Ebu Ubeyde Kimdir?

Konu, 'Üyeler Arası Soru - Cevab' kısmında Muvahhid Faruk tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Muvahhid Faruk

  Muvahhid Faruk Islam-TR Üyesi

    
  Ebu Ubeyde kimdir? Islamdaveti.com sitesinde risaleleri var. En son bir kitabı çıkmış piyasaya “Tekfir Bidatmıdır? Hakikat mi?” Diye hiç okuyanınız oldu bu risaleyi nasıl bir şeydir?
 2. Nicat

  Nicat Islam-TR Üyesi

  Ben kendisinin derslerini dinliyorum. Akidesinde hiç bir problem görmedim şimdiye kadar. Çok güzel ders anlatıımı var. Şahsen ben tavsiye ederim. İsmini söylediğiniz kitabı da okumanızı tavsiye ederim, günümüzdeki tekfirle bağlı problemlere çözüm bulmak için güzel başlangıç.
 3. İsmail Vakkas

  İsmail Vakkas Islam-TR Üyesi

  Forumun arama kısmına ismini yazıp aratabilirsin.Bu kişi hakkında açılmış konular ve kendisi ile ilgili yapılmış yorumlar forumda mevcut.Yani bir yere ücretsiz vasıta ile gitme imkanı varken durakta otobüs beklemenin bir anlamı yok.
 4. Nicat

  Nicat Islam-TR Üyesi

  Bazen otobüs daha çabuk gelir. :D
 5. İZZETLİ

  İZZETLİ Islam-TR Üyesi

  ebuhanzala hocanın eski öğrencisi bence düzgün birisi
 6. İsmail Vakkas

  İsmail Vakkas Islam-TR Üyesi

  tamam kardeş öyle olsun.
 7. heycan

  heycan Islam-TR Üyesi

  bu kişinin derslerini dinleyen bir arkadaş bize gelmişti beraberce cemaat yapıp namaz kılacakken bana şöyle dedi bu arkadaşları tanımıyorum nasıl namaz kılacağız ?Yorumsuz
 8. Khaled21

  Khaled21 Islam-TR Üyesi

  İlginç bir görüş:

  Soru: Selamun aleykum.Bugün küresel cihad denilen hareketi ve bu cihadın baş aktörleri olan El Kaide ve Taleban hareketini nasıl değerlendirmeliyiz?Allah yar ve yardımcımız olsun.


  Cevap; Sevgili kardeşim; Bu grupları basından ne kadar bütün türk kamuoyu tanıyor ise biz de o kadar tanıyoruz. Dolayısı ile bu grupların değerlendirmesinin yapılabilmesi içino grupları iyi tanımak lazım veya onların birinci ağızları olan sözcüleri ile yüz yüze görüşmek lazım ki bu da bizim için mümkün değildir. Bu gibi isimler üzerinden ve onların hakkında basın da çıkan her internet haberi üzerinden tartışmalar çıkarmak abes ile meşgul olan boş insanların işlerindendir. Nebi sallahu aleyhi ve sellem şöyle söyledi; " Seni ilgilendirmeyeni bırak sana fayda verene bak." Allah bu hadisin gereği ile hakkı ile amel edenlerden eylesin...

  Küresel Cihad
 9. Kuşçu

  Kuşçu İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Site Admin

  Hakikaten abes söz söylemiş.
 10. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi

  Şimdi, soruyu soran nabız yoklamiş. Soruluş tarzi dedektif gibi.
  Cevabi veren de anlamiş bu durumu. Soruyu sorani duvara toslatmiş.
  Cevap iyi olmuş:D
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.