Ibni Kesir Tefsiri - 16 Cilt - Cagri Yayinlari

Konu, 'Kitap Tavsiyeleri' kısmında Usud-ul Harb tarafından paylaşıldı.

1. Usud-ul Harb
    Islam-TR Üyesi

Selamun aleykum ve rahmetUllahi ve berekatuh ahiler.
    Ibni Kesir ( RahimUllah )'in tefsirini Cagri Yayinlarin'dan Bekir Karlığa ve Bedreddin Çetiner ikilisi Turkce'ye cevirmisler.
    Tefsirin e-book olan versiyonlarindan faydalanabiliyoruz, lakin kitaba basim halinin okurken daha bir hos ve bereketli olduguna inaniyoruz.
    Sizden sualim sudur ki ahiler ; Bu yayinevini ve cevirmenleri nasil bilirsiniz, tefsirin fiyati da 320 - 400 lira arasi degismekte, sizce bu fiyat uygun mudur ?
  2. DAVA
    Islam-TR Üyesi

Aleykum selam kardesim,

tefsir güzel, Ibn Kesirden Haric bazi yerlerde ve konularda Baska Müfesirlerinde Tefsirlerini vermekte, Örnegin Seyyid Kutub gibi Alimlerin eserlerini veriyor... Bu Eser Bir tefsirden fazla desem hattali bir söz kullanmadigima inaniyorum, bendede var..
    Ama sirf Ibn Kesir´in Tefsirini istiyorsaniz, Polen- Karinca Yayinlari cok güzel ve kaliteli bir Yenileme yapmistir,suan herhalde 3. cild bitti ve satisa hazir durumda, onuda illerde almayi düsünüyorum, Fiyatida güzel cok yüksek degil,
  3. hediye edersen bende alayım bi tane :p
  4. DAVA
    Islam-TR Üyesi

:p peeaahh ucuz ellime gectite aldim, 125 € ya aldim herhalde, ama Hoca ile pazarlama yaptim :D zatii ellerinde kalmisti onlarda yeni eserler alacaklarmis, yer yokmus, onun icin 125 € hallettuk :) yinede Elhamdulillah...
  5. o parayla bi aile bi ay geçiniyo burda :) al gönder bana da
  6. oki79
    Islam-TR Üyesi

tesekürler
  7. Usud-ul Harb
    Islam-TR Üyesi

JazakhAllahu hairan kardesim.
    Ben de bu arada e-kitab olanina baktim, masaAllah tam bir kitablik gibi, tam istedigim sekilde bol ayrintili, beni celbetti desem yanlis soylemem herhalde :)
    Hem yukte hem de pahada biraz agir lakin, onun icin hazirlikli gideyim dedim :)
  8. DAVA
    Islam-TR Üyesi

Evet gercekten Agir, bakildigi zaman 16 kitap ne kadar agir olur ki denilir, onu tasiyan ne kadar agir oldugunun farkina varir :D
  9. eL_Muhacir
    Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!!

geçen islamsever ahi buruc yayının sitesini vermişti orda ibni kesir r.a seti 75 tl idi

istersen bi bak
  10. DAVA
    Islam-TR Üyesi

o Muhtasardir kardesim..

Sayfayı Paylaş

Yüklüyor...