Dev Yaratıklar Hepside Hayret Verici

Konu, 'Doğa - Bitkiler ve Hayvanlar Dünyası' kısmında MUHAMMEDİ tarafından paylaşıldı.

1. MUHAMMEDİ

MUHAMMEDİ Islam-TR Üyesi

<TABLE style="TABLE-LAYOUT: fixed" cellSpacing=0 cellPadding=5 width="100%"><TBODY><TR><TD vAlign=top width="85%" height="100%">öncelikle bu tür canlıların gerçekten dev sayılabilmesi için olağan büyüklüklerinin üstünde büyüklüklere sahip olması gerekir. örneğin oksijen oranı arttıkça canlıların büyüklüğünde de önemli büyümeler gözlemlenir. Okyanusta derinlerde yaşayan canlıların oksijen miktarının az olması nedeniyle küçük olması gerekirken o canlılar normalden büyük olursa dev olarak isimlendirilebilir. Aşağıda derin okyanus canlılarının yanı sıra karada da yaşayan devasa hayvanlardan bazılarını görebilirsiniz

Dev Kedi Balığı

Genellikle tatlı sularda yaşayan bu tür balıklar 3 metreye kadar büyüyebilmekteler. Ancak yukarıda yine fazla semirmiş bir kedi balığı görüyorsunuz. Tayland’da yakalanmış

Dev Ahtapot

Kuzey Pasifik Dev Ahtapot’u olarak bilinen bu tür canlılar genelde 65-70 metre okyanus derinliklerinde yaşıyorlar. Olağan büyüklükleri 15 kg ve 5 mt iken yukarıda da gördüğünüz daha büyük 9 mt ve 272 kg olan türleri yakalanabilmektedir

Dev Tavşan
    1 mt ve 8 kg ağırlığındaki bu tavşan Almanya’da yaşıyor.

Dev yılanlar
    sizce yılanlar insan yaermi?

yolda böyle bir yılanla karşılaşsaydınız ne yapardınız ?
    Dev piton, 11 köpeği midesine indirdi

Malezya’da dev bir piton, köylüler tarafından fark edilinceye kadar bir meyve bahçesini koruyan köpeklerin 11’ini midesine indirdi.
    New Strait Times gazetesi, 7,1 metre uzunluğundaki pitonu gören köylülerin çok şaşırdığını, pitonun uzunluğunun bir tenis kortunun genişliğinde, kalınlığının büyük bir ağaç gövdesi büyüklüğünde olduğunu yazdı.
    Haberde, köylülerin pitona zarar vermedikleri, yetkililere teslim etmek üzere bir "ağaca bağladıkları" belirtildi.

Normal boyutları 1-10 metre arasında değişen piton türleri olmasının yanında yukarıdaki gibi 18-20 metre civarında olan türleriyle karşılaşılabiliyor

dev kaplımbağa tam 4,5 ton ağırlığında
    iranda daha önce görülen dev kaplumbağa, hazar denizi kenarlarında bulunan dev kaplumbağa görenleri hayrete düşürmüştü kaplumbağa vincle tahrana götürülmiştü

deev solucan

ve şuan dünyanın en buyuk hayvanı balina

aslan

ve fil

</TD></TR><TR><TD class=smalltext vAlign=bottom width="85%"><TABLE style="TABLE-LAYOUT: fixed" width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=smalltext width="100%" colSpan=2></TD></TR><TR><TD class=smalltext id=modified_34672 vAlign=bottom></TD></TR></TBODY></TABLE></TD></TR></TBODY></TABLE>
  2. Birtat

Birtat İyi Bilinen Üye Forum Yöneticisi

anuuuuuuuuuuuuuu :eek::eek::eek:
    korktum...

emeklerine sağlık hacii
  3. cigdem

cigdem Islam-TR Üyesi

Çok korkunçlar helede yılanlar ııııııııııyyyy.:eek:
  4. Enfal.571

Enfal.571 İyi Bilinen Üye Forum Yöneticisi

:eek: :eek: :eek: ahi bu neee
    ellerinize saglik :eek: :(
  5. DAVA

DAVA Islam-TR Üyesi

suphanALLAH....
  6. Pulcet

Pulcet Forumun Bekçisi

üffff..subhanallah.....
  7. bay_hic

bay_hic Islam-TR Üyesi

kardesım emegıne saglık
  8. IsLaM4eVeR

IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Yetkili Kişi Site Admin

Hemen hemen hepsini görmüştüm de tavşanı o boyutta ilk kez gördüm.
  9. Pulcet

Pulcet Forumun Bekçisi

:huhuuhuuİslam ahi sen nerede yaşıyon.... :eek:hafalanoldum:eek::korktum:buneya :smilie_water_053:
  10. hümeyra__

hümeyra__ Islam-TR Üyesi

TAVŞANI GÖRSEM ASLAN ZANNEDERDİM...SANKİ ASLAN GÖRDÜMDE YAKINDAN....VARDIR Bİ HİKMET
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.