Öso ve Nusra hakkında çatışma haberleri var

Konu, 'Suriye Haberleri' kısmında farkındayız tarafından paylaşıldı.

 1. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi

    
  SON DAKİKA: Özgür Suriye Ordusu El-Nusra'ya (Al Qaeda bağlı grup) savaş açtı. Sebep: El-Nusra stratejik bir şehri çaldı. -CNN

  Suriye'nin Halep ili kırsalında ÖzgürSuriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birlikler ile El-Kaide'ye yakınlığıyla bilinen güçler arasında şiddetli çatışmalar yaşandığı bildirildi.  ÖSO'ya bağlı "Kuzey Kasırgası" birlikleri ile el-Kaide'ye yakınlığıyla bilinen güçler arasında çıkan çatışmalarda, yerel Şahba Press haber ajansının muhabiri ve 4 kişi hayatını kaybetti.

  Bölgedeki kaynaklar, Halep'e 48 kilometre uzaklıktaki Azaz kasabasının aşırılık yanlısı güçlerin eline geçtiğini, kasabanın giriş-çıkışlarında kontrol noktaları oluşturulduğunu aktardı.

  Suriye-Türkiye arasındaki Bab es-Selame Sınır Kapısı yakınlarında da iki grup arasında şiddetli çatışmalar yaşandığı öğrenild
 2. MuhammedRabbani

  MuhammedRabbani Islam-TR Üyesi

  çok güzel pkk israil ve abd göbek atıyodur. ösonun çizgisi zaten direk hilafet değildi biraz bozuktu belliydi böle olacağı.
 3. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi

  YPG nin de başka koldan saldırısı başlamış

  YPG Tel Abyada Devrimci Operasyon basaltti.
 4. Kuşçu

  Kuşçu İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Site Admin

  Haberin sıhhati nedir?
 5. MuhammedRabbani

  MuhammedRabbani Islam-TR Üyesi

  bu demek oluyorki pkk ile öso anlaşmış. ve nusra ve onun dostları gruplar gerçekten ilerleme kaydediyorlarmış. .bundan dolayı birleştiler.
 6. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi

  bilmiyorum ahki.
  ÖSO Nusra haberi CNN den yayıldı sanırım. Bakıyorum. Başka bi yerden yakalarsam ekliyce.
  Aslında haberi burda doğrulayabilirmiyim diye açtım konuyu
 7. Kuşçu

  Kuşçu İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Site Admin

  Bence haber doğrulanana kadar yorum yapmayalım da fitneye sebep olmayalım. İnşaallah doğru değildir.
 8. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi

  ÖSO “Esirleri öldürmek kabul edilemez”
  oso-dan-el-nusra-aciklamasi-300x171.jpg

  ÖSO komutanlarından Albay Kürdi, Suriye’de rehinelerin infazına ilişkin uluslararası basında yer alan ve silahlı muhaliflere atfedilen görüntülerin, devrimin imajını bozma amacı taşıdığını söyledi.
  Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) komutanlarından Albay Malik el-Kürdi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, rehinelerin infazına ilişkin görüntülerin, Suriye muhalefetinin imajını zedeleme amacı taşıdığını savundu.Kürdi, “Esirleri öldürmek, hangi şekilde olursa olsun İslam hukukunda ve uluslararası hukukta kabul edilemez. Bu özgürlük, adalet ve insani değerler talebiyle yola çıkmış Suriye muhalefetinin bir özelliği değildir” diye konuştu.
  ÖSO Askeri Konseyi’nin, devrimin başlangıç safhasında, 15 Eylül 2011′de yayımlanan bildiriyle, insan hakları ihlalleri ve sistematik cinayetlere karşı duruşunu ortaya koyduğunu kaydeden Kürdi, “Devrimciler tarafından yapılmış sınırı aşan bazı eylemler var. Bunların failleri kesinlikle yargılanacaktır” ifadelerini kullandı.
  Kürdi, bununla beraber işlenen bazı suçların, muhaliflerin safına sızan rejime bağlı askerler ile ülkedeki kargaşadan istifade ederek cihat adı altında Suriye’ye gelip faaliyet gösteren yabancı unsurlar tarafından işlendiğini savundu.
  Kürdi sözlerine şöyle devam etti:
  “ÖSO devrimin başından beri uluslararası toplumun desteğiyle silahlıları grupları içine alacak milli bir ordu kurmak istedi. Ancak bu teklif bölgesel hesapları olan ülkeler tarafından kabul görmedi. Devrim uzadıkça kargaşa ve aşırılık artacak, bölgeye ve tüm dünyaya yansıyacaktır.”
  ÖSO komutanı Albay Malik el-Kürdi, Suriye’de devrimin, bütün partiler ve ideolojilerin rekabet ettiği demokratik bir süreçte ilerleyeceğini vurgulayarak, “Devrimin kargaşadan geçmesi çok normal bir durum ancak işin sonunda hukuka saygılı ve uluslararası toplumla ilişkileri olan bir devlet hedefine ulaşılacaktır” ifadesini kullandı.


  (AA)18 Eylül 2013 17:00 (Son güncelleme 18 Eylül 2013 17:03)
 9. Kuşçu

  Kuşçu İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Site Admin

  İnsan hakları ???
  Kur'an'ın hakkı nerede?
 10. Hilafet Sancağı

  Hilafet Sancağı Islam-TR Üyesi

  bu askeri lider selim idris adlı demokratik maymuna gıcık kapıyorum arkadaş.Ama esed köpeği devrilene kadar çatışma olmasa iyiydi.Ondan sonra zaten icabına bakılır bu orangutan kılıklı herifin.
 11. MuhammedRabbani

  MuhammedRabbani Islam-TR Üyesi

  şuanda hala efsanefik özelliğini koruyor çatışma haberleri trt vs hiç biyerde yok. bakalım bekliyoruz aslında böle bişey iyi oldu. çünkü ösoya hiç i zaman güvenmedim. sırtımızdan vuracağına karşımızda olsun yüzümüze sıksın . enazından kurşunun nerden geldını anlarız.
 12. Hilafet Sancağı

  Hilafet Sancağı Islam-TR Üyesi

  haberin doğru olma ihtimali yönünde küçük bir bilgi hakikaten babüsselam sınır kapısı öso'nun elindeydi en son. Bir ipucu olarakda olsa önemli ayrıntı
 13. ENSARİ

  ENSARİ Islam-TR Üyesi

  Müslümanlar arasında fitnecilik kol geziyor ve bizlerde buna ayak uyduruyoruz ve dahası tekfircilik hemen ön planda, geçmişte Müslümanlar arasında cereyan eden Cemel vakıasını hatırlıyalım oradada nasıl fitneciler işbaşındaysa şimdide burada da anlaşılan odurki fitneciler iş başında..
 14. Hilafet Sancağı

  Hilafet Sancağı Islam-TR Üyesi

  ensari kimden bahsediyorsun anlamadım?
 15. İsmail Vakkas

  İsmail Vakkas Islam-TR Üyesi

  Demokrasiyi savunan benimseyen insanların ve toplulukların Allah (svt)'ın razı olacağı şeyleri yapması ve söylemesini beklemek akıl dışıdır.Demokrasi ile birlikte yanlarına şeytanları alan bir zümre Hakk'tan uzaktır,batıla yandaştır...
 16. MuhammedRabbani

  MuhammedRabbani Islam-TR Üyesi

  sanırım genel konuşmuş . hani bu haberi veren kanal veya kanallar hakkında söylemiş.
 17. ENSARİ

  ENSARİ Islam-TR Üyesi

  kimden bahsedildiği anlaşılmıyormu..? hemn damladık zaten şu heriften hiç haz etmiyoruz,zaten öso nin ne olduğu belliydi iyikide yapmışlar,arkadan sıkmak yerine yüzlerine doğrı sıksınlar..şimdi kalkıp birde aynı şeyleri onlar söylerse ne olur söyle kim kazanır bu davayı..
 18. Hilafet Sancağı

  Hilafet Sancağı Islam-TR Üyesi

  ben zaten dedim ki esed düşene kadar muhalif gruplar arasında çatışma olmasın diye isterim.Ama esed düştükten sonra ister istemez öso'nun tamamı şeriatçı olmadığı için laik demokratik muhaliflerde var olduğu için çatışma çıkacaktır zaten.Bu bilinen birşey.Bunun neresi fitne oluyor.Ayrıca neresi tekfircilik?ben öso'yu topyekün tekfir mi ettim ki böyle konuşuyorsun?Öso karışık bir topluluk olduğu için bünyesinde her türlü adam var diyorum müslümanda var demokrat da var.Karışık bir yapılanma.Sen istiyorsun ki demokratik laik muhalifleri de kardeş edineyim hayır asla onlar benim kardeşim değildir.Sadece Şeriatı isteyen muhalifler(mücahidler)benim kardeşimdir.
 19. MuhammedRabbani

  MuhammedRabbani Islam-TR Üyesi

  ensar sen osuyu araştırdınmı hiç şeriti hilafetimi destekliyor yoksa demokrasiyimi.
 20. MuhammedRabbani

  MuhammedRabbani Islam-TR Üyesi

  gayet iyi oldu karşıt olmaları tekrar ediyorum gayet iyi oldu saflar dahada berraklaştı.
 21. MuhammedRabbani

  MuhammedRabbani Islam-TR Üyesi

  ensar kardeşim bu sene seçimlerde oyunu hangi partiye vericeksin
 22. Hilafet Sancağı

  Hilafet Sancağı Islam-TR Üyesi

  Muhammed rabbani kardeşim ensari kardeş bize fitneci ve tekfirci desede ne olursa olsun yinede müslüman birine "hangi partiye oy veriyorsun" diye söylenmez hüsnü zanda bulunmak daha hayırlıdır.Muhtemelen bu kardeşte demokrasiyi ve parti pisliğini reddediyordur.
 23. MuhammedRabbani

  MuhammedRabbani Islam-TR Üyesi

  zaten oyüzden sordum yani . particiliği red eden birisinin demokrasiyi kabullenebilicek dinamıklere sahip bir grubu hoş görmesi olağan dışı onu ortaya çıkarmak için söledim yani.
 24. Hilafet Sancağı

  Hilafet Sancağı Islam-TR Üyesi

  zamanla ensari kardeşte gerçeği görür İnşAllah benim bu sert sözlerim sadece demokratik laik tağut destekçisi İslami olmayan muhalif gruplar(öso'nun bazı birlikleri,hepsi değil) hakkındadır.Şeriatı isteyen mücahid kardeşlerime en ufak kötü bir söz bile söylemem.
 25. MuhammedRabbani

  MuhammedRabbani Islam-TR Üyesi

  herşeyi hakkıyla bilen allaha sığınıyoruz.
 26. İsmail Vakkas

  İsmail Vakkas Islam-TR Üyesi

  Savaşta en şiddetli darbeyi düşman değil dost gibi,kardeş gibi görünüp içten düşmanlık besleyen taraf vurur.Tevhidi cephelerin bunlara taviz verceğini ve batıl oluşumlardan gelen söylemelere,yaptırımlara boyun eymeyeceğini,sonuna kadar mücadele edeceklerini biliyoruz.

  Görünen şudur ki şebbihaların en büyüğü beşar esedi devirseler bile İslami cephelerin mücadelesi bitmeyecektir.Demokrasi yanlılları Suriyede tamamiyle söz sahibi olurlarsa Müslümanların asla razı olmayacağı,devrilecek olan esad rejimiyle aşşağı yukarı benzer bir sistem üzerine devleti idare edecekler ve yavaş yavaş sindire sindire abd ve natonun rotasına gireceklerdir.Bir başka değişle esed devrilip demokrasi üzerine bir sistem kurulursa sadece küfür ve tağutlar yenilenmiş ve isimleri değişmiş olur.Eskisinden bir farkı olmaz.Esed devrilmişde olsa bu asla kazanılan bir savaş olmaz.Allah Tebareke ve Teala tevhid ehli mücahidlerin yardımcısı olsun...
 27. kelime-i şehadet

  kelime-i şehadet Islam-TR Üyesi

  Şimdi akla bir kaç soru geliyor. ÖSO'nun başı laik-demokrat değil mi? Eğer öyleyse onların önderliği altında savaşanlar da laik-demokrat hükmünü alıp kafir olmuyorlar mı? Bu bakımdan kendisini şeriatçı diye tanımlayıp ÖSO çatısı altında savaşanlar da kafir değil midirler? Üstelik bu adamları ÖSO adı altında savaşmaya zorlayan da yok. O halde şeriatçı olduğunu iddia eden birinin şeriat karşıtı laik-demokrat bir kafir örgütün çatısı altında ne işi var? Madem şeriatçılar neden İslamcı gruplara katılmıyorlar? Bu, "şeriatçıyım, tağutu reddediyorum" deyip de laikçi-tağut tsk çatısı altında savaşmaya benziyor. TSK çatısı altında savaşmak caiz mi ki ÖSO çatısı altında savaşmak caiz olsun?
 28. Muvahhid Mücahid

  Muvahhid Mücahid Islam-TR Üyesi

  Asıl fitneyi çıkaran kim biliyor musun? Asıl fitneyi çıkaranlar demokratik ösöyü(yarısı demokratik yarısı şeriatçı şeriatçılar zaten mücahidlerle çatışmaz) Müslüman sayanlardır.
 29. Muvahhid Mücahid

  Muvahhid Mücahid Islam-TR Üyesi

  Her haberde ille bir kişi atlıyor fitne diye.
 30. Muvahhid Mücahid

  Muvahhid Mücahid Islam-TR Üyesi

  O şekil değil işte.Ösö liderlik değil.Bu gruplar da ösö yü uymuyor.Sadece ondan faydalanıyor.Emir komuta sistemi yok.Adam tevhid tugayı ismini almış onu ösö diye nitelendiriyorlar.Bazen el nusraya bile ösö demişlerdi.Genel olarak ösö de durum farklı.Tsk ile karşılaştıramazsın.
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.