Çeçenistan'daki Rus Vahşeti - Video

Konu, 'Kafkasya Haberleri' kısmında uksimu tarafından paylaşıldı.

 1. uksimu

  uksimu Islam-TR Üyesi

    
  Çeçenistan'daki Rus vahşeti - VİDEO


  [​IMG]
  Çeçenistan'daki Rus vahşeti sürüyor. Kaçırılan Çeçenler barbarca şehit ediliyor. İşte o görüntüler...

  17/10/2006

  Dünya Bülteni Haber Merkezi
  Rusya yönetiminin ‘istikrara kavuşmuş ülke’ diye uluslararası topluma lanse etmeye çalıştığı Çeçenya’nın hala en büyük sorunu insanların kaçırılıp infaz edilmeleri ya da kayıplara karışmaları. Rusya’nın önde gelen insan hakları kuruluşu Memorial, bu yılın başından beri Çeçenya’da 47 kişinin öldürüldüğünü ve 125 kişinin de kaçırıldığını rapor etti. İnsanların kaçırılan yakınlarını bildirmeye bile cesaret edemediğini kaydeden Memorial, gerçek bilânçonun daha büyük olabileceğine dikkati çekti. Memorial Caharkale Bürosu Başkanı Şamil Tagiyev, salı günü Moskova'da düzenlediği basın toplantısında 'Kuzey Kafkasya'da insani durum' konulu bir rapor sundu. Tagiyev, "Kuzey Kafkasya'da adam kaçırmalar devam ediyor.
  Bu yılın başından beri Çeçenya topraklarında, 47 cinayet ve 125 adam kaçırma olayı olduğu tarafımızdan tespit edilmiştir. Yöneticiler adam kaçırma olayları ile ilgili olarak, durumun düzelmekte olduğunu söylüyorlar. Fakat şiddet gizleniyor ve insanlar, akrabalarının kaçırıldığını bildirmeye korkuyorlar" diye konuştu.
  Daha önce Rus yanlısı ‘Çeçenya devlet başkanı’ Alu Alkhanov, ülkede insan kaçırma olaylarının üstesinden gelmeyi başardıklarına dair bir beyanda bulunmuştu.
  Basayev’in ‘eşi’nin annesi de kaçırıldı
  Ruslar tarafından öldürülen Çeçen direniş lideri Şamil Basayev'in eşi olduğu öne sürülen gazeteci Elina Ersenova’nın kendisi gibi annesi de kaçırıldı. Bir süredir kendisinden haber alınamayan Çeçen Cemiyeti gazetesi muhabiri Ersenova'nın annesi Rita (Margarita) Ersenova'nın 6 Ekim'de Çeçenya'nın Starıye Atagi köyünden kimliği tespit edilemeyen silahlı güçler tarafından bilinmeyen bir yere götürüldüğü belirtildi. Rus-Çeçen Enformasyon Ajansı'nın aktardığı bilgilere göre, 6 Ekim'de Rita Ersenova'ya telefon eden kimliği belirsiz kişiler, kaçırılan kızının akıbeti hakkında ellerinde bilgi olduğunu belirterek buluşma teklif ettiler. Anne Ersenova, randevu yerine giderken yolda kamuflajlı maskeli bir grup tarafından kaçırıldı.

  Elina Ersenova da, 17 Ağustos'ta kimliği bilinmeyen güvenlik güçleri mensupları tarafından kaçırılmıştı. Çeçen Cemiyeti gazetesi muhabiri 26 yaşındaki Ersenova, aynı zamanda UNICEF'le bağlantılı AIDS'ten Korunma Gençlik Bilgi Merkezi'nde gönüllü olarak çalışıyordu. Çeçen Cemiyeti gazetesinde yıllardır sosyal problemler, göçmenlerin sorunları gibi konularda yazılar yazan Ersenova, kaçırılmadan bir gün önce Rus yanlısı Çeçen yönetiminin başbakanı Ramzan Kadirov'a bağlı güçler tarafından izlendiği ve tehdit edildiğinden bahseden bir mektupla insan hakları derneklerine başvurmuş, can güvenliği endişesi bulunduğunu bildirmişti. Kaçırıldıktan bir süre sonra da Basayev'in karısı olduğu, bu yüzden kaçırılmış olabileceği yönünde iddialar ortaya atılmıştı.

  video burda
  http://chechenpress.info/video/face_rusizm.wmv
 2. htc66

  htc66 Islam-TR Üyesi

  :crycry Allah Cecen kardeslerimizin yardimcisi olsun, sehitlerinde sehitligini kabul etsin. :agliyorum
 3. mucahit571

  mucahit571 Islam-TR Üyesi

  amin kadeş inş. dualarımız onlarla allah yardımcıları olsun
 4. islam komandosu

  islam komandosu Islam-TR Üyesi

  ALLAH YARDIM ETSİN ÇEÇENİSTANDAKİ TÜM MÜCAHİTLERE
 5. Levlake

  Levlake Islam-TR Üyesi

  ALLAH YAR VE YARDIMCILARI OLSUN :agliyorum :agliyorum :agliyorum :agliyorum
 6. hayalet

  hayalet Islam-TR Üyesi

  :crycry

  EY SEHITLER YUCE RABBIM SIZLERI EN YUKSEK MERTEBELERE GOTURSUN SEHITLIGINIZ KABUL OLSUN

  RABBIM BUNLARI YAPTIKLARINI YANINA KOYMAYACAKSIN BILIYORUM ALLAHIM SEN YARDIM ET :crycry :crycry :crycry
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.