Kur'an-ı Kerimde geçen anlamı güzel kız isimleri

Konu, 'Kur-an'ı Kerim' kısmında Halime Bozkurt Sarı tarafından paylaşıldı.

1. Halime Bozkurt Sarı
    Islam-TR Üyesi

ben de pek güvenmiyorum aslında.dün gittik yüzde yüz kız dedi.ama oğlan olursa da hazır zaten.Hasan düşünüyoruz..:))
  2. Abdullah Yusuf
    İyi Bilinen Üye

kardeşim hakkını helal et , rahimlerde olanı ancak Allah bilir buna istinaden cinsiyet konusunda tahmini dememiz gerekiyor caiz olmayabilir dr. ifadesi bu bağlamda

bizde başkasına söylerken dikkat edelim inşaAllah , Rabbım islama bağışlasın bu arada
  3. Halime Bozkurt Sarı
    Islam-TR Üyesi

zehra ismi benim favorimdi.ama görümceminde adı zehra:(ben kimsede olmayan farklı istiyorum
  4. Halime Bozkurt Sarı
    Islam-TR Üyesi

sizde helel edin.teşekkürler
  5. ibnikayyim
    Üyeliği İptal Edildi

akhi aslanın arapçada yüzlerce anlamı varmış... en yaygını eset....usame de aslan demek...bacım sen Hafsa ya da ebrarı bi düşün ...benimde yeğenim olcak 1-2 ay sonra erkek öemr faruk olcak o da inş....
  6. Halime Bozkurt Sarı
    Islam-TR Üyesi

arkadaşlar herkese hayırlı cumalar olsun inşaallah.önerilerinizi bekliyorum.şimdi çıkıyorum.Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.
  7. mavi kardelen
    Islam-TR Üyesi

benimde ismim olan Esra...Arapça İSRA diye yazılır ama Esra diye okunur. adına bir sure var bildiğiniz üzere. İsra suresi.
    efendimiz(s.a.v)'in miraca çıktıgı gece yürüyüşü.. esra gece yürüyüşü demek. bir diğer manasıda gizemli..hayırlı cumalar
  8. Muaz ibni Cebel
    Allah'ın Kulu

Onerebilecegim tek isim (cift isim) MERYEM ŞÜHEDA :)

Bulundugum yerde onca turk; mumin olmasina ragmen tek bi kiside var bu isim :)

Allah evlatlarimizi Islama bagislasin..
  9. CAHİLUS
    Islam-TR Üyesi

Nisa 59: Eğer bir şeyde anlaşmazlığa düşerseniz, artık onu Allah'a ve elçisine döndürün. Şayet Allah'a ve ahiret gününe iman ediyorsanız. Bu, hayırlı ve sonuç bakımından daha güzeldir.
    Açsak hadis kitaplarını Sahabenin yaptığı gibi Allah onlardan razı olsun, çocuğumuzu kucağımıza alıp Peygamberimizin yanına gitsek, ya RasulAllah kızıma ne isim yakışır desek. Onun dediğini kalbimizde hiçbir burukluk duymadan kabul etsek.
    Hayatımızdaki her şey gibi çocuğumuzun da adını Peygamberimize danışsak, o hangi isimleri koymuş kız çocuklarına veya isimlerle ilgili başka bir beyanatı olmuş mu? Onu araştırsak öğrensek, rasule tabi olmanın huzurunu yaşasak,
    Bu çağın dışında olalım,
    değişik bir şey aramayalım.
    Hakkınızı helal edin, Hakkınızı helal edin,Hakkınızı helal edin, s.a
  10. yahya cuheyman
    Aktif Üye

ve alaykumus selam akhi cezakkalahu khayr bu arada hoş geldiniz uzun zamandır göremiyorduk sizi : )

Sayfayı Paylaş

Yüklüyor...