor zindanlara atıyor oralarda işkenceler ediyor....puthaneleri geziyor putun önünde eğiliyor.....eee dememişlermidi müşrikler peygamber sa e gel 1 sene sen bizim başımıza geç bizi yönet bizim ilahlarımıza tabi ol 1 sene de biz sizin ilahınıza hükümlerinize tabi olalım ne demişti rasulullah Wallahi bir elime güneşi bir elime ayı verseler ben bu davadan vaz geçmem ....jrasulullah bilmiyormuydu politika yapmayı....politikadan anlamıyormuyduki bilal i habeşi yapılan işkenceler karşısında ahad ahad ahad den başka söz etmedi...yok yok kardeşim fehmedin biraz hangi peygamberin metodunda var kafirlerin sistemine tabi olup onlardan mış gibi yapıp kaleyi içten fet etme....yok böyle bir metot örneği yok....
 5. ibni kayyım

  ibni kayyım Islam-TR Üyesi

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  RedveKabul Nickli Üyeden Alıntı
  valla bu yazi Ubeydullah Arslan'a ait yorumu size birakiyorum :

  Allah bir nefse ancak gücünün yettiğini yükler.(Bakara, 286) Müslümanlar, islamın hayrına, maslahatına, gelişimine katkı sağlayan her adımı destekler. Müslüman hayra adım atan ve islamın onurunu yücelten her aktivitenin yanında olur. Böylece küfür veya zalim güçler, zayıflatılır, islam'a verecekleri zarar def edilir. Müslüman, islam düşmanlarının toplum üzerinde oluşturduğu hile, baskı, oyun, tuzak gibi davranışları merhalae merhale gücü yettiği anda gerçekleştirir.Radikal değişimler tarihte yaşanmıştır, ama mutlaka alt yapıları güçlü olduğu için başarılı olmuşlardır. Müslüman, islami ölçüleri muhafaza ederek gücü yettiği oranda iyiliği emreder ve kötülükten sakındırır. Onun hedefi, islamın yücelmesi olmalıdır.

  YETER ARTIK BU ÜMMET SEÇİM ZAMANI KAMPLARA MI BÖLÜNMELİDİR? oy kullanmak tercih işidir, iyi bir insanı kötü insana tercih etmektir, HAYIRLI OLANI ŞERLİ OLANA TERCİH ETMEKTİR, İSLAMA VE MÜSLÜMANLARA ZARAR VERECEK ŞEYİ GÜÇ YETTİĞİ ORANDA DEF ETMEKTİR, mesele budur, ALLAH GÜÇ YETTİĞİ ORANDA MÜNKERİ DEĞİŞTİRMEYİ BİLDİRİR, tabi ki şunu da bilelim: "kim açıktan küfrünü ilan eden bir kafiri, müşriği, islam düşmanını seçerse o da onlardandır. Şüphemiz yoktur."

  Bu OY KULLANMAK KÜFÜRDÜR, ŞİRKTİR, DİYENLER/kişiler, tağut adını verdikleri kurumlara vergi veriyor, kimlik taşıyor, sigortalı ve bağkurlu olarak hayat sürüyor, TC noları ile resmi işlerini yaptırıyor, pasaport alarak hac ibadeti ediyorlar. Bu tağutu kabul etmek olmuyor mu? Bu şirk olmuyor mu? Bu küfür olmuyor mu? Bu nasıl ikilem diye sorarsak hiçbir delil sunmadan hemen o ayrıdır, bu başkadır, küfür değildir, demokrasiyi kabullenmek sayılmaz diyorlar. Neden siz nefsinize hoşgeleni yapınca doğru oluyor, başkası yapınca şirk oluyor? ne kötü hüküm veriyorsunuz? Siz yapınca caizdir, başkaları yapınca haramdır, küfürdür, şirktir, bu ahlak mıdır? Nasıl da hüküm veriyorsunuz?
  yeter artık her seçimde OY KULLANMAK ŞİRKTİR, (üstelik islami düşüncelerle çıkan partilere) sözünü terk edelim.
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Bu Yazıyı Şahsım Adına çok Beğendim.. Şuurlu bir Mü'min Profili oluştu gözümde..Allah Razı olsun Değerli Kardeşimizden
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  bu yazıyı yukarıda yapılan yorumlardan kopyaladım.... ''RedveKabul Nickli Üyeden Alıntı'' şeklinde yazıyordu.......bu siteye ben de pek fazla takılmıyorum...yöneticileri ile ilgili bir sıkıntım yok ama önüne gelen takılıyor...
 6. UMEYMA

  UMEYMA Islam-TR Üyesi

  islamin ugruna canini veren islam alimlerimize ,Hakaretten baska bir sey degil oy kulanmak Alimlerimiz tarafinda katien sirk oldugunu abacik kalin kalin ayet ve hadislerlen yeterli delilerle ortaya koymuslardir.Seyid kutub,Hasan elbenna cok degerli eserlerinden bunun sirk oldugunu ispatlamislardir
  http://www.islam-tr.com/forum/serbe...iyi-niyetle-de-olsa-oy-kullanmak-sirktir.html

  Allah bir nefse ancak gücünün yettiğini yükler.(Bakara, 286)

  Particilik ve oy kulanmak demokrasiyi ayakta durdurmaktir Islama zarardan baska hic bir sey getirmemistir.Müslümanlari tefrikaya bölmüstür.kafir küfrün icadidir .Particiliklen islam gelir diyenler Seyid kutubun dedigiylen ,"Bunlar islamin akidesinden hic anlamamislardir"diyiyor
  Peki hangi güc sizleri oy kulanmaya zorlamistir...???
 7. Sadat-ı Kiram

  Sadat-ı Kiram Üyeliği İptal Edildi

  ibni kayyim kardeşim ;

  Her ne kadar RedveKabul kardeşim ile düşünce olarak uyuşmasakta burdaki bir hatayı düzeltmek bana şart olmuştur..

  RedveKabul kardeşimiz '' Ubeydullah Arslan''a ait bir yazıyı paylaştı ve bu yazıdaki düşünceye sahib olmadığını ve tam tersi bir itikada sahib olduğunu söyledi..

  Bende o yazıyı RedveKabul kardeşimden Alıntı yaparak ; Bende bu yazıyı yazan şahsın düşüncesindeyim dedim..yani Ubeydullah Arslan'ın düşüncesindeyim..

  ''RedveKabul Nickli Üyeden Alıntı
  valla bu yazi Ubeydullah Arslan'a ait yorumu size birakiyorum : '' Bunu kopyalayıp nasıl olurda o yazının RedveKabul'un düşüncesi oldugunu anladınız bunuda ben anlamış değilim :)

  Kısacası o yazı RedveKabul kardeşimizin Düşüncesi değil Ubeydullah Arslan'ın düşüncesidir...

  İnsaAllah olay anlaşılmıştır...

  Hakkınızı Helal ediniz , Sizde Helalleşin insaAllah....
 8. EBU NİDA

  EBU NİDA Islam-TR Üyesi

  iSLAMAVER kardeşim seni ALLAH için seviyorum ALLAHUalem sen tc de oturmuyorsun ABDULLAH Yolcu ve ebu zerka dediğin şahıslara ulaşabilirsen lütfen oy meselesini sor nasıl cevap verecekler? Birde suud devleti ile ilgili sorular sor onlarda müminleri emiri diyorlarmı öğren ? selametle güzel kardeşim
 9. radikal68

  radikal68 Islam-TR Üyesi

  elbette her müminin görevidir iyiyi emredip kötülükten nehyetmek.
  ama kafirlerin değirmenine su taşıyarak beğil bilakis kitab ve sünnetten zerre tviz vermeden. "böyle emrolunduk"
 10. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Yetkili Kişi Site Admin

  Beni Kendisi için sevmiş olduğun Rabbim de seni sevsin kardeş. İ
 11. sarkgunesi

  sarkgunesi Üyeliği İptal Edildi

  Sormaya gerek var mı bilmem. Abdullah Yolcu ; "Oy kullanmak Vaciptir,Tayyip Erdoğan cihad ilan etse ,emirimizdir.Katılmak farzdır." diyor.
 12. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Yetkili Kişi Site Admin


  Oy kullanın diyen Ubeydullah Arslan'a cevabımz renkli olarak yazılarının aralarında verilecektir:  Ubeydullah Arslan : Allah bir nefse ancak gücünün yettiğini yükler.(Bakara, 286)
  Abdulmuizz Fida : Oy vermemek muslumanın gücünün yetmediği bir iş değildir.
  أَلاَ لَهُ الْخَلْقُ وَالأَمْرُ
  İyi biliniz ki yaratma ve emir O'nundur (A'raf 54)
  Yoksa siz gücünüz yetmediği için mi oy veriyorsunuz?

  Ubeydullah Arslan : Müslümanlar, islamın hayrına, maslahatına, gelişimine katkı sağlayan her adımı destekler.
  Abdulmuizz Fida : Bu iş müslümanın maslahatına bırakılmamıştır. Aksine küfür- şirk meselesinde müslüman kişiye seçme hakkı verilmemiştir.

  Ubeydullah Arslan : Müslüman hayra adım atan ve islamın onurunu yücelten her aktivitenin yanında olur. Böylece küfür veya zalim güçler, zayıflatılır, islam'a verecekleri zarar def edilir.
  Abdulmuizz Fida : Allahın helallerine haram- haramlarına helal diye kanun koymak, putlara tazimde bulunmak ne zaman İslamın onurunu yüceltiyormuş? Yoksa onursuzları İslam'dan mı uzaklaştırıyor iyi düşününüz.

  Ubeydullah Arslan : Müslüman, islam düşmanlarının toplum üzerinde oluşturduğu hile, baskı, oyun, tuzak gibi davranışları merhalae merhale gücü yettiği anda gerçekleştirir.
  Abdulmuizz Fida : Demokrasi ve seçimleri ve onu besleyen Tağuti ilkelere bağlı kalan partilerin İslam düşmanlarının oluşturduğu hileler olduğunu itiraf etmeniz de güzel bir şey.

  Ubeydullah Arslan : Radikal değişimler tarihte yaşanmıştır, ama mutlaka alt yapıları güçlü olduğu için başarılı olmuşlardır. Müslüman, islami ölçüleri muhafaza ederek gücü yettiği oranda iyiliği emreder ve kötülükten sakındırır. Onun hedefi, islamın yücelmesi olmalıdır.
  Abdulmuizz Fida : Size iyiliği emredip kötülükten yani küfür ve şirkten sakındıranlara karşı bu kininiz neden? İslamın yücelmesi yukarıda dediğimiz gibi putları ve küfür yasalarını yücelterek olmaz.

  Ubeydullah Arslan : YETER ARTIK BU ÜMMET SEÇİM ZAMANI KAMPLARA MI BÖLÜNMELİDİR?
  Abdulmuizz Fida : Sizin gibi "tağutu meşrulaştırıp kılıcını sallayan" kanaat önderleri olduğu sürece; muvahhid muslumanları karşı kampta, yani tevhide davet şirkten nehyeden karşı tarafınızda olacaktır.

  Ubeydullah Arslan : oy kullanmak tercih işidir, iyi bir insanı kötü insana tercih etmektir, HAYIRLI OLANI ŞERLİ OLANA TERCİH ETMEKTİR, İSLAMA VE MÜSLÜMANLARA ZARAR VERECEK ŞEYİ GÜÇ YETTİĞİ ORANDA DEF ETMEKTİR, mesele budur,
  Abdulmuizz Fida : İki kişi puta dikiliyorsa veya iki kişi (parti)'de Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağına söz vererek demokratik mucadelede yer alarak partisini kurup seçimlere katılabiliyor, İslam adına bir kanunu öneremiyor yada küfrün yasalarının iptali için teklif dahi edemiyorsa müslüman nasıl olurda bu iki kişli (gurup) arasında tercih yapabilir dersiniz? Bunların ikisi içinde hayırlı olan varmıdır ki, Şerli olana tercih edelim? Üstelik ehveni şer tevhid-küfür konularında olmayacağını bilmiyor muısunuz? Yoksa bile bile hakkı mı ketmediyorsunuz?

  Ubeydullah Arslan : ALLAH GÜÇ YETTİĞİ ORANDA MÜNKERİ DEĞİŞTİRMEYİ BİLDİRİR, tabi ki şunu da bilelim: "kim açıktan küfrünü ilan eden bir kafiri, müşriği, islam düşmanını seçerse o da onlardandır. Şüphemiz yoktur."
  Abdulmuizz Fida : Allah c.c. munkeri meşru yollardan değiştirmeyi emreder. Kafirlerin davet ettikleri küfür kurumlarına katılıp yeryüzü ilahları seçerek değil.
  Az küfür çok küfür veya az kafir çok kafir diye bir şey yoktur. Bir musluman nasıl ki genelevine (kerhane-umumhane) gidip İslama göre iyisini seçemeyecekse; Allaha şirk koşulan, Allahtan başkasına yemin edilip put karşısında saygı(!) duruşlarının yapılacağı ve küfür kanunlarının uygulatılacağı kişi yada partileri de seçemez.

  Ubeydullah Arslan : Bu OY KULLANMAK KÜFÜRDÜR, ŞİRKTİR, DİYENLER/kişiler, tağut adını verdikleri kurumlara vergi veriyor, kimlik taşıyor, sigortalı ve bağkurlu olarak hayat sürüyor, TC noları ile resmi işlerini yaptırıyor, pasaport alarak hac ibadeti ediyorlar. Bu tağutu kabul etmek olmuyor mu? Bu şirk olmuyor mu? Bu küfür olmuyor mu? Bu nasıl ikilem diye sorarsak hiçbir delil sunmadan hemen o ayrıdır, bu başkadır, küfür değildir, demokrasiyi kabullenmek sayılmaz diyorlar.
  Abdulmuizz Fida : Kendin sorup sonrada cevabını bildiğin için de hemen veriyor ve sanki sen cevabı verince de yanlışmış gibi küçümser ifade kullanıyorsun. yazık senin ilmine ki Küfür ve şirk mevzuunu yani müslüman kişiyi dinden çıkarıp kafir edebilecek itikat ve amelleri; haram, mekru veya mubah olabilecek kimlik - pasaport, sigorta vs işler ile bir tutarak sözde saf ve cahil okuyuculara delil sunmuşcasına birde bunu neden kendinize mubah sayıyor ve yapıyorsunuz diyorsunuz?
  Eğer bu sözleri saf bir kimse söylese anlayışla karşılardım. Fakat sizin gibi okumuş biri tarafından da böyle insanları saptırırcasına dillendirilince oturup sakin kalmamız mümkün olmuyor. Allah'tan kork!

  Ubeydullah Arslan : Neden siz nefsinize hoşgeleni yapınca doğru oluyor, başkası yapınca şirk oluyor? ne kötü hüküm veriyorsunuz? Siz yapınca caizdir, başkaları yapınca haramdır, küfürdür, şirktir, bu ahlak mıdır? Nasıl da hüküm veriyorsunuz?
  Abdulmuizz Fida : Allahtan korkmaya devam et ve bu insanları yanlışa çarpıtmya, şirke saptırma davet etmekten Allahtan kork.
  Ne zaman ikimiz de aynısını yaptık ta siz yapınca şirk biz yapınca doğru oluyor demişiz?
  Aksine küfür, şirk işleyene şirk küfür diyor, haram, mekruh vs ameli işler işlemeyi ve bunlarında günah olduğunu kabul edip Allahtan avf dileyene de küfür ve şirk demiyoruz. Biz sizin gibi hem yapıyor hemde helal görüp insanları buna davet etmiyoruz!

  Ubeydullah Arslan : yeter artık her seçimde OY KULLANMAK ŞİRKTİR, (üstelik islami düşüncelerle çıkan partilere) sözünü terk edelim.
  Abdulmuizz Fida : Yani en azından İslami olmayan partilere oy vermenin şirk olduğunu kabul ediyorsunuz ve bari bizim oy veriğimiz İslami düşünceli partilere oy vermeye şirk demeyin diyorsunuz?
  Bu demek oluyor ki; Kemal Kılıçdaroğlu puta dikilip küfür yasalarını uygularsa küfür ve şirktir, fakat Recep Tayyib Erdoğan puta dikilip küfür yasalarını uygularsa İslama Hizmettir destekleyelim(!)
  Son sözüm tevhid akidesine göre konuş ve ittakullah (ALLAH'TAN KORK)

  Abdulmuizz Fida : Şuur; puta tazim , Allaha küfreden yasaların uygulanması ve yeryüzünde ilahlığa davet olarak algılayanlar, ve bu yolları meşru görenler en büyük şuursuzlardır.


  DELİLLERİYLE


  OY İSTEME , OY VERME , DEMOKRATİK SEÇİMLERE KATILMA , TAĞUTUN KURUMLARINDA GÖREV ALMAK

  http://www.islam-tr.com/forum/tevhi...irak-etmek-secimlerde-oy-kullanmak-kitap.html

  7069

  7068

  7070
  geçici kilit.
 13. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida أَلَيْسَ اللَّهُ بِأَحْكَمِ الْحَاكِمِينَ Yetkili Kişi Site Admin

  Tağuti rejimlerin hakim olduğu devletlerden alınan kimlik veya pasaport, o devletin tüm kanunlarını kabul etmeyi, ona saygı göstermeyi veya desteklemeyi gerektirmediği gibi sadece belli sınırlar içindeki insanların tesbiti için veriliyorsa, o zaman bu kimliği veya pasaportu almak veya taşımak küfür olmaz. Çünkü bunlar, o devletin vatandaşlarına tanımış olduğu bir vatandaşlık hakkıdır.

  Tağuti ülkelerde, vatandaşların kimlik almaları o ülkenin kanunlarını kabul etmek anlamına gelmemektedir. Çünkü her ülkede, kanunları eleştiren, aleyhine konuşan, hatta kötüleyen ve onlara uymayan insanlar, vatandaşları bulunmaktadır.
  Şayet kimlik almak, tağutların kanunlarını kabul etmek manasına gelseydi, bunun aleyhine herhangi bir fiil gösterenler derhal vatandaşlıktan atılırdı.
  Üstelik tağuti rejimlerle idare edilen ülkelerde kimlik taşımayanlar ceza almakta , sorgulanmaka , belli suçlar ile zannlı konumunda yargılanıp gözaltına alınmaktadırlar.
  Bırakınız ülkeler arasını , şehirler arası ziyaretini bulunduğu mahallede sorgulansa mutlaka sorun çıkıp başına bela isabet etmektedir.
  Ehliyeti olmasa, haklı olduğu trafik kazasında suçlu duruma düşüp ceza alabilmektedir. Bu ve daha pek çok sebeblerden dolayı (hastane, tapu, ruhsat, iş vs.) kimlik taşımak zaruret haline dönüşmüştür.


  ( الضرورات تبيح المحظورات
  zaruratlar mahzurlari mubah klar )
  Bundan dolayıda tağuti ülkenin kimliğini taşımak muslumanı kafir yapmaz.
  Müslümanların düştüğü bu tarz sorunlarla ilgili şu hadis-i şerifi aktarayım :

  Müslümanın muşriklerden uzak durması mendubtur.
  Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: "Ben müşriklerle beraber oturan müslümandan beriyim"
  Sahabeler: "Niçin ya Rasulullah!" dediler.
  Rasulullah (s.a.v.): "Çünkü müslümanların yaktığı ateş ile kafirlerin yaktığı ateşin birbirini görmemesi gerekir" (Yani yaktıkları ateşi görülmeyecek kadar birbirinden uzak durmaları gerekir.) dedi."
  (Ebu Davud.Timizi sahih senedle rivayet ettiler)

  Evet gerçektende bugün müslümanlar tağuti rejimler altında zillete düşmekten kurtulamamaktadırlar.

  .
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.