İmam Buhari Vakfından Bu Akşam Seminere Davet ve Canlı Yayın

Konu, 'Yönetim Duyuruları' kısmında Abdulmuizz Fida tarafından paylaşıldı.

1. HAMAS

HAMAS Islam-TR Üyesi

Hasan Karakaya hocanın olacağı gün gitmeyi düşünüyoruz 1-2 araç ile.
  2. asdasd

asdasd Islam-TR Üyesi

vakıf kurmak caiz mi?
  3. ibnikayyim

ibnikayyim Islam-TR Üyesi

değilmi?
  4. asdasd

asdasd Islam-TR Üyesi

soruya soru ile karşılık verilmez
  5. asdasd

asdasd Islam-TR Üyesi

bilsem zaten sormazdım
  6. HAMAS

HAMAS Islam-TR Üyesi

Bu Konuda Hayrettin Karaman Hocanın görüşü aşağıdaki gibidir;

Eğitim ve tebliğ

9. Çağımızda bütün alanlarda değişim çok hızlanmıştır. Özellikle öğrenim ve eğitimleri yetersiz olan ana babalar, çocuklarını kuşatan şartları anlama, değerlendirme, buna bağlı olarak sağlıklı bir iletişim kurma, eğitim yöntemi oluşturma konusunda yetersiz kalıyorlar. Ana babaların çok okumaları, dinlemeleri, düşünmeleri ve danışmaları gerekiyor. En önemlisi de küçük cemâatler oluşturmaktır. Aileler üçer beşer guruplar yapmalı, bu guruplara dahil fertler (erkekler, kadınlar, çocuklar) sosyal, ekonomik, kültürel ilişkilerini yoğunlaştırmalı, ortak değerlerini koruyarak gelişme yolunda yardımlaşmalı ve dayanışmalıdırlar.
    Bu guruplar arasında yapılacak işbirliği ile okul, şirket, vakıf, dernek, kulüp gibi kurumlaşmalar da gerçekleştirilmeli, bize ait güzellikleri başkalarına da sunmak için ibâdet vecdi ve şuuru içinde yarışılmalıdır.
    Kaynak:

Eitim ve tebli
  7. ibnikayyim

ibnikayyim Islam-TR Üyesi

8. asdasd

asdasd Islam-TR Üyesi

9. IsLaM4eVeR

IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Yetkili Kişi Site Admin

Vakifla daha profosyenel daha sistemli sekilde yapilabiliyor ve insanlar rahatca gelebiliyor.

Tagutun gözü önünde olmak da var tabii...
  10. Nasr

Nasr Islam-TR Üyesi

Taif'e hicretten sonra.Peygamberimizin (s.a.s.) başına gelenler Mekke'de duyulmuştu. Onun için mü'minlerin tavsiyesi üzerine, Peygamberimiz (s.a.s.) kâfirlerden Mut'ım b. Adiyy'in himâyesini istedi. Onun kabul etmesiyle Kâbe'ye gidip namaz kıldı. Mut'ım, kâfir olarak Bedir Harbinde öldü.Hatırladığım şimdilik ; Ahmet Efe Siyer , Said Havva , Ramazan El-Buti 'nin kitapların da geçen bu olay Vakıf veya Derneklerin İslam'dan taviz vermemek suretiyle İslam ile yönetilmeyen bir diyarda olsa orada kurulabileceğine delil teşkil ediyor.Çünkü İslam'ı davet ve sürdürülebilirliliği söz konusudur. Daha iyisi olana kadar.
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.