Kızını Tesetturüyle Okutmak Istediği Için Anne Güllü Çevik`e 2 Yıl 10`lık Hapis Cezası Verildi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında enfal_musab tarafından paylaşıldı.

 1. enfal_musab

  enfal_musab Islam-TR Üyesi

    
  Zeynep-Der Genel Başkanı Sabiha Ateş Alpat Gaziantep`te kızını başörtüsüyle okutmak istediği için anne Güllü Çevik`e mahkeme tarafından 2 yıl 10`lık hapis cezası verilmesini bu özgürlük anlayışı ancak Türkiye`de olur sözüyle eleştirdi.
  15 Mayıs 2012 Salı 19:02:00[​IMG]


  İSTANBUL - Zeynep-Der Genel Başkanı Sabiha Ateş Alpat Gaziantep`te kızını başörtüsüyle okutmak istediği için Gaziantep 18. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilen 2 yıl 10`lık hapis cezasına tepki gösterdi. Yazılı açıklama yapan Alpat, Güllü Çevik`e ithafen, "Sizi tanımıyorum… Ne fark eder, İnananlar kardeştir dedi ya Rabbim Biz Kardeşiz. Duydum ki bacım evladına, onun kimliğine her sorumlu ana gibi sahip çıkmaya çalışırken iki yıl on ay ceza almışsın. Bacım bu karar senin şahadetin için bir belge olacak ama bu zalimler için de şahitlik belgesi olacak." dedi.

  "Bir ananın inancı uğrunda evladını koruması gibi büyük bir terör(!!!) suçu olsa olsa ancak Türkiye`de olur!" diyerek cezanın Türkiye`deki özgürlük anlayışı gözler önüne serdiğini belirten Alpat şunları söyledi: "Demokrasi dedikleri insan hak ve özgürlüklerinin Cici Demokrasilerinde ne menem bir şey olduğunu göstermesi bakımından önemli bir karar. Çifte standartlı kararlar yeni değildir. Türkiye`de gelenek haline gelmiş olan bu durum doğrusu artık şaşırtmıyor. Bu, bize tarih boyunca egemen güçlerin `İzin verdiğimiz kadar ibadet edebilirsiniz` mantığıyla yaptıkları uygulamaları hatırlattı." (Hamza Toprak - İLKHA)
 2. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida أَلَيْسَ اللَّهُ بِأَحْكَمِ الْحَاكِمِينَ Yetkili Kişi Site Admin

  Bu özgürlük anlayışı (Ki kendisi şerefsizlik olur) ancak Cahiliyye düzenlerinde olur.
 3. emirha_K

  emirha_K Islam-TR Üyesi

  batıl ılımlı islam dininin ilahlarına göre islami tesettürde haramdır. ancak hayvandan aşağı kafirlerin gözünde hoş gözükecek örtülü çıplaklık şeklinde olursa caizdir !
 4. ser-a

  ser-a Islam-TR Üyesi

  Müslümanların müslüman bir ülkede müslüman gibi yaşamaya hakkı yoksa,müslümanlar müslümanlıklarıyla övünmesinler.
  Müslümanların çekirge sürüsünden farkı yok.Hiç bir kararda etkileri yok.Elinden oyuncağı alınmış çocuklar gibi devamlı şikayet ve ahlama ve vahlama var.Ölüm korkusu ve dünya sevgisi o kadar artmış ki,çevresindeki müslümanlara yardım etmek şöyle dursun,onlardan nasıl menfaat sağlarım hesapları yapılıyor.Cihad ruhu yok edilmiş,kafirlere oyuncağını versin diye kur yapan mı ararsın,kafirden şamar yemekten emir almayı tercih etmek mi ararsın,kendini kafirlere sevdirmek için bukelamun olmak mı ararsın,korkudan her şeyi kabullenip rahatını bozmamaya ve hiç bir küfürden rahatsız olmamayı mı ararsın hepsi üzerimizde gaflet olarak çökmüş durumda.Bütün bunların sebebi,TEVHİDİ BİR İTİKAD OLMADAN MÜSLÜMANLIĞINI İLAN EDEN,SAPTIRAN VE SAPITTIRILANLARIN ÖNDER KABUL EDİLMESİDİR.
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.