Çözüldü Eşini Aldatan Kadın Eşine Söyleyemiyorsa Ne Yapmalı ?

Konu, 'Mahrem Konular' kısmında Serpil30 tarafından paylaşıldı.

 1. Serpil30

  Serpil30 Islam-TR Üyesi

    
  Selamın Aleyküm..
  Bir Arkadaşım 10 Yıllık Evli. Evlenirken Başkasını Seviyordu ve Eşide Bunu Bilerek Onu Kabul Etti Ve Evlendiler. Şimdi 6 Yaşında Bir Oğulları Var. Bayan Olan Arkadaşım Eşiyle Her Gezmeye Gitmek İstemesinde Eşi Sürekli Hakaretli Sözler Söylüyormuş. Sen Şöyle Ahlaksızlığa Çok Meraklısın Diyormuş. Bayan Arkadaşım Da Eşine Madem Bunları Bana Yakıştırıyorsun Seni Birgün Aldatıcam O zaman Bu Laflarını Hak ederim Diyormuş. Eşide İnanırım Sen Yaparsın Diyormuş. Kıskanmıyormuş, Hesap Sormuyormuş Falan.
  Arkadaşım Birgün Eşkiden Sevdiği Adamla Karşılaşmış, Bir Süre Görüştükten Sonra 1 Kere Beraber Olmuşlar ve Çok Pişman Olmuş. Birdaha Görüşmemiş. Çok Tövbe Etmiş. Ama Eşine Söyleyemiyor, Korkuyor. Şu Anda Eşiyle Arasında Bir Sorun Yok. Arkadaşım Vicdan Azabından Kocasına Çok İyi Davranıyor ve Araları İyi.

  Nikahının Bozulduğunu Düşünüyor. Eşini Nikah Yenilemek Konusunda İkna Etmiş. Nikah Yenilemişler. Nikahları Sayılırmı ? Tövbesi Kabul Olurmu ? Arkadaşım İçin Çok Üzülüyorum. Çok Pişman. Lütfen Bir Yol Gösterin. Eşine Anlatmadan Nasıl Olabilir ?
 2. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida أَلَيْسَ اللَّهُ بِأَحْكَمِ الْحَاكِمِينَ Yetkili Kişi Site Admin Forum Yöneticisi

  Aleykum selam ;

  Kardeşim, Arkadaşınız çok yanlış (büyük bir kabahat/günah) işlemiş. Şer'i bir devlette yaptığının karşılığı, recm edilerek öldürülmesidir. Bu durumda nikah da otomatikmen kopmuş olduğunu bilecektir.

  Bir kızın, evlenmeden önce bir erkekten hoşlanması, beğenmesi (harama girmeden) mumkundur. Fakat evlendikten sonra artık kalbini kocasına ve yuvasına ayırmalıdır.
  Nikah kıyılmış, çocuğu olmuş, aradan 6 sene geçtikten sonra, evlenmeden önceki eski arkadaşıyla buluşup zina etmesi, buna da kocasının kınama/hakaret sitemlerini ileri sürmesi geçerli değildir. Anlaşılıyor ki, unutamadığından dolayı bunu fırsat bilmiş. Bu durumdan kocanın da, kadına hitâben devamlı bu tür hakaretleri ederek tahrik etmemeliydi, hatırlatmamalıydı. Bundan dolayı kocanın da sorumluluğu olabilir.

  Şu anki durumuna göre, (bir görüşe göre) nikah bağı kopmuştur. Velev ki tevbe etse, kocası bu durumu öğrenip, kabul etse dahi. Sonradan nikah tazelemesinin bu durum içerisinde bir manası olmayacaktır.

  Bu sebeble, eski kocasıyla bir arada bulunması caiz değildir. İster bunu Laik devlette yaşamanın verdiği rahatlıkla sadece dünyadaki durumu idare ederek ve kimseye söylemeyerek devam ettirse de; Ahiratta Allah (c.c.), kitabınına yazdırmış olduğu bütün yaptıklarını ortaya döktüğünde, kocasıyla yüzleştirildiğinde, durumun daha feci olacağını bilmelidir.

  Arkadaşınızın durumunun çok ağır bir durum olduğunu bilmemize rağmen, Allah (c.c.)'ye samimi nasuh tevbesiyle tevbe edip, tevhid akidesi üzerine bulunarak, ömür boyu işlediği günahın sebeble pişmanlığını düşünüp, Allahın avf ve merhametine sığınınmalı.

  Kocasına ise, durumu tam olarak (cinayet, saldırma vs sebeblerle) anlatamasa da (yazılı, başka bir dost aracılığıyla, imâ ederek vs), bu tiyatroya bir son verip, haberdar edilmeli ki, hem her şeyden habersiz kocanın hakkına girilmesin, hem de bir hatadan sonra diğer hatalara devam etmiş olmayasınız.
  Allah (c.c.) (arkadaşınızın) yardımcınız olsun.


  İlgili Konu ve Deliller İçin

  Evliyken Zina Yapan Kadının Ve Nikahın Hükmü Nedir ?

  http://www.islam-tr.com/forum/mahrem-konular/27737-evliyken-zina-yapan-kadinin-ve-nikahin-hukmu-nedir.html
 3. eL_Muhacir

  eL_Muhacir Cemaat cihad için,cihad cennet içindir !!! Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  :( şuan ki mutluluğunu bu hatayı yapmadan önce yapsaydıya

  Sana verdiği musibetten beni koruyan ve yarattıklarının bir çoğundan beni üstün tutan Allah’a hamd olsun. "


  (Tirmizi 5/494 sahih senedle)
 4. Abdullah Yusuf

  Abdullah Yusuf LaTahzen Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  Nasıl bır hayattır SubhanAllah

  Rabbım göz açıp kapama süresince bizi nefsimizle ve şeytanla başbaşa bırakma
 5. miraç burak

  miraç burak Islam-TR Üyesi

  4 şahit işi bu işi yaparken görülmesi durumundamı geçerli yoksa başka bir yerde buluşup sevgili oldukları beliolacak şekilde samimi görülmeleri yeterlimidir
 6. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida أَلَيْسَ اللَّهُ بِأَحْكَمِ الْحَاكِمِينَ Yetkili Kişi Site Admin Forum Yöneticisi

  Kocanın görmesi (yakalaması), kadının itirafı nikahın bozulması için yeterlidir. Şahidler ise, haddin tatbiki içindir.
 7. Habibullah

  Habibullah İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  helal lokmanın önemini anlatan bir konu...toplum gerçekten deforme olmuş bir durumda bu vakalar oldukça çok biçimde yaşanıyor..ve en kötüsü şeri bir devletimiz olmadığından dolayı bu rezillikler alışkanlık meydana getirip toplumu kanser gibi mahvediyor ALLAH azze ve celle hepimizi bilmediğimiz tehlikelerden muhafaza eylesin..
 8. يَعْقِلُونَ

  يَعْقِلُونَ Islam-TR Üyesi

  nedense hep haltı yiyen kişi "bir arkadaş" olur. haltı yiyen kişinin kendisinin gelip yediği haltı itiraf ettiği görülmez.
 9. miraç burak

  miraç burak Islam-TR Üyesi

  kadın itiraf ederse öldürülme hükmü verilebilirmi analdığım kadarı ile aynı kısas gibi bu olayı yapanında af temize çıkamsı ahirete bu işten sorumlu tutulmması için öldürülmesi şartmıdır.
 10. s.muhammed

  s.muhammed Islam-TR Üyesi

  Bugün 3-4 saat kadar önce konuyu okudum o andan itibaren mide bulantısı ÇEKİYORUM.

  Yazıp yazmama konusunda çok düşündüm. Fakat yazmasam aklımdan çıkmayacak diye düşündüm.

  Evvela bu durumun şu necis kanunların ve necis yönetimin bir eseri olduğunu vurgulamak istiyorum. Allah'ın hükmünün dışındaki hükümlerin tümü zulümdür.

  1- Arkadaşınızın eski kocasıyla yeniden nikâh kıydırması şuna benzer; Gusül gereken kişinin, namaz için abdest alıp namaz kılması. Oysa gusül gereken kişiyi namaz için abdest almak kurtarmaz.
  2- Bunu bilerek yapıyorsa tıpkı zekâttan kurtulmak için sahtekârlık yapanların haline benzer bu durum -ki bu küfürdür- (bilerek yapması)
  3- Kocasını kandırdı diyelim YA ALLAH?
  4- Eski kocasının zina yapmasına sebep olmasın.
  5- Tövbe ettim deyip işi bırakmasın tövbe etmeye devam etsin.

  SON OLARAK; BURADA DİNİNİ PARA İÇİN SATAN YAHUT DİNİNİ DÜNYAYA PEŞKEŞ ÇEKEN KİMSEYİ BULAMAZSIN. O NEDENLE İSLAMDA NE VARSA BURADA ANCAK O KONUŞULUR. DOLAYISIYLA SENİ KANDIRIP OLUR DİYEN DECCAL HOCALAR OLACAKTIR -Kİ ONLAR TAVUKTAN DA KURBAN OLUR DİYOR-.

  BU SÖZLERE İTİBAR EDİLMEZ. ARKADAŞINIZIN NİKÂH GİTMİŞTİR. KOCASIYLA YENİDEN NİKÂH KIYMASI -Kİ SAHTEKÂRLIKLA- DURUMU DÜZELTMEZ.

  Bu arada arkadaşınıza değil, üzüntüm İSLAM'IN DÜŞÜRÜLDÜĞÜ BU HALEDİR.

  umarım arkadaşınız tesettürlü değildir.

  O adamın yerine kendimi koydum ve saatlerdir aklımdan çıkmıyor! Peygamberin ailesinde bile tatsızlıklar oldu. Hatta ailesine zina iftirası bile atıldı. Çözüm fahiş işlerle mi oldu? Haşa.

  Bir müslüman akıllı olacak. Zira Allah aklını kullanmayanların üzerine pisliği işte böylece bırakır. Ve Arkadaşınıza Allah zulmetmiş değil fakat arkadaşınız kendisine ve 6 yaşındaki masum çocuğa ve rızasını kazanmak için çalışması gereken kocasına zulmetmiştir.

  BİRDE DİPNOT DÜŞMEK İSTİYORUM. BU SÖYLEDİĞİME HAK VERMEYECEK HİÇ KİMSE YOKTUR BUNDAN EMİNİM.
  DİYORUM Kİ; Arkadaşınız için şuan mutlu eşine çok iyi davranıyor demişsiniz. İyi davranma sebebi nedir? Vicdanın rahatsız olması. Eşi iyi olunca kocasıda iyi haliyle ve dediğiniz gibi problemsiz bir haldeler şuanda.

  Buna istinaden denir ki, Demek ki aralarındaki problem çözülmeyecek birşey değilmiş. hatta hata arkadaşınızınmış ki o düzelince bak eşi nasılda düzeliverdi.

  Arkadaşınız eşine iyi davranmak için zina yapmak zorunda mıydı?

  KAFAYIIIIIIIIIIIIIIIII YİCEMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM ÜMMETİN HALİNE BAK!

Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.