Ebu Ubeyde kimdir?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Muvahhid Faruk tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Muvahhid Faruk
    Islam-TR Üyesi

Ebu Ubeyde kimdir? Islamdaveti.com sitesinde risaleleri var. En son bir kitabı çıkmış piyasaya “Tekfir Bidatmıdır? Hakikat mi?” Diye hiç okuyanınız oldu bu risaleyi nasıl bir şeydir?
  2. Nicat
    Islam-TR Üyesi

Ben kendisinin derslerini dinliyorum. Akidesinde hiç bir problem görmedim şimdiye kadar. Çok güzel ders anlatıımı var. Şahsen ben tavsiye ederim. İsmini söylediğiniz kitabı da okumanızı tavsiye ederim, günümüzdeki tekfirle bağlı problemlere çözüm bulmak için güzel başlangıç.
  3. İsmail Vakkas
    Üyeliği İptal Edildi

Forumun arama kısmına ismini yazıp aratabilirsin.Bu kişi hakkında açılmış konular ve kendisi ile ilgili yapılmış yorumlar forumda mevcut.Yani bir yere ücretsiz vasıta ile gitme imkanı varken durakta otobüs beklemenin bir anlamı yok.
  4. Nicat
    Islam-TR Üyesi

Bazen otobüs daha çabuk gelir. :D
  5. İZZETLİ
    Üyeliği İptal Edildi

ebuhanzala hocanın eski öğrencisi bence düzgün birisi
  6. İsmail Vakkas
    Üyeliği İptal Edildi

tamam kardeş öyle olsun.
  7. heycan
    Islam-TR Üyesi

bu kişinin derslerini dinleyen bir arkadaş bize gelmişti beraberce cemaat yapıp namaz kılacakken bana şöyle dedi bu arkadaşları tanımıyorum nasıl namaz kılacağız ?Yorumsuz
  8. Khaled21
    Islam-TR Üyesi

İlginç bir görüş:

Soru: Selamun aleykum.Bugün küresel cihad denilen hareketi ve bu cihadın baş aktörleri olan El Kaide ve Taleban hareketini nasıl değerlendirmeliyiz?Allah yar ve yardımcımız olsun.

Cevap; Sevgili kardeşim; Bu grupları basından ne kadar bütün türk kamuoyu tanıyor ise biz de o kadar tanıyoruz. Dolayısı ile bu grupların değerlendirmesinin yapılabilmesi içino grupları iyi tanımak lazım veya onların birinci ağızları olan sözcüleri ile yüz yüze görüşmek lazım ki bu da bizim için mümkün değildir. Bu gibi isimler üzerinden ve onların hakkında basın da çıkan her internet haberi üzerinden tartışmalar çıkarmak abes ile meşgul olan boş insanların işlerindendir. Nebi sallahu aleyhi ve sellem şöyle söyledi; " Seni ilgilendirmeyeni bırak sana fayda verene bak." Allah bu hadisin gereği ile hakkı ile amel edenlerden eylesin...

Küresel Cihad
  9. Hıdır Dayı
    İyi Bilinen Üye

Hakikaten abes söz söylemiş.
  10. farkındayız
    Islam-TR Üyesi

Şimdi, soruyu soran nabız yoklamiş. Soruluş tarzi dedektif gibi.
    Cevabi veren de anlamiş bu durumu. Soruyu sorani duvara toslatmiş.
    Cevap iyi olmuş:D
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yüklüyor...