Müslümanı Dinden Çıkartan 99 Söz Ve Hareketler...

Konu, 'iLMi Munazaralar' kısmında şeriatkılıcı tarafından paylaşıldı.

1. cislami

cislami Islam-TR Üyesi

Kardeş kusura bakmada bu madde gözüme carptı digerlerine bakmadım ama rabıta konusunda ayet,hadis ve icma olduğuna dair bir kanıt ben bulamadım bu güne kadar bu alıntı yaptığın kitapta kaynağı varsa bunu bize yazarsan sevinirim.Yıllardır selef üzerine araştırmalar yaparım onların izledikleri yolu takip etmek için azmederim, ama ben böyle bir şey yapıp tavsiye ettiklerine dair birtek cümle dahi görmedim...
  2. sahabeerkam

sahabeerkam Islam-TR Üyesi

insanın insanı rabıta etmesi çok büyük günahlardandır.insanı rabıta eden kelime-i şehadet-i bozmuştur.

çok basit olarak peygamberlerimiz asla kendilerini rabıta ettirmedi.ettirdi diyen iftira atmıştır.

zira heykelini yaptırırdı.

adıyamancı bazı cahillerin şeyhlerinin resimlerini göğüslerinde taşıyıp arada bir çıkarıp bakması rabıta etmesi gibi.

hepsi böyledir dersem yanlış olur.ama rabıta yapmayanı aralarına sokmadıklarını biliyorum.zira ben cahilliğimde şeyhlerini rabıta etmediğim için atıldım. aralarına almamışlardır.

Allah c.c yar ve yardımcımız olsun.
  3. sahabeerkam

sahabeerkam Islam-TR Üyesi

Lailaheillallahmuhammedunresulillah
  4. omer.hattap

omer.hattap Üyeliği İptal Edildi

56- Allah dostlarından her hangi bir veli’ye düşmanlık etmek, çalışmalarını baltalamak.

bu kunuyu açan arkadasa soruyorum Allah dostu dediğiniz kimseler kim acaba tarikat şeyhlerinimi kast ediyorsunuz yoksa baska kımselerimi başka kimselerse bir kaç örnek verebilirmisiniz
  5. seekerofthelight

seekerofthelight Üyeliği İptal Edildi

güzel bilgiler teşkur ederım. bir üstteki soru. gerkcekten siz tarikat şeyhlerinin bukadar değerli oldugunu mu düşünüyorsunuz? merak ettiğimden soruyorum..
  6. omer.hattap

omer.hattap Üyeliği İptal Edildi

değerlimi allah onları o hal üzerine haşr etsin dinin en buyuk düşmanları onlardır
  7. sunnetvetevhid

sunnetvetevhid Islam-TR Üyesi

Hak olan sözlerin arasına zehir gibi küfür sözlerde sıkıştırmışlar. hani suyun içine zehir atmak gibi. 60 cı maddeden sonra ben kaale almadım pek bu yazarın sahibini. konuyu açan arkadaşında bu konulardan bilgisi olduğunu zannetmiyorum. veya okumadı
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.