'Hocaefendiyi iftira atanlar karşılayacak'

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında selsebil tarafından paylaşıldı.

 1. selsebil

  selsebil Islam-TR Üyesi

    
  413720100417122920900.jpg

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Fethullah Gülen'in İsrail'in gemi saldırısı ile ilgili sözlerini, 'Hocaefendi her zaman olduğu gibi doğruyu söylüyor.' şeklinde değerlendirdi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkçe Olimpiyatları'nın ödül töreninde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na, Karamanoğlu Mehmet Bey ödülünü verdi. Arınç, ödül takdiminin ardından şöyle konuştu:

  "Müsbet hareket eden kazanır. Bu gemi yolcularıyla birlikte müspet hareket etti. Silah kullanmadı. Rotasını çevirdi. İçine insan ve insani yardım koydu. Gönlünde insan sevgisi vardı ama zorbalıkla karşılaştı. Ne yapabilirdik, ne yapılması lazımdı bunlar ayrı. Ortadaki hadisede zulme uğrayanlar ve onlara zulmeden zalimler var. Kazanan bu haksız düşünceye karşı insani düşünceyle yardım götürenlerdir, kaybeden zorbalar ve zalimlerdir. Bu olay karşısında Hocaefendi'nin bir konuşmasının ne anlama geldiğini bana soruyorlar.
  Hocaefendi her zaman olduğu gibi doğruyu söylüyor. Her şart altında, her şeye rağmen müspet hareket etmeliyiz. Bunun için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Zulme uğrayabiliriz ama zalim olmayacağız. Hiç bir zaman zulmetmeyeceğiz, haksızlıklara karşı da metanetle duracağız. Müspet hareket budur. Bu hareketi takip eden herkes Türkiye'de de dünyada da kazanmıştır. Adına enstitüler açılan, bu öğreti için parlamentolarını üniversitelerini tahsis eden dünyada yüzlerce ülke var. Ne diyor bu insan? İnsanlara ne söylemek istiyor? Hangi metodu takip ediyor? Açıyorlar, bakıyorlar, inceliyorlar altından barış ve müspet hareket çıkıyor. Bütün dünyanın takip ettiği bu sistemi biz de takip edeceğiz. Sonuna kadar müspet hareket. Bunun takipçisi olacağız ki insanlar bizim iyi niyetimize güvensinler. Bizim ortaya koyduğumuz davayı samimi olarak kabul etsinler."


  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Hocaefendi yarın uçağa binip Türkiye'ye geldiğinde onu havalimanında çiçeklerle karşılayacak olanlar, hakkında bin bir türlü iftira yapanlar olacak. Türkiye bu noktaya gelmiştir emin olunuz." dedi.
  8. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nın ödül töreninde konuşan Arınç, şunları söyledi: "Kendi hayatımdan bir örnekle bırakmak istiyorum. Hocaefendi 12 seneden beri Türkiye'nin dışında. Haksız bir şekilde ülkesinden hicrete mecbur edildi. Hakkında yapılmadık iftira kalmadı. Medyası, siyasileri, çıkar odakları, Türkiye'nin karışmasında fayda ve menfaat umanlar, Hocaefendi'yi hep kötülediler, yanlışı olduğunu söylediler. O da hüzünlü gurbeti tercih etti. Hocaefendi hakkında onlarca beraat kararı var, Türkiye'ye girmesine engel yok. Gelebilir, hayatının bundan sonraki kısmını Türkiye'de geçirebilir. O şunu yapıyor: 'Benim Türkiye'ye girmeme engel yok. Elimi kolumu sallaya sallaya gelebilirim. Birileri benim gelmemle Türkiye'yi karıştırmak isteyebilir. Türkiye'ye zarar verebilir. Ben müspet hareket ediyorum. Türkiye'nin karışmasındansa insanların yalana yanlışa sapmasındansa, insanların iftiralarla tekrar birilerini kötülemesindense çok sevdiğim vatanımdan uzakta kalmayı tercih ediyorum. Müspet harekete ittihaz ediyorum. Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünü istiyorum' diyor. Bu okullara nasıl şüphe ile bakıldıysa, nasıl ajanlar konulduysa, kadınlardan istifade yolunu seçtiler. Sonunda bunlar güzel insanlar, bunlar doğru insanlar, bunlar sözünün eri insanlar, bunlardan zarar gelmez, bunlar ancak ülkemize yarar sağlar diye düşünülmüş ise Hocaefendi'de yarın uçağa binip Türkiye'ye geldiğinde onu havalimanında çiçeklerle karşılayacak olanlar, hakkında binbir türlü iftira yapanlar olacak. Türkiye bu noktaya gelmiştir emin olunuz. Ağızlarını her açtıklarında Hocaefendi'ye iftira yağdıranlar şimdi kendilerine destek bulmak için O'nu kendilerine referans göstermeye başladılar. Çiçeklerini de hazırlamaya başlasınlar artık. Bu Türkiye'nin bu müspet hareketi savunan insanlarının da başarısı olacaktır."

  CİHAN

  413720100417122920900.jpg
 2. Habibullah

  Habibullah İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Hocaefendi yarın uçağa binip Türkiye'ye geldiğinde!!!!!!!!


  boyle bir sey olacagina innanan saflar oldugu muddetce bizler bu islerin altindan zor kalkariz.............
 3. laylay

  laylay Islam-TR Üyesi

  gelmiyeceğini söyledi...cemaatide tam olarak gelmeyeceğini adı gibi biliyor ...fazla lafa gerek yok
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.