Kafada çıkan küçük yaralar

Konu, 'Sağlık' kısmında eL_Muhacir tarafından paylaşıldı.

 1. eL_Muhacir

  eL_Muhacir Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!! Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

    
  Esselamualeykum rahmatullahi ve berekat akhiler

  Çoktandır muzdarip olduğum bir sıkıntım var.Başımın arkasında küçük yaralar var,bunların yüzünden çok kaşıntı yapıyor bende ve kaşıdıkça saç dökülüyor cildiye bölümüne kaç sefer gittim.İlk olarak bana fungoral adında bi şampuan yazdılar.onu kullandım ama kafi etmedi.İkinci sefer gittiğimde ketoral adında bi şampuan verdi :) oda işe yaramadı.tıptan ümidimi kestim bu konuda :) sonra nette araştırırken kaşıntıya,kepeğe iyi gelen defne sabunu tavsiye eden kimselerin yorumun okuyunca bi deneyeyim dedim :)

  [​IMG]

  sitelerini araştırdım antakyada doğal ortamda yapan köylü arkadaşların yapmış olduğu defne sabununu sipariş verdim Elhamdulillah ne varsa anadolunu insanımızda var :) şuan hala onu kullanıyorum doktorun vermiş olduğu şampuandan kat kat iyi ama çok küçük bi kaç tane yara var hala onlar nasıl geçicek bilmiyorum.Bu konuya ehil olan birtat abi ve gülyarası akhimin tavsiyelerini almak isterim.
 2. Abdullah Yusuf

  Abdullah Yusuf İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  akhım çörekotu yağı denedin mi orj olanından
 3. eL_Muhacir

  eL_Muhacir Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!! Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  yok denemedim yaralar için iyi mi akhi ? eğer iyi ise birtat abiden sipariş veririm inş...
 4. samanpan

  samanpan . Yetkili Kişi Site Admin

  kafaya çıkan küçük yaramazlar diye okudum.
  çok mu yoruldum ne.
 5. eL_Muhacir

  eL_Muhacir Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!! Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  haha :) yaw akhi hiç gülesim yoktu

  RABBİM,ahirette seni güldürsün inş...
 6. ibnikayyim

  ibnikayyim Islam-TR Üyesi

  müslüman doktor bi arkadaşım var ona sorardım fakat o görmeden bişey diyemem der... biliyorum....ama ben sana bi tavsiye vereyim....bu doktor olan arkadaşım bu işi de yapoyor....hacamat .....rasulullah hacamat sizin en iyi tedavi yönteminizdir buyuruyor...bu doktor arkadaş çoğunlukla bitkisel ilaç veriyor....bu konuda baya araştırmaları ve bilgi birikimi var....kendisi cerrah...
 7. Abdullah Yusuf

  Abdullah Yusuf İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  akhım bır abı vardı inş şimdi cennette o kullanıyordu oldukça memnundu inş vesile olur ama bize suriyeden geliyordu
 8. ibnikayyim

  ibnikayyim Islam-TR Üyesi

  "“Kan aldırma yollarının en güzeli hacamattır. (yahut hacamat sizin en iyi tedavi yollarınızdır)”
  (Buhâri, Tıb 13; Müslim, Musakat 62, 63; Ebû Dâvûd Nikâh 26, Tıb 3)"

  Kan aldırmak insanı dinçleştiriyor

  [​IMG]Özel vakumlu kupalarla kan alma yöntemi olan hacamatın, lenfatik drenajları açarak insanı dinçleştirdiği belirtildi.

  Bursa'da hekim olarak hacamat yapan akupunktur uzmanı Dr. Kasım Altıntaş, hacamatın (kupa terapi) yapıldığı bölgelerde bulunan akupunktur noktalarının da ciddi bir şekilde uyarılması ile farklı etkilerin ortaya çıktığını söyledi. Altıntaş, "Hangi maksat ve metotla olursa olsun, kan aldırma ile ilgili uygulamalar bir hekimin muayenesi ve tavsiyesi ile yapılmalıdır. Hekim tarafından uygun görüldükten sonra hacamat yapılacak bölgenin sterilizasyonu sağlanır. Ardından kupalar vakumlanarak kapatılır. Kısa bir süre vakumlama işlemi yapıldıktan sonra bölge bistüri ucu ile çizilir. Buraya tekrar kupalar vakumlanarak kapatılır. Bundan sonra kupaların içine kan dolmaya başlar. Hekimin uygun gördüğü ölçüde kan alınır. Hacamat tatbik edilen bölgede mikro sirkülasyon artmakta, dolaşım rahatlamaktadır. Yöntem, kan ve dokulardan toksinlerin atılmasını sağlar. Uygulamanın yapıldığı akupunktur bölgesinin özelliği ile alakalı olarak lenfatik drenajlar açılmış olur. Böylece o organların üzerindeki stres azalır. Akupunktur etkisi, hacamatın tedavi edici özelliğini açıklayabilmektedir" dedi.

  Avrupa'da kupa terapi olarak bilinen hacamatın klinik çalışmalarla ispatlanmış bir faydasının da vücudun ürettiği tabii kortizonun artması olduğuna dikkati çeken Altıntaş, "Bu da hacamat sonrası ağrılı durumların azalmasını, hatta ağrıların yok olmasını sağlamaktadır. Vücuttan kan çıkması sebebiyle yeni kan üretme mekanizmaları harekete geçmektedir. Peygamber Efendimizin özellikle tavsiye ettiği bir uygulama olması sebebiyle tıbb-ı nebevinin önemli tavsiyelerinden biri olan hacamat, insanların ilgisini çekmekte ve yaptırmak isteyenlerin işi bilen ehil hekimleri bulmakta zorlandığı görülmektedir. Hadis-i şeriflerde; uygulamanın pazar, pazartesi, salı ve perşembe günleri yapılması ve hicri ayın ikinci yarısındaki tek günlerde yapılması tavsiye edilmektedir. Hacamattan evvelki gün hayvani gıda alınmamalıdır. Tuz azaltılmalıdır. Ayrıca efor gerektiren, cinsi münasebet dahil bazı eylemlerden de kaçınılmalıdır. Uygulamanın yapıldığı gün de bunlara riayet edilmeli, ayrıca sıcak banyo yapılmamalıdır. Süt ve süt ürünleri tüketilmemelidir. İşlem bittikten sonra birkaç saat bir şey yenilmemesi de önemlidir" diye konuştu.

  Yöntem 60 yaşından büyüklere, adet esnasında, çocuklara, kan hastalığı olanlara tavsiye edilmezken; nisan, mayıs, haziran aylarında yaptırılan hacamatın çok faydalı olduğu belirtildi. 29 Nisan ve 3 Mayıs tarihleri hacamat için en ideal günler olarak belirlenirken, Bursa Hacamat Tedavi Merkezi - Dr. Kasım Altıntaş adresinden detaylı bilgi alınabileceği kaydedildi.

  iha
 9. eL_Muhacir

  eL_Muhacir Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!! Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  akhi zahmetli olur şimdi suriyeden.


  ebu el-fadıl akhi hacamat elhamdulillah güzel bi yöntem ama ALLAHu alem o safhaya varmadı sanırım. bi melhem olsa çok makbul olur :)
 10. ibnikayyim

  ibnikayyim Islam-TR Üyesi

  hacamat olman için belli bi saffaya gelmesi gerekmiyorki akhi...hiçbir rahatsızlığı olmayan insanlar da hacamat yaptırıyor...sen enseden ve kafanın üst taradından yaptır bence...hem çok rahatlayacksın eminim....bu arada bi sünneti de eda etmiş 1 taşla 2 kuş vurmuş olursun...:)
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.