Çeyrek Tesettür Gerçek Tesettüre Karşı

Konu, 'Tesettür' kısmında abdulwahid-musab tarafından paylaşıldı.

1. islamabagli

islamabagli Islam-TR Üyesi

NUR 30. (Resûlüm!) Mümin erkeklere, gözlerini (harama) dikmemelerini, ırzlarını da korumalarını söyle. Çünkü bu, kendileri için daha temiz bir davranıştır. Şüphesiz Allah, onların yapmakta olduklarından haberdardır.doğrusu sizin böyle yazdığınıza çok şaşırdım.yazınınızı okurken heralde başka birşey diyecek diye okuyordum ama deyilmiş.Allahın yüceliğine güzelliğine hayran kalmak ile yetinirim demişiniz ama bu doğru deyil.ne olursa olsun gözleriniz harama bakmış oluyor
  2. kelime-i şehadet

kelime-i şehadet Islam-TR Üyesi

Haklısın kardeşim, ben olabildiğince sakınmaya çalışıyorum ama bilirsin işte cahiliyye toplumunda yaşıyoruz. Nereye baksan "et", bunca et arasında bir çifti gözü daha masum görüyorum. Bu da olmamalı tabi ama gördüğüm hanımları da istemdışı görüyorum genelde. Olur ya başınızı çevirirsiniz de hiç istemediğiniz halde bazı şeyler görürsünüz işte benimkisi de öyle.

Kardeşim dönüp mesajımı Allah rızası için tekrar okuyup bir daha yorum yapar mısın? inşaAllah beni daha iyi anlayacağını düşünüyorum.
  3. islamabagli

islamabagli Islam-TR Üyesi

tekrar okuyundediğiniz için tekrar okudum kardeşim.Öyle güzel gözleri vardı ki deyince ben de yani durup kadının gözlerine dikkatlice baktın anladım.öyle bi anlatmışınız ki gelde yanlış anlama.altındaki yazılarıda okudum.gözünde güneş gözlüğü gibi birşey olsa iyi olur demişiniz haklısınız.ama sizin bakışınız bi anlık bakışsa hemen gözünüzü çevirdiyseniz,o başka,hakkınızda yanlış düşündüysem hakkınızı helel edin kardeşim.
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.