Kafada çıkan küçük yaralar

Konu, 'Sağlık' kısmında eL_Muhacir tarafından paylaşıldı.

 1. eL_Muhacir

  eL_Muhacir Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!! Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

    
  Esselamualeykum rahmatullahi ve berekat akhiler

  Çoktandır muzdarip olduğum bir sıkıntım var.Başımın arkasında küçük yaralar var,bunların yüzünden çok kaşıntı yapıyor bende ve kaşıdıkça saç dökülüyor cildiye bölümüne kaç sefer gittim.İlk olarak bana fungoral adında bi şampuan yazdılar.onu kullandım ama kafi etmedi.İkinci sefer gittiğimde ketoral adında bi şampuan verdi :) oda işe yaramadı.tıptan ümidimi kestim bu konuda :) sonra nette araştırırken kaşıntıya,kepeğe iyi gelen defne sabunu tavsiye eden kimselerin yorumun okuyunca bi deneyeyim dedim :)

  [​IMG]

  sitelerini araştırdım antakyada doğal ortamda yapan köylü arkadaşların yapmış olduğu defne sabununu sipariş verdim Elhamdulillah ne varsa anadolunu insanımızda var :) şuan hala onu kullanıyorum doktorun vermiş olduğu şampuandan kat kat iyi ama çok küçük bi kaç tane yara var hala onlar nasıl geçicek bilmiyorum.Bu konuya ehil olan birtat abi ve gülyarası akhimin tavsiyelerini almak isterim.
 2. Abdullah Yusuf

  Abdullah Yusuf Islam-TR Üyesi

  akhım çörekotu yağı denedin mi orj olanından
 3. eL_Muhacir

  eL_Muhacir Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!! Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  yok denemedim yaralar için iyi mi akhi ? eğer iyi ise birtat abiden sipariş veririm inş...
 4. samanpan

  samanpan . Yetkili Kişi Site Admin

  kafaya çıkan küçük yaramazlar diye okudum.
  çok mu yoruldum ne.
 5. eL_Muhacir

  eL_Muhacir Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!! Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  haha :) yaw akhi hiç gülesim yoktu

  RABBİM,ahirette seni güldürsün inş...
 6. ibnikayyim

  ibnikayyim Islam-TR Üyesi

  müslüman doktor bi arkadaşım var ona sorardım fakat o görmeden bişey diyemem der... biliyorum....ama ben sana bi tavsiye vereyim....bu doktor olan arkadaşım bu işi de yapoyor....hacamat .....rasulullah hacamat sizin en iyi tedavi yönteminizdir buyuruyor...bu doktor arkadaş çoğunlukla bitkisel ilaç veriyor....bu konuda baya araştırmaları ve bilgi birikimi var....kendisi cerrah...
 7. Abdullah Yusuf

  Abdullah Yusuf Islam-TR Üyesi

  akhım bır abı vardı inş şimdi cennette o kullanıyordu oldukça memnundu inş vesile olur ama bize suriyeden geliyordu
 8. ibnikayyim

  ibnikayyim Islam-TR Üyesi

  "“Kan aldırma yollarının en güzeli hacamattır. (yahut hacamat sizin en iyi tedavi yollarınızdır)”
  (Buhâri, Tıb 13; Müslim, Musakat 62, 63; Ebû Dâvûd Nikâh 26, Tıb 3)"

  Kan aldırmak insanı dinçleştiriyor

  [​IMG]Özel vakumlu kupalarla kan alma yöntemi olan hacamatın, lenfatik drenajları açarak insanı dinçleştirdiği belirtildi.

  Bursa'da hekim olarak hacamat yapan akupunktur uzmanı Dr. Kasım Altıntaş, hacamatın (kupa terapi) yapıldığı bölgelerde bulunan akupunktur noktalarının da ciddi bir şekilde uyarılması ile farklı etkilerin ortaya çıktığını söyledi. Altıntaş, "Hangi maksat ve metotla olursa olsun, kan aldırma ile ilgili uygulamalar bir hekimin muayenesi ve tavsiyesi ile yapılmalıdır. Hekim tarafından uygun görüldükten sonra hacamat yapılacak bölgenin sterilizasyonu sağlanır. Ardından kupalar vakumlanarak kapatılır. Kısa bir süre vakumlama işlemi yapıldıktan sonra bölge bistüri ucu ile çizilir. Buraya tekrar kupalar vakumlanarak kapatılır. Bundan sonra kupaların içine kan dolmaya başlar. Hekimin uygun gördüğü ölçüde kan alınır. Hacamat tatbik edilen bölgede mikro sirkülasyon artmakta, dolaşım rahatlamaktadır. Yöntem, kan ve dokulardan toksinlerin atılmasını sağlar. Uygulamanın yapıldığı akupunktur bölgesinin özelliği ile alakalı olarak lenfatik drenajlar açılmış olur. Böylece o organların üzerindeki stres azalır. Akupunktur etkisi, hacamatın tedavi edici özelliğini açıklayabilmektedir" dedi.

  Avrupa'da kupa terapi olarak bilinen hacamatın klinik çalışmalarla ispatlanmış bir faydasının da vücudun ürettiği tabii kortizonun artması olduğuna dikkati çeken Altıntaş, "Bu da hacamat sonrası ağrılı durumların azalmasını, hatta ağrıların yok olmasını sağlamaktadır. Vücuttan kan çıkması sebebiyle yeni kan üretme mekanizmaları harekete geçmektedir. Peygamber Efendimizin özellikle tavsiye ettiği bir uygulama olması sebebiyle tıbb-ı nebevinin önemli tavsiyelerinden biri olan hacamat, insanların ilgisini çekmekte ve yaptırmak isteyenlerin işi bilen ehil hekimleri bulmakta zorlandığı görülmektedir. Hadis-i şeriflerde; uygulamanın pazar, pazartesi, salı ve perşembe günleri yapılması ve hicri ayın ikinci yarısındaki tek günlerde yapılması tavsiye edilmektedir. Hacamattan evvelki gün hayvani gıda alınmamalıdır. Tuz azaltılmalıdır. Ayrıca efor gerektiren, cinsi münasebet dahil bazı eylemlerden de kaçınılmalıdır. Uygulamanın yapıldığı gün de bunlara riayet edilmeli, ayrıca sıcak banyo yapılmamalıdır. Süt ve süt ürünleri tüketilmemelidir. İşlem bittikten sonra birkaç saat bir şey yenilmemesi de önemlidir" diye konuştu.

  Yöntem 60 yaşından büyüklere, adet esnasında, çocuklara, kan hastalığı olanlara tavsiye edilmezken; nisan, mayıs, haziran aylarında yaptırılan hacamatın çok faydalı olduğu belirtildi. 29 Nisan ve 3 Mayıs tarihleri hacamat için en ideal günler olarak belirlenirken, Bursa Hacamat Tedavi Merkezi - Dr. Kasım Altıntaş adresinden detaylı bilgi alınabileceği kaydedildi.

  iha
 9. eL_Muhacir

  eL_Muhacir Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!! Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  akhi zahmetli olur şimdi suriyeden.


  ebu el-fadıl akhi hacamat elhamdulillah güzel bi yöntem ama ALLAHu alem o safhaya varmadı sanırım. bi melhem olsa çok makbul olur :)
 10. ibnikayyim

  ibnikayyim Islam-TR Üyesi

  hacamat olman için belli bi saffaya gelmesi gerekmiyorki akhi...hiçbir rahatsızlığı olmayan insanlar da hacamat yaptırıyor...sen enseden ve kafanın üst taradından yaptır bence...hem çok rahatlayacksın eminim....bu arada bi sünneti de eda etmiş 1 taşla 2 kuş vurmuş olursun...:)
 11. ibnikayyim

  ibnikayyim Islam-TR Üyesi

  bu arada çörk otu yağı bütün aktarlarda bulursun...katkı falan yok rahat ol bu piyasa genelde müslümanların elinde
 12. Abdullah Yusuf

  Abdullah Yusuf Islam-TR Üyesi

  bu arada hacemat ilkbahar gibi yapılması en uygunu bilgin olsun ama bilen birine yaptır lazımsın sen bize :: )
 13. ibnikayyim

  ibnikayyim Islam-TR Üyesi

  öyle söylüyorlar ama onun pek aslı yokmuş...zaman farketmez diyor...bizm doktor konunun uzmanı elhamdulillah...tabiki bilen birine yaptır...bunun öyle riskli bi yanı yok ama yapılan yerde iz kalmaması önemli...doktor 2-3 ayda bi kendi alnına yapıyor iz yok
 14. Abdullah Yusuf

  Abdullah Yusuf Islam-TR Üyesi

  konu nereden nereye geldi muhacir akhi bende bir araştırayım dedim ist'a yaşıyorsan bir kardeşimiz var çok güzel hacamat yapıyor inş denk gelirsin yapmayı düşünüyorsan  Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Kim hacamat olmak isterse, ayın 17 veya 19 veya 21'ini arasın. Sakın, kan fazlalaşmak suretiyle birinize galebe çalıp onu öldürmesin."


  İbnu Ömer radıyallahu anhüma (âzadlısına): "Ey Nâfî bana kan galebe çaldı, benim için bir haccâm getir, getireceğin haccâm genç olsun, yağlı veya çocuk olmasın" dedi. Devamla İbnu Ömer dedi ki: "Ben Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın: "Aç karnına hacamat olma idealdir, [onda şifa ve bereket vardır] aklı artırır. Hafızayı güçlendirir. Hafız olmak isteyenlerin hıfzetme kabiliyetini artırır. Hacamat olmak isteyen Allah'ın adıyla perşembe günü hacamat olsun. Cuma, cumartesi, pazar günlerinde hacamat olmaktan kaçının. Pazartesi ve Salı günü de hacamat olunuz. Çarşamba günü hacamat olmaktan kaçının. Çünkü o, Eyyûb aleyhisselâm'ın belaya düştüğü gündür. Cüzzâm ve alaca hastalığı da sadece çarşamba günü veya çarşamba gecesi zuhûr eder" dediğini işittim."
 15. ibnikayyim

  ibnikayyim Islam-TR Üyesi

  valla ben çok yapılana şahit oldum hatta asistanlık yaptım :) ama tırsıyorum kendim yaptırmadım yaptırcam ama bir gün sırf sünnetin hatrıda yaptırcam:) ama gerçekten yaptırıdığın kişi işin ehli plmalı doğramasındalr sonra baklava dilimi gibi....kalıcı izler bırakıyor....bizim bu doktorda ist de yaşıyor hatta .....cılar da yaşıyor.....aramın gerçek mesleği doğramacılık.:)...konu dediğin gibi nerden nereye geldi...hakkını helal et..
 16. eL_Muhacir

  eL_Muhacir Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!! Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  ebu_yusuf ve ebu el-fadl akhi ALLAH razı olsun :) tamam anlaşıldı birincisi sünnet için ikincisi hatırınız için üçüncüsüde hastalığımdan dolayı inşaALLAH yapıcam :)

  ama konuya başka bi yerden bakıcak olursak

  yanlış yöntem yüzünden müslim kardeşinin vefatına sebep olan sahabeler vardı.hani yarası olduğu halde cünüp olmuştuda,kardeşlerine teyemmüm mü alayım yoksa su ile mi temizleneyim diyince onlar su ile demişti.

  bunu anlatmamın sebebi sizleri kınamak değil,konu buraya kadar geldiği için bi hikmeti olsa gereğinden inş....dedim

  ALLAH için seviyorum sizleri akhilerim :)
 17. Abdullah Yusuf

  Abdullah Yusuf Islam-TR Üyesi

  haydaaaa muhacir akhı rahat ol ıns sadece uzman bırıne yaptır teyemmumle geçmez bu :):)

  latife bir tarafa Rabbım sana şifa versin akhim Rabbım Cennetinde hurileri sana musallat etsin ;)
 18. Birtat

  Birtat İyi Bilinen Üye Forum Yöneticisi

  kafadaki yara veya kaşıttığınız zaman elinize geln kabuklarda;
  ardıç yağlı şampuanlar iyi gelebilir. birda, saç yıkandıktan sonra saçlarınızı kurutunuz, bir akşam lavanta yağı bir akşam menekşe yağı ile masaj yap yat aşağıya.


  çörek otu yağının safı iyisi falan muhabbetine gelince;
  çörekotu yağının iyisi; soğuk pres çörek otu yağıdır. sıfır katkılı. ezilerek elde edilmiştir. diğer 5 veya 6 tl ye olanlar, kaynatılarak azeytinyağı ilavelidir.
  çörekotu yağı bahsedilen soruna çözüm olur mu? çörekotu yağı saç için iyidir. denemeye değer. ama mikroorganizmalar, egzama, sirke vb için bahsettiğim yağlar daha faydalı olduğuna inanılır.
 19. ibnikayyim

  ibnikayyim Islam-TR Üyesi

  el-muhacir ....akhi o bahsettiğin hadiste verilmek istenen mesaj...bilmeseydin bir bilene sorsaydınız ya....sizin bu cahilliğiniz öldürdü adamı....şeklinde Allahualem....seb bence o hadisle amel ediyorsun....bir bilen vardır diye danışıyorsun işte....selamunalykum
 20. Ahmed

  Ahmed لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ مُحَمَّدُ الرَّسُولُ اللهْ İslam-Tr Medya Grubu

  selamünaleyküm akhiler
  benimde 4 yıl önce kafamda kaşıntılar başladı ve saçlarım dökülmeye başladı.
  Daha sonra ise buna sivilce ve küçük yaralar karıştı.
  Şuan kaşıntı var ama eskisi kadar değil bide saçlar da dökülüyör çok,sivilcede oluyor kendime dua ediyorum :)
  ama hala öyle sizin tavsiyelerinize uyacam inşaAllah
  Ama buna ilave etmek isteyen var mı acaba?
  ben mardinliyim ve mardinde defne,bıttım,zeytin vs. çok sabun var ama orjinal mi değilmi bilmiyorum.
  Bana önereceğiniz bişey var mı Allah Rızası için?
  selamünaleyküm.
 21. Çay-Şakird

  Çay-Şakird Islam-TR Üyesi

  Allah yardımcın olsun kardeş, çok iyi bilgim yoktur fakat antakyadaki zeytinyağından yapılan sabun saçı güçlendirir diye biliyorum yanlış da olabilir.
 22. Ahmed

  Ahmed لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ مُحَمَّدُ الرَّسُولُ اللهْ İslam-Tr Medya Grubu

  allah razı olsun kardeş.Bu antakya defne sabunları marketlerde varmı AVM lerinde?
 23. eL_Muhacir

  eL_Muhacir Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!! Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  aleykumselam ve rahmatullah kardeşim

  elhamdulillah benim bu problemimin gitti şuan akhi

  sana tavsiyem kan tahlili yaptırıp sonuçlarını aile hekimine bildir ona göre bir ilaç yazsın sana akhim ve sabahları kahvaltıyı ihmal etme poça,açma vb şeyleri terk et akhim.pekmez her sabah aç karnına bi iki kaşık al yumurta yemeği ihmal etme şurda ki linke bak inşaALLAH gereken şeyleri söylemiş zaten

  http://www.islam-tr.com/forum/saglikli-yasam-onerileri/34933-cinko-neden-onemli.html
 24. Çay-Şakird

  Çay-Şakird Islam-TR Üyesi

  özel getirtilir mi bilgim yoktur, bu arada kesin bilgi değildir kardeş bir araştır yaralara faydalı olur mu bilmem ama saçı sağlam tuttuğunu kendimden bilmekteyim nice şampuanlar o sabun kadar etkili değildir.
 25. Ahmed

  Ahmed لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ مُحَمَّدُ الرَّسُولُ اللهْ İslam-Tr Medya Grubu

  Allah Razı olsun ahiler.Allah sıkıntılarınızı gidersin İnşaAllah
 26. Zuhri

  Zuhri Islam-TR Üyesi

  Defne sabununu varsa tanıdık birisinden almak en iyisi, sabunun içine katılan defne meyvelerinin yağını kimi az koyabiliyor, bununda kaliteli olanı var yada dandik olanı, dikkat etmek lazım. Saçı da çok kurutuyor, kafayı sabunla yıkadıktan sonra biraz çörek otu sürülebilir.
 27. GuLYaRaSi

  GuLYaRaSi VuSLaTa HaSReT Yetkili Kişi Site Admin

  Muhacir kardese katiliyorum, demir vitamini eksikliginden baslayip, degisik mineral eksiklikleri olabilir, kan aldirmak iyi bir öneri.


  Allah Rasulu s.a.v. Cörek otu yaginda sifa vardir diyor, bunu en az 2 ay dene, sabah aksam birer tatli kasigi ic, has icemiyorsan, yogurtla yada limonataya karistir.

  Kepek sampuani diye satilan ürünleri kullanma, onlar kafayi kurutup daha cok kepek yapar, kepekleri dökmek icin, cok hafif sampuan kullanabilirsin, "bebek sampuanlari" mesela, bunlarda katki maddesi cok yok, haftada 2-3 kez de has zeytin yagi sür kafana, yarim saat bir saat beklet durula ilik suyla..

  bunlarin her birini yaparken besmele cek, sifa olacagina inan ve Allahtan ümidini kesme

  InsaAllah sifa olur..
 28. Muqarrebûn

  Muqarrebûn Islam-TR Üyesi

  Kardeşim ben bir üniversitede intern doktorum(son sınıf öğrencisi).Doktor kaşıntı, döküntü görünce muhtemelen mantara bağlı bir enfeksiyon düşünüp o ilaçları vermiştir.Ketoralle fungoral aynı etken maddeli farklı şirketlerin çıkarttığı ilaçlar.Aynı ilacı 2-3 hft kullanınca mantar ilaca bağışıklık geliştiriyor, işe yaramadığını görünce doktor mantarın bağışıklık geliştirdiğini düşünüp diğer ilacı vermiştir.Tabii senin hastalığın mantara bağlı bir hastalık değildir belki, öyle bir durumda o ilaçlar zaten işe yaramaz, steroid tarzı ilaçlar gerekir...İlaç adı verip al kullan diyeceğim ama steroidlerin azı etkisiz, çoğu zararlı olduğu için sendeki lezyonları görmeden birşey diyemem kardeşim.
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.