Dar Giyeceksen Kapanma Arkadaş!

Konu, 'Tesettür' kısmında lost tarafından paylaşıldı.

1. lost
    Islam-TR Üyesi

Yazar Emine Şenlikoğlu, tesettür firmalarına çattı.Dandik örtünme tesettür değildir.”

Yazar Emine Şenlikoğlu, tesettür firmalarına çattı:“Tesettür kalmadı. Para uğruna vurdular İslam’ı, Allah’a nasıl hesap verecekler. Dandik örtünme tesettür değildir.”
    İslami kesimin sivri dilli kadın yazarı Emine Şenlikoğlu tesettür firmalarını yerden yere vurdu: “Para kazanmak uğruna tesettürle vurdular İslam’ı. İslami tesettür diye bir şey kalmadı. Dandik dandik örtünüyorlar. Daracık giyiniyorlar. Allah’a nasıl hesap verecekler”
    GUATR ameliyatı geçirdikten sonra 1.5 yıl Belçika’da tedavi gören ve romanları için araştırmalar yapan İslami kesimin sivri dilli kadın yazarı Emine Şenlikoğlu, Türkiye’ye döner dönmez Habertürk Gazetesi’ne konuştu. Şenlikoğlu’nun eleştiri oklarından bu kez tesettür firmaları nasibini aldı.
    ‘MADEM ÖYLE KAPANMA’
    Çarşaf giyen 57 yaşındaki Şenlikoğlu, “Bir dönemMüslüman kesimtarafından da hakarete uğradım. Televizyona çarşafımla çıkmamı yadırgadılar. Çarşaf nedeniyle görüntümbozukmuş. Oysa şu an İslami tesettür diye bir şey kalmadı, mahvettiler. Dandik dandik örtünürlerse bu tesettür değildir” diye konuştu. Şenlikoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “O kadar daracık giyinen tesettürlüler var ki. Dar giyeceksen başını kapatma, tümvücut hatların ortada. ‘Ne yapalım bulamıyoruz’ diyorlar.Mağaza sahipleri Allah’a nasıl hesap verecek. Para kazanmak uğruna, tesettürle vurdular İslam’ı. Demek ki tesettüre girenler de bozulmaya hazırmış. Yüzünde bir kilo boya, daracık bir kıyafet, üstünde dize kadar tunik. Zaten tesettür değil ki onunkisi. ‘Mecburmu bırakıyorlar seni’ diye soruyorum. Kimisi ‘Ben daha yeni kapandım’ diyor,mahcup oluyorum. Kimisi ‘Bu da tesettür’ diyor. İslam’da çarşaf şart değil, ancak giysin bol olacak, hatları belli etmeyecek.”
  2. La Yezal
    Islam-TR Üyesi

evet öyle giyin bol olsun hatları belli etmicek.. yazıyı bi numara büyütürmüsün.. Allah razı olsun :)
  3. temin_dari
    Islam-TR Üyesi

çok güzel söylemiş...
  4. laylay
    Islam-TR Üyesi

aslında ramazan gireli belli ne kadar oldu yaklaşık 10 gün oldu ...çalıştığım yerin yanında bir park var tam tren istasyonunun yanında geçiş yeri yani..sürekli insan kalabalıkları....bazen işim olmadığımda parkı seyrediyorum eskiden açık saçık kızlarla erkeklerin buluşma yeri olan parkta son 10 gündür...açık saçık bayan yok...türbanlı dar kot pantolonlu vucüt hatlarını belli eden bodyler ....ve yanlarında enteresan tipli erkek arkadaşları..tamam erkek arkadaşın la buluşuyorsun kafanı tamamen örtmüşsün SAÇ TELİN BİLE GÖZÜKMÜYOR...eee arkadaş hepsini anladım da orada sarmaş dolaş oturup oruç bozmanın ne anlamı var...yandaki büfeden yiyip içiyorsunuz..sigara vs...peki oradan geçen kalabalıklar ne düşünüyorlar...şunları yaptıklarına bak..türbanlı imanlı olunca ne değişiyor diye düşnüyorlar..şahsen 10 gündür o kadar çok türbanlı kızların erkek arkadaşlarıyla beraber parkta zevki sefalarını gördümki..artık parka bakmak bile içimden gelmiyor...

aslında düşünüyorum zan mı yapıyorum kötümü düşünüyorum da ...sorun şurda yaptıkları hareketler de herşeyi belli ediyor..ya o hareketleri başka yerde yap..o kafandaki her neyse...yada o namasunu belli etmek için mi taktığın bez parçasını çıkar at...ne olduğunu bilelim
  5. selsebil
    Islam-TR Üyesi

yazar çarşaflı da bu fotoğraf ne...:)
    emine şenlikoğlu'nu okumam ama severim.
    doğru söylemiş..
    özellikle tekbir,setrems gibi güya tesettür markaları kıyamette ne ederler bilmiyorum.
    o pardesüleri tasarlayanlar giydirdikleri her kadından mesuldürler.
  6. laylay
    Islam-TR Üyesi

giyen mi mesuldür yapan mı mesüldür..giyim firmalarının hiç bir suuççuuu yok..sektörde olduğumdan biliyorum...nedenini isterseniz söylerim
  7. selsebil
    Islam-TR Üyesi

biliyorum arz talep meselesi...
    bi de şöyle düşünün.
    içki içmekle içki satmak arasındaki ilişki gibi.
    o şekilde kapanan kendi hesabını verecek de
    o kıyafetleri piyasaya sunan buna vesile değil midir?
  8. selsebil
    Islam-TR Üyesi

buyrun nedenini söyleyin...
  9. cascade
    Islam-TR Üyesi

Tesettürü de değiştirdiler,Peçe Kapatsak suçluyuz,Çarşaf Giysek gene suçluyuz,sizde millet gibi kapanın diyenler çok...Ne yazık ki bu millet topluma uyma yüzünden helak olacak...Neden toplumu taklitte neden Rasulullah(Sav)in Hanımlarını Taklid Değil?İsmi öcü böcü yapmışlar birde Tam Manası İle Kapananların?Nasıl hesab verecekler ALLAH'A,Rasulüne(Sav) Ve O GÜZELLER GÜZELİNİN(SAV)Tertemiz Eşlerine...Vesselam
  10. laylay
    Islam-TR Üyesi

başlıayayım isterseniz...24 adet 2009 alfa tezgahlarla şura eşarpları firmasını biliyorum üretim yeri bursadadır..orada bir iş için bulunmuştk...eşarpları greceksiniz...tanesi 100 tl den aşağı değildi...500 liraya bile eşarp yada ne dersiniiz yemeni türban..farketmez isimde kumaşları hadi geçelim herkes bütçesine göre alır...şimdi modelllere bakıyorum mavilisi kırmızılısı güllüsü dallısı ..oradaki desanatörler...piyasada satılacak ve alınacak malların tasarımıyla sorumlular..yaptıkları mallar satılmassa...işsiz kalılar...şimdi gelecek birisi diyecekki usta bak bu güllü dallı eşarplar...dine aykırı...nasıl aykırı...diyecek adam niye .çünkü eşarp yada türban saçı vs kapatmak içindir...boyalısı yada desenlisi olamaz diye bir kaide yok...kuralda yok...bu adamları dinen suçlayabilirmisiniz hayır..zaten piyasada bo modeller gidiyor...adamların suçu yokki siz de dediniz arz talep meselesi

gelelim pantolanlara...bursada bir çok pantolan üretim yeri vardır...şimdi bu adam özellikle bir türbanlının giymesi çin mi yapar malını yoksa herkes içinmi ..adam malı yapar..tezgaha koyar..alan alır almayan almaz...pantolan mevzuu kişiye göre değişir...gömlek vs üstlüklerin hepsi içi ayakkabıların hepsi için...bu geçerli

geçelim en önemli mesele pardüsü yada pardesü (büyüklerimiz pardüsü küçüklerimiz pardesü diyorlar )...aslında burada diyecek hiçbirşey yok...çarşıda pazarda zibil gibi düz pardesüler yani göze normal gelen şeyler dolu..tabi alıcıya bağlı...

emine hanım birde makyaj malzemesi demiş..makyaj malzemesi türkiyede yerli üretimde azdır..yabancı kaynaklı fabrikalarda üretilir distrübütörler satar..hanımlar sürer kullanır...

yapan mı suçlu kullanan mı..suçluyu başka yerde aramayalım

aslında çağımızda en büyük sorun özenti değilmi...genç kızlar bizim açıkardan ne farkımız var diyorlar öyle giyiniyorlar...sorun sizcede orada değilmi

Sayfayı Paylaş

Yüklüyor...