CAFERİ, Şİİ VE RAFİZİLERİN İNANÇ ESASLARI

Konu, 'Doğru Bildiğimiz Yanlış Kavramlar' kısmında tawh1d tarafından paylaşıldı.

1. emirha_K

emirha_K Islam-TR Üyesi

hayır kardeşim peygamberimizin namazları cem etme meselesi varya ehli sünnet alimleri bu konudaki hadisleri belirli şartlar çerçevesinde değerlendiriyorlar onlar şart filan görmüyorlar cem için
  2. DjKarakurt

DjKarakurt Islam-TR Üyesi

ben yukarıda saydıklarını hiç duymadım ebu zehra kim? ve pdfleri bana bulurmusun hangi adamı takip edeceğimizi şaştık hepsinin bi sapık görüşü var diğer hocalara göre ehlisünnet çizgisi üzerinde ehlibet imamlarını okuyacağım elhisünnet bi kitap lazım ve dediklerini bulacağım linkler profil resmin güzelmiş :) imam Hüseyin'ide İmam Hasan'ıda çok severim :)
  3. emirha_K

emirha_K Islam-TR Üyesi

kardeş ebu zehrayı okumuştum ama bende pek iyi tanımıyorum fakat laiklik gibi batıl fikirleri savunduğunu duymuştum pdf olarak sadece bu var galiba internet üzerinde Fkh Mezhepler Tarihi ndir - www.zamanbitiyor.com canını islam için feda eden ehli beyt r.a sahabeleler r.a hepsi bizim için ölümsüz birer örnekler bizde inşaAllah hüseyinler hamzalar bilaller ebu bekirler r.a gibi olabiliriz
  4. DjKarakurt

link ölü Ehlisünnetin 12 imamları anlattığı sapık ve uydurma fikir atılmadan sade yazılan kitapları bilen var mı ? :)
  5. Çay-Şakird

Çay-Şakird Islam-TR Üyesi

6. Muhammed Et-temimi

Muhammed Et-temimi Islam-TR Üyesi

Şiilerin bütün kolları sapıktır..Caferiside zeydisiyde zeydiler 2-3 sahabeyi kafir ilan etmedi diye ehlisünnetten olacak değildir...Hepsi 12 imamlarına yalvarırlar yetiş ya ali yetiş ya huseyin derler..Şirkleri cübbelinin şirki yanında kat be kat fazladır...

Ehli sünnetin akidesini bilen biri zaten bunları bilir bilmeyenlere öğretmek isteriz yeterki açık olun
  7. Çay-Şakird

Çay-Şakird Islam-TR Üyesi

ehli sünnettirler demedim abi zaten, inanç ve amel noktasında pek çok bidatleri var fakat tamamının küfür ehli olduğunu söylemek pek doğru gelmiyor bana, en doğrusunu Allah bilir.
  8. portalkal

portalkal Islam-TR Üyesi

12 imam nedir abi,futbol takımı gibi
  9. Muhammed Et-temimi

Muhammed Et-temimi Islam-TR Üyesi

Çocuk Müslüman fıtratı üzerine doğar eğer müşrik yapmadılarsa çocuklarını sorun yok...normalde ya müşrik oluyor yada dinsiz bir laik...Sünni olan çocukları çok azz
  10. DjKarakurt

öğretin o zaman yanlı davranmamak hakkı gizlememek şartıyla
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.