İmam Buhari Vakfından Seminere Davet ve Canlı Yayın

Konu, 'Yönetim Duyuruları' kısmında Abdulmuizz Fida tarafından paylaşıldı.

 1. HAMAS
  Islam-TR Üyesi


  Hasan Karakaya hocanın olacağı gün gitmeyi düşünüyoruz 1-2 araç ile.
 2. asdasd
  Islam-TR Üyesi

  vakıf kurmak caiz mi?
 3. ibnikayyim
  Üyeliği İptal Edildi

  değilmi?
 4. asdasd
  Islam-TR Üyesi

  soruya soru ile karşılık verilmez
 5. asdasd
  Islam-TR Üyesi

  bilsem zaten sormazdım
 6. HAMAS
  Islam-TR Üyesi

  Bu Konuda Hayrettin Karaman Hocanın görüşü aşağıdaki gibidir;

  Eğitim ve tebliğ

  9. Çağımızda bütün alanlarda değişim çok hızlanmıştır. Özellikle öğrenim ve eğitimleri yetersiz olan ana babalar, çocuklarını kuşatan şartları anlama, değerlendirme, buna bağlı olarak sağlıklı bir iletişim kurma, eğitim yöntemi oluşturma konusunda yetersiz kalıyorlar. Ana babaların çok okumaları, dinlemeleri, düşünmeleri ve danışmaları gerekiyor. En önemlisi de küçük cemâatler oluşturmaktır. Aileler üçer beşer guruplar yapmalı, bu guruplara dahil fertler (erkekler, kadınlar, çocuklar) sosyal, ekonomik, kültürel ilişkilerini yoğunlaştırmalı, ortak değerlerini koruyarak gelişme yolunda yardımlaşmalı ve dayanışmalıdırlar.
  Bu guruplar arasında yapılacak işbirliği ile okul, şirket, vakıf, dernek, kulüp gibi kurumlaşmalar da gerçekleştirilmeli, bize ait güzellikleri başkalarına da sunmak için ibâdet vecdi ve şuuru içinde yarışılmalıdır.
  Kaynak:

  Eitim ve tebli
 7. ibnikayyim
  Üyeliği İptal Edildi

 8. asdasd
  Islam-TR Üyesi

 9. IsLaM4eVeR
  لا اله الا الله


  Vakifla daha profosyenel daha sistemli sekilde yapilabiliyor ve insanlar rahatca gelebiliyor.

  Tagutun gözü önünde olmak da var tabii...
 10. Nasr
  Islam-TR Üyesi

  Taif'e hicretten sonra.Peygamberimizin (s.a.s.) başına gelenler Mekke'de duyulmuştu. Onun için mü'minlerin tavsiyesi üzerine, Peygamberimiz (s.a.s.) kâfirlerden Mut'ım b. Adiyy'in himâyesini istedi. Onun kabul etmesiyle Kâbe'ye gidip namaz kıldı. Mut'ım, kâfir olarak Bedir Harbinde öldü.Hatırladığım şimdilik ; Ahmet Efe Siyer , Said Havva , Ramazan El-Buti 'nin kitapların da geçen bu olay Vakıf veya Derneklerin İslam'dan taviz vermemek suretiyle İslam ile yönetilmeyen bir diyarda olsa orada kurulabileceğine delil teşkil ediyor.Çünkü İslam'ı davet ve sürdürülebilirliliği söz konusudur. Daha iyisi olana kadar.

Sayfayı Paylaş

Yüklüyor...