Öso ve Nusra hakkında çatışma haberleri var

Konu, 'Suriye Haberleri' kısmında farkındayız tarafından paylaşıldı.

 1. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi

    
  SON DAKİKA: Özgür Suriye Ordusu El-Nusra'ya (Al Qaeda bağlı grup) savaş açtı. Sebep: El-Nusra stratejik bir şehri çaldı. -CNN

  Suriye'nin Halep ili kırsalında ÖzgürSuriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birlikler ile El-Kaide'ye yakınlığıyla bilinen güçler arasında şiddetli çatışmalar yaşandığı bildirildi.  ÖSO'ya bağlı "Kuzey Kasırgası" birlikleri ile el-Kaide'ye yakınlığıyla bilinen güçler arasında çıkan çatışmalarda, yerel Şahba Press haber ajansının muhabiri ve 4 kişi hayatını kaybetti.

  Bölgedeki kaynaklar, Halep'e 48 kilometre uzaklıktaki Azaz kasabasının aşırılık yanlısı güçlerin eline geçtiğini, kasabanın giriş-çıkışlarında kontrol noktaları oluşturulduğunu aktardı.

  Suriye-Türkiye arasındaki Bab es-Selame Sınır Kapısı yakınlarında da iki grup arasında şiddetli çatışmalar yaşandığı öğrenild
 2. MuhammedRabbani

  MuhammedRabbani Islam-TR Üyesi

  çok güzel pkk israil ve abd göbek atıyodur. ösonun çizgisi zaten direk hilafet değildi biraz bozuktu belliydi böle olacağı.
 3. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi

  YPG nin de başka koldan saldırısı başlamış

  YPG Tel Abyada Devrimci Operasyon basaltti.
 4. Kuşçu

  Kuşçu İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Site Admin

  Haberin sıhhati nedir?
 5. MuhammedRabbani

  MuhammedRabbani Islam-TR Üyesi

  bu demek oluyorki pkk ile öso anlaşmış. ve nusra ve onun dostları gruplar gerçekten ilerleme kaydediyorlarmış. .bundan dolayı birleştiler.
 6. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi

  bilmiyorum ahki.
  ÖSO Nusra haberi CNN den yayıldı sanırım. Bakıyorum. Başka bi yerden yakalarsam ekliyce.
  Aslında haberi burda doğrulayabilirmiyim diye açtım konuyu
 7. Kuşçu

  Kuşçu İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Site Admin

  Bence haber doğrulanana kadar yorum yapmayalım da fitneye sebep olmayalım. İnşaallah doğru değildir.
 8. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi

  ÖSO “Esirleri öldürmek kabul edilemez”
  oso-dan-el-nusra-aciklamasi-300x171.jpg

  ÖSO komutanlarından Albay Kürdi, Suriye’de rehinelerin infazına ilişkin uluslararası basında yer alan ve silahlı muhaliflere atfedilen görüntülerin, devrimin imajını bozma amacı taşıdığını söyledi.
  Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) komutanlarından Albay Malik el-Kürdi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, rehinelerin infazına ilişkin görüntülerin, Suriye muhalefetinin imajını zedeleme amacı taşıdığını savundu.Kürdi, “Esirleri öldürmek, hangi şekilde olursa olsun İslam hukukunda ve uluslararası hukukta kabul edilemez. Bu özgürlük, adalet ve insani değerler talebiyle yola çıkmış Suriye muhalefetinin bir özelliği değildir” diye konuştu.
  ÖSO Askeri Konseyi’nin, devrimin başlangıç safhasında, 15 Eylül 2011′de yayımlanan bildiriyle, insan hakları ihlalleri ve sistematik cinayetlere karşı duruşunu ortaya koyduğunu kaydeden Kürdi, “Devrimciler tarafından yapılmış sınırı aşan bazı eylemler var. Bunların failleri kesinlikle yargılanacaktır” ifadelerini kullandı.
  Kürdi, bununla beraber işlenen bazı suçların, muhaliflerin safına sızan rejime bağlı askerler ile ülkedeki kargaşadan istifade ederek cihat adı altında Suriye’ye gelip faaliyet gösteren yabancı unsurlar tarafından işlendiğini savundu.
  Kürdi sözlerine şöyle devam etti:
  “ÖSO devrimin başından beri uluslararası toplumun desteğiyle silahlıları grupları içine alacak milli bir ordu kurmak istedi. Ancak bu teklif bölgesel hesapları olan ülkeler tarafından kabul görmedi. Devrim uzadıkça kargaşa ve aşırılık artacak, bölgeye ve tüm dünyaya yansıyacaktır.”
  ÖSO komutanı Albay Malik el-Kürdi, Suriye’de devrimin, bütün partiler ve ideolojilerin rekabet ettiği demokratik bir süreçte ilerleyeceğini vurgulayarak, “Devrimin kargaşadan geçmesi çok normal bir durum ancak işin sonunda hukuka saygılı ve uluslararası toplumla ilişkileri olan bir devlet hedefine ulaşılacaktır” ifadesini kullandı.


  (AA)18 Eylül 2013 17:00 (Son güncelleme 18 Eylül 2013 17:03)
 9. Kuşçu

  Kuşçu İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Site Admin

  İnsan hakları ???
  Kur'an'ın hakkı nerede?
 10. Hilafet Sancağı

  Hilafet Sancağı Islam-TR Üyesi

  bu askeri lider selim idris adlı demokratik maymuna gıcık kapıyorum arkadaş.Ama esed köpeği devrilene kadar çatışma olmasa iyiydi.Ondan sonra zaten icabına bakılır bu orangutan kılıklı herifin.
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.