Kabe Dünyanın Merkezinde!!!!

Konu, 'Bunları Biliyormusunuz?' kısmında samanpan tarafından paylaşıldı.

 1. samanpan

  samanpan . Yetkili Kişi Site Admin

    
  [​IMG]
  Kabe dünyanın merkezinde


  Mekke'nin dünyanın ortasında bulunduğunu açıklayan astrologlar, Kabe'nin dört köşesinin de coğrafi yönleri gösterdiğini kanıtladı.

  22/06/2006

  Dünya Bülteni Haber Merkezi

  Astrologlar, Kabe-i Şerif'in dört keşisinin, coğrafi dört ana yönü (doğu, batı, güney, kuzey) gösterdiğini bilimsel olarak kanıtladı. Mısırlı astrolog Müslim Şaltut, modern astrolojik hesaplamaların Kabe'nin daha yaratılıştan beri dünyanın dört köşesinin ana merkezini oluşturduğunu açıkladı.

  Batılı astrologların desteğiyle araştırmasını Mısır Astroloji Araştırma Merkezi adına yapan Şaltut, Suudi Arabistan'da yayımlanan "er-Riyad" gazetesine yaptığı açıklamada, son araştırmaların Mekke-i Mükerreme'nin de dünyanın ortasında bulunduğunu bilimsel olarak ispatladığı söyledi.

  Şaltut, Kabe'nin Rüknü'l Esved olarak bilinen köşesinin doğuyu, Rüknü'l Yemani olarak bilinen köşesinin güneyi, Rüknü'ş Şami olarak bilinen köşesinin batıyı ve Rüknü'l-Irakî olarak bilinen köşesinin de kuzeyi gösterdiğini kaydetti. Sözlükte dört köşeli veya küp şeklinde olmak anlamlarındaki ka'b kökünden gelen ka'be "Küp şeklinde nesne" demektir.

  Kaynak: http://www.alarabiya.net/Articles/2006/06/22/24976.htm ve "Er Riyad Gazetesi"
 2. 11092001

  11092001 Islam-TR Üyesi

  ben de coğrafya işlerine merak salmışımdır.düşündüm düşündüm, dünya haritasında dünanın merkezi neresi diye cetvelle ölçtüm mekke çıktı
 3. hatunay

  hatunay Islam-TR Üyesi

  evet kaabe dünyanın merkezi ve 4 yönü ifade ediyor. ama yalnız okadar değir... devamı var.yahudiler üç yön kullanır oyüzden işaretleri yıldız gibidir. müslümanlar ise dört yön uzunluk genişlik derinlik vee önemliside zaman kavramı . biz birçok ibadetimizi zamana göre yaparız .kısaca kaabe bunada işaret ediyor.selametle :örgü
 4. htc66

  htc66 Islam-TR Üyesi

  Bunu bilmiyordum. Paylasim icin tesekkurler.
 5. vuslatım

  vuslatım Islam-TR Üyesi

  Çapı 1 milimetrenin binde birinden daha küçük olan örümcek ağının aynı kalınlıktaki çelik telden 5 kat daha sağlam olduğu ve kendi uzunluğunun 4 katı esneyebildiği belirlendi.

  Bilim adamlarının endüstri ve teknolojide hayal bile edilemeyen gelişmelere imza atmak için mercek altına aldıkları örümcek ağının esrarı çözülemiyor. İpin sırrı çözülürse, bunun kurşun geçirmez yeleklerden iz bırakmayan ameliyat ipliklerine, çok hafif kablolardan motosiklet kasklarına kadar pek çok alanda kullanılması planlanıyor.

  320 GRAMI DÜNYAYI SARIYOR

  Çapı bir milimetrenin binde birinden daha küçük olan örümcek ipliğinin aynı kalınlıktaki çelik telden 5 kat daha sağlam olduğu belirlenirken, ağın kendi uzunluğunun 4 katı esneyebildiği kaydedildi. Ayrıca son derece hafif olan örümcek ağlarının 320 gramı ile dünyanın çevresinin sarılabileceği kaydedildi.

  Örümceklerin 380 milyon yıldır ördükleri ipliklerin hammaddesinin saç, tırnak, tüy ve deri gibi birbirinden çok farklı maddelerin yapı taşı olan "keratin" adlı proteinden oluştuğunu belirleyen uzmanlar, esnekliği çok fazla olan örümcek ipliğini kopartmak için gereken enerjinin benzer biyolojik metaryalleri koparmak için gereken enerjiden 10 kat daha fazla olduğunu tespit etti
 6. hayalet

  hayalet Islam-TR Üyesi

  ilginc vvee onemli imis ALLAH RAZI OLSUN
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.