İslami Düğün Davetiyesi Hazırlama ?

Konu, 'Evlilik ve Aile' kısmında ensarullah tarafından paylaşıldı.

1. ensarullah

ensarullah Islam-TR Üyesi

esselamu aleykum.sevgili kardeşlerim önce ramazanınızı tebrik ederim hayr içinde bir ay olur inş.Allah nasip ederse 2 ay kadar sonra düğünüm olacak.Düğün davetiyesine yazacak şeyler için sizden fikir istiyorum ne yazabilrim.
    Enam 162 -bakara 128 sureleri yahut da infitar 6-7-8 şu an için aklımızda varmıdır bana önerileriniz.düğünümede beklerim inş :)
  2. samanpan

samanpan . Yetkili Kişi Site Admin

bende söyleyim mi fikrimi :D
  3. ensarullah

buyur inş
  4. Muaz ibni Cebel

Muaz ibni Cebel Islam-TR Üyesi

Ayetim Kerime yazilinca davetiyeleri saklamak gerekiyor cunku cope atilamiyor...
  5. samanpan

samanpan . Yetkili Kişi Site Admin

"ya tutarsa" yaz :D
  6. Muaz ibni Cebel

Muaz ibni Cebel Islam-TR Üyesi

:)
  7. eL_Muhacir

eL_Muhacir Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!! Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Aleykumselam kardeşim RABBİM,tamamına erdirsin bu hayrı

ahi Tahrim süresi 6. ayet olabilir en azından bi uyarı ve nasihat olur :)

Veya bir hadisi Şerif paylaşabilirsin nikah ile alakalı örneğin

Enes (Radiyallahu Anh) şöyle tahdis etti:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Allah her hangi bir kimseye saliha eş takdir ederek rızıklandırmış ise, şüphesiz ki dininin yarısını yaşamak üzere o kimseye yardım etmiştir Dininin diğer yarısı hususunda o kimse Allah’dan korksun, takvaya sarılsın’ buyurdu”

Tabarani (976-M Evsat) Hâkim (2/161) Albani (625-Sahiha)
  8. ensarullah

ya insanların gerekli özen göstermemelerinden dolayı yazsakmı yazmasakmı bunuda düşündük ama bence bir müslüman günümüz düğünlerinde renkten renge giren islamcılar gibi değil özü gibi olmalı herşey islami olmalı bence
  9. eL_Muhacir

eL_Muhacir Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!! Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

ahi not yaz davetiyenin köşesine atmasınlar diye
  10. Enfal.571

Enfal.571 İyi Bilinen Üye Forum Yöneticisi

Aleikum esselam ve rahmetullah
    Abi hayirli olsun insaAllah.

Benimde aklima bir hadis geldi; sanirim ibn abbasdan rivayet edilmisti(kaynagina yine arastirin insaAllah)
    Hadis:birbirlerini sevenler icin nikah Kadar güzel birsey görülmemistir" ..

Bunu hatirliyorum, birde bi hadis vardi, esler ellerini tuttugu Zaman günahlari dökülmeyle ilgiliydi...
  11. IsLaM4eVeR

IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Yetkili Kişi Site Admin

Hep derim en güzeli kaçırmak, bu tür şeylerle uğraşmaya ne hacet : )

şaka şaka : ))
  12. eL_Muhacir

güncel inşaALLAH sanırım yanlışlıkla kilitlenmiş konu

diğer akhilerin davetiye hakkında düşüncelerini merak ediyorum :)

ebu_yusuf akhi bu konu hakkında islami davetiye için bi iki tane çalışma yapabilirsin inşaALLAH :)
  13. Muzzammil

Muzzammil Islam-TR Üyesi

MaşaAllah.
    Evlenirken de tebliğ yapmak gerekiyor, böyle ince düşünen kardeşlerimizden Allah râzı olsun.
    Benim âcizâne tavsiyem; dâvetiyelere '' Kalb '' sembolu koyulmamasıdır.Çünkü bu işâret de eski paganist dinlerden gelmektedir ve putreperestlerin bir tanrıçasının kalçalarını ifâde etmektedir.
  14. Abdullah Yusuf

Abdullah Yusuf İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

işi ehline vermek lazım muhacir akhim bu konuda bannerlarımızı yapan kardeşimiz çok maharetli , Rabbım kendi davetiyesini yapmasını kardeşimize nasib etsin :)
  15. HalilTas

HalilTas Islam-TR Üyesi

Allahumme Barik kardes
  16. ummeti

ummeti Islam-TR Üyesi

Bakara 128 ayet

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

'Rabbimiz, ikimizi sana teslim olmuş (müslümanlar) kıl ve soyumuzdan sana teslim olmuş (müslüman) bir ümmet (ver). Bize ibadet yöntemlerini (yer veya ilkelerini) göster ve tevbemizi kabul et. Şüphesiz, Sen tevbeleri kabul eden ve esirgeyensin'

BU ayet olabilir sevgili kardeşim

hayırlara vesile osun inşeALLAH
  17. Qan

Qan Üyeliği İptal Edildi

bence de doğru değil dawetiyeye ayet hadis wb şeyler yazmak. Çünkü hepimizin akrabası sonucta müslüman değiller. Bisürü müşrik münafıklarda war içinde. Üstelik çoluk çocukların da eline geçebilir. Çocukları yeterki sussun die davetiyeyi eline tutuşturan we arkasını aramayan aileler de olabilir. O çocuk o davetiye ile banyoyada wc yede girer yere de atar üstünede basar karalar da boyarda.

Bence benim fikrim bu tarz dawetiye ws gibi şeylere fazla takılmamak. En güzeli gösterişsiz we sade kısa we öz olanıdır. Bunlar benim fikrim kardesler insallah yalnıs anlamayın.
    Allah swt tüm evli we ewlenicek olan kardeslere hayırlı huzurlu yuwalar nasib etsin Allahumme amin..
  18. Zuhri

Zuhri Islam-TR Üyesi

Davete muhtaç olan insanların eline ayet olduğu için davetiye vermeyeceksen , ona tebliğ ederken ayette okumayacaksın, tebliğ için bir kitapta vermeyeceksin vs.vs., değişik... Halbuki davetiyeler; içinde ayet yazmasına rağmen takvim yapraklarına, gazetelere oranla, tuvaletlere ve yerlere atılması açısından daha güvenlidir. İnsanlar onu alır baş köşesine koyar, hatıra adına saklarlar.
  19. cuheymann

cuheymann Islam-TR Üyesi

işin orası oyle degil hocam, bunu muslumanlar bile yapıyor Allah'ın ayetleri yerler de geziyor, kimse de dugun davetiyesi saklamaz ben bugune kadar saklayanını gormedım, biz bu tip işleri yapıyoruz, ozellikle ayet oldumu işi yapmıyoruz, dışarıdan mantıklı gelmese de insanın aklına yerde ki ayetleri gorunce gelecektir.

sizin dediginiz gibi davetiye veremiyeceksen ile ayet okumayacaksın cok farklı.. Oyle duygusal konuşmayla iş olmuyor, davete muhtac insanları bırak muslumanlar dikkat etmiyor buna..

ornek olursa isim vermeden 3 ay once tekfire yakın bi cemaat liderinin cocugu evlendi, davetiyede ayet vs. ne ararsan var cok buyuk bir davetiye yapılmış, ama davetiyeler yerlerde geziyor, aslında bu inceliktir hassas duşunmektir..
  20. Zuhri

Zuhri Islam-TR Üyesi

İstisnalar geneli bağlamaz kardeşim, sen allamışsın pullamışsın zarfın içine davetiyeni koymuşssun, içinde ayet olduğu halde müslüman da onu alıp yere çöpe atıyorsa afedersin o da onun eşşekliği. Bu yapılan kötülüğe vesile olmak değil.
  21. cuheymann

cuheymann Islam-TR Üyesi

kardeş siz anlamadınız herhalde ben geneli soyledim zaten sizin gibi istisnayı degil ? siz hiç davetiye saklayan erkek gordunuz mu ? veya hiç sakladınız mı ?

sen biliyorsan ki kardeşlerin onu yere atıcak o zaman yapmayacaksın.. Ben yaptım millet attı banane demek cok hakkani degil
  22. Ebu & Dücane

Ebu & Dücane Misafir

Sizi bağlamasada bizim için aşağıdaki şekilde kurana bakış açımıza göre davetiye yapmanız bizce daha uygundur.

Ayetleri tebliğ eden dilin bedeni Allah(c.c) yolunda kendini cihada teslim eden bir beden olmalı,onun tebliğ edilecek ayet ve kitabı ise kalplerden aşağıda bir yerde durmamalı.Siz altını yere atmıyorsanız,değerini bilmeyen bir kişiye de altın vermezsiniz.İlk önce herkese altının kıymetini anlatmalısınız ki kimse yere atmasın.Tebliğ yöntemi bu şekilde olmamalı.Eğer ki dini duygularınızı bu yöntemle ifade etmek istiyorsanız,ayeti yazmak yerine,ayet ve hadislere vurgu yaparak ve kıymetini ifade ederek yada tebliğ edeceğiniz kişiler için dua kelimeleri ile tebliğin şeklini güzelleştirebilirsiniz.Bu konuda duygusal olmak kadar,ciddiyeti de elden bırakmamanız gerekir.Allahın selamı üzerinize olsun.
  23. Ebu Eymen

Ebu Eymen Islam-TR Üyesi

Selamun Aleykum Ve Rahmetullah Ve Berekatu Ve Magfiretu

Allah’a hamd ve Rasûlü Muhammed’e salât ve selam olsun. Davamızın sonu âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamd etmektir.

Kardeşler uzun bir süreden sonra bu konuyu canlandıracagım bu kardeş bu süre içerisinde evlenmiştir büyük ihtimalle. Ne yaptı ne etti bilgilendirme yaparsa sevinirim. veya daha güzel bir öneride bulunacak kardeşlerden nasihat almak isterim
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.