mustafa islamoğlu tefsir dersleri; hayatınız değişecek

Konu, 'İslami Sohbetler' kısmında ukkase tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ukkase
    Islam-TR Üyesi

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!LİNKLER YENİLENDİ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Son dört yıldır her hafta www.tefsirdersi.com adresinden indirdiğim dersleri paylaşıyorum. Dersler toplam 13 yıl sürdü. Devamlı güncellenecek.

Hocamız telif hakında diyor ki: ben kendi hakkımı helal ediyorum ama bu işin prodüksiyon boyutu var, bu işte emeği geçen bi kadro var, onların hakkı var diyor. Ben bunları piyasada satılan cdlerden almadım. Zamanında internetten indirdim, hafta hafta, her ders bir hafta arayla yapıldı ve zor şartlar altında bilgisayarım olmadığı halde dvdlere toplayarak filan biriktirdim. Hepsini Tefsir Dersleri sitesinden tamamen yasal olarak indirdim. Zaten orda da; "Serverlardaki yer problemi ve sitemize getirdiğimiz standarttan dolayı ders sayısını 20 ile sınırlandırdık. Eklenen her dersi; 20 hafta boyunca sitemizden izleyebilirsiniz. " yazar. (eskiden; indirmek için linke sağ tıklayıp farklı kaydet'e basın yazardı) şimdi sitede diğer derslerde veriliyor onları indiremiyoruz ve buraya da koymuyorum.
    Kaynak: Islam-Tr.Net - islami filmler, islami kitaplar, islami programlar, islami sohbet http://www.islam-tr.com/forum/islami-sohbetler/17494-mustafa-islamoglu-tefsir-dersleri-linkler-yenileniyor.html

tefsire giriş: Hocamızın ilk tefsir dersi. 14 yıl önce kayda alınmış. Son dersi İstanbul Gösteri Merkezinde, çok kalabalık bir izleyici kitlesi önünde ve Hilaltv'den canlı yayınlanmıştır. Her iki videodan hocamızın ne kadar yaşlandığını görebiliyoruz.

mp3/tefsire giriş-1a RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
    mp3/tefsire giriş-1b RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

fatiha suresi: 2 parça, 1 ders
    mp3/fatiha-1a RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
    mp3/fatiha-1b http://rapidshare.com/files/319518367/2-2_fatiha_1-7.mp3

Lütfen aşağıda mustafa islamoğlunu tartışmayalım. Bu konu onun için açılmadı. Önce indirin, dinleyin ama ön yargısız dinleyin, beğenmezseniz ya da kafanıza takılan şeyler varsa burda tartışmayın ya da karalamayın. Doğrusunu okuyup araştırın. Burda polislik yapmayın. Bırakın millet kendisi karar versin. Tıklayın, okuyun yada izleyin, sonra sayfayı kapatın ama nolur birbirinizle kayıkçı kavgası yapmayın.
  2. abdulkahir
    Üyeliği İptal Edildi

hocamız hadis inkarcısı
    hocamız mezheb karşıtı
    nasıl olacak şimdi bu mübarek :)
  3. rcanlar
    Islam-TR Üyesi

bunu rapidshare den başka bi şeyle yükleseniz olmazmı? indiemiyoruz. çok zor oluyor.
    Allah razı olsun
  4. rcanlar
    Islam-TR Üyesi

teşekkür ederiz. yalnız tefsirdersi.com da bakara suresi vs. sureler var. ben onları ordan indiremiyorum. nasıl indirebilirz.
    Allah razı olsun.
  5. serhildan
    Üyeliği İptal Edildi

bu mustafa tek cümleyle yanlışların adamıdır....tıpkı cübbesiz ahmed gibi...
  6. اسماعي
    Islam-TR Üyesi

Mustafa İslamoğlu: "Oy kullanmak caizdir."

Allah ıslah etsin. Yanlışımız varsa, bizleri affetsin Rabbim ve doğru yolunda sabit kılsın. Sadakallahül azim.
  7. ABDULHAK
    Üye

s.a. Kardeşlerim ;

Bu tarz sivri söylemlerden hala akıllanmayacak , ders almayacak mıyız?

Mustafa İslamoğlu olsun , Abdulaziz Bayındır olsun gibi bazı hocalar her ne kadar ehl-i sünnete aykırı görüşleri olsa da, bazı hadisleri kabul etmeyip farklı değerlendirse de, hataları ve yanlış açıklamları da bulunsa da Tekfir edilemez, edilmemelidir.
    Çünkü bunları yaparken tekfire mani olan şartlar açığa kavuşturulmamış bir de üstelik kendileri başka ayet ve hadislere (fasit - hatalı da olsa) tevillerde bulunmaktadır. Üstelik bunlarda tasavvufçulardaki sapkın itikatleri savunmamaktadırlar.

Mutevatir hadisi inkar edenin tekfiri meselesi ise icma olan ehli sunnetin mutevatir dediğiyle birlikte İslam dininin tüm fırkalarıyla (şia vs.) mutevatir dediği hadislerin inkarında tekfir edilir. Bunda icma vardır .
    Sadece ehl-i sünnetin mutevatir hadis dediğinde tekfir edilir diyenler olmakla birlikte çoğunluk - cumhur tekfir edilmez, (sapık, dalalette)demektedir.

Ehl-i Sünnet cumhuruna göre "Allah c.c. ahirette görüleceği" mutevatir hadistir. Bu hadisi reddeden Şia , Kutub-i sitte de uydurma hadis var deyip bu hadisi göstermesine rağmen tekfir edilmemektedirler. (Bazı alimler hariç)

Oy kullanma meselesi de her ne kadar küfür amellerden olsa da kayıtsız şartsız her kullanan tekfir edilemez , edilmemelidir. Allah aşkı için insaflı olalım , bazılarına olan öfkemiz sebiyle haktan , adaletle yaklaşmaktan uzaklaşmayalım. Aksi taktirde Pek çok muvahhid , mucahid, şehid alimlerimizi de tekfir etmek zorunda kalırız. Hz. Ali (r.a.) kendisiyle savaşıp tekfir edenleri bile tekfir etmemiş , üstelik ölüllerinin cenaze namazlarını kılmıştır.

Konuya gelirsek yani Cehaletin Mazeret olup olmama meselesi hassas ve ihtilaflı konulardandır. Cehaletin mazeret olduğu yerler vardır olmadığı yerler vardır . Bundan dolayı kaos çıkmakta , herkes kendi savunduğu fikri ayetle hadisle destekleyerek savunma moduna girmektedir. Böyle de kalmayıp karşı tarafın deliline bahaneler ve yorumlar ile çürütme gayretinden de geri kalmamaktadırlar.
    Bizlere düşen cehalete mazeret olarak ileri sürülen hadiseleri iyi inceleyip vasat hareket etmektir.
    Rasulullahın veya ashabının tekfir etmediği hadiselere, hassas davranılmayarak bugünkü benzerlerine tekfir etmek için yoğun çaba sarfına girişilmektedir.
    Kişinin canını , malını, ırzını kendinize helal kılıyorsunuz, sorumluğunu vebalini tartarak hareket edelim. Ben her halukarda Tekfir ederim diyecekseniz kenara da çekilmeyin bari mürtedin haddini de tatbik edin!

Gücümüzü , enerjimizi net kafirlere yoğunlaştıralım.
    İhtilaflı meselelerde fiilin hükmünü söyleyelim, muayyen tekfire girmekten , şahsı tekfir etmekten elimizden geldiğince sakınalım. Küfür diyarında olduğumuzu da dikkate alalım inşeallah.
    wesselam
  8. iMaNLiGeNC
    Islam-TR Üyesi

Selmu Aleykum Abdulhak kardeş ben bu güne kadar açtığınız tüm konuları hemen hemen inceledim ve ayet hadise dayanarak konu açtığınız için konularınız hoşuma gidiyordu belki bir çok konuda sizinde tekfirde bulunduğunuzu gördüm ama bu konuda yazdıklarınızdan anladım ki sizde yazdıklarınız arasında itilafa düşüyor bazı konular çelişiyor ben mi yanlış anladım yoksa....
  9. ABDULHAK
    Üye

a.s.w.r.

Yazımdan alıntılayarak (delil) gösteriniz. Fiil ile faili karıştırmayalım.
    Bekliyorum inşeallah
  10. iMaNLiGeNC
    Islam-TR Üyesi

şimdi tekfir etmek sadece dil ile sen işte kafirsin sen müşriksin,sen munafıksın demek ile mi olur yoksa kişiniin yaptığı fiilleri göstererek bak bunu yapan böyle oluyor demeklede mi olur öncelikle ben bunun cevabını almak istiyom sizinde bu güne kadar yazdıklarınızdan ayet ve hadis kaynak alarak fiilleri yorumlamışınız buda binevi tekfir etmek değilmidir...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yüklüyor...