Çoban Çökerten - Demir Dikeni

Konu, 'Şifalı Bitkiler' kısmında Birtat tarafından paylaşıldı.

1. Birtat
    İyi Bilinen Üye

Çoban Çökerten - Demir Dikeni Kökleri alkaloid, resin, azot ve sabit yağlar; meyveleri %5 yağ, peroxidase, diastase, az miktarda glikosid resin, proteinler ve inorganik maddeler içerir.

Protein yüzdesi yaklaşık %10-11 civarında olup; altısı temel olmak üzere ondört amino asit içerir. Sap ve gövdesi nişasta, fructose ve sucrose açısından zengindir.

İçerdiği carboline saponinler (harmine, harmaline, harman, tetrahydroharmine), steroidal saponinler (çoğunlukla furostanol) bitkiden değişik yöntemlerle ayrıştırılabilmekte ve bitki ekstrelerinde oranları standart hale getirilebilmektedir.

Afrodizyak Olarak Kullanıldığı Yaygındır.
    alıntı;[​IMG]Birtat Bitkisel Ürünler
    birtat.com.tr
    Çoban Çökerten
  2. Birtat
    İyi Bilinen Üye

zamane hastalığı kolesterol için faydalı bir dorgdur çoban çantası
  3. kyotocu
    Islam-TR Üyesi

Çoban Çantası ve Çoban çökerten Ayrı ayrı bitkiler Bildiğim kadar.
    Çoban Çökerten bitkisinin latince ismi Tribulus terrestris)
    ÇOBAN ÇANTASI bitkisinin latince ismi Capsella bursa-pastoris
    Forumda ise ikisi aynı bitki olarak gösteriliyor.Tam bilen bi arkadaşımız varsa konuyu aydınlatırsa sevinirim.
  4. GuLYaRaSi
    VuSLaTa HaSReT

cok enteresan bi adi var :) peki isimler ayri ama, etkileride mi ayri?
  5. kyotocu
    Islam-TR Üyesi

Ben bugün 30 Nisan 2010 günü kanal 7 de ikballe şifalı bitkiler programına mail ile sordum.Sağolsun Dr.Ömer COŞKUN canlı yayında cevapladı.
    Damar açıcı 3 adet şifalı bitki var.Karabaş Otu ile Oğul Otu bitkilerinin yanına 3. olarak Çoban çantasımı yoksa çoban çökerten mi olacak diye sordum.

Karabaş Otu + Oğul Otu + ÇobanÇökerten olacak dedi.ÇobanÇantasının farklı bitki olduğunu söyledi.

Böylece Çoban Çantası ile çoban çökerten bitkilerinin farklı bitkiler olduğunu öğrenmiş oldum.
  6. Birtat
    İyi Bilinen Üye

bitkilerde, olur böyle bazı isim kargaşaları.
    çok uzun bi konudur bu.

ömer coşkun gibi diplomalı biri, ne derse; doğru o'dur.
  7. Acem
    Üyeliği İptal Edildi

Ayrıca stres attırır.çocuklara oyuncak olur.Biz çocukkene bunun dallarından koparmadan herbir yaprağını hafif çıtlatarak uzatır sonrada sallardık şak şak gibi:D
  8. Birtat
    İyi Bilinen Üye

şifalı bitkilerin bitmeyen faydalarından bir örnek daha verildi.
  9. Birtat
    İyi Bilinen Üye

bu bitki artık, her karışım ürünlere katılıyor
  10. Tevhid-Dini
    Islam-TR Üyesi

Birtat abi bu Dr. Ömer Çoşkun nasıl, güvenilir biri midir? Bu piyasının içinde birisi olarak ne dersin bu konuda?

Bel Fıtığı amaliyatı oldum lakin 1 sene sonra şikayetlerim devam etmeye başladı. Ömer Çoşkun'un
    Bel Agrıları için destek seti var, onun için soruyorum. Tekrar Ameliyat olmak istemiyorum.

Ya da senin tavsiye edeceğin birşey var mı? He de hemen atlayayım 3 saat sonra yanındayım,
    gelirken fındıkta getiririm : ))

Sayfayı Paylaş

Yüklüyor...