Bir sayıyı üslü nasıl yazabilirim?

Konu, 'Genel Duyurular' kısmında halef tarafından paylaşıldı.

1. halef
    Islam-TR Üyesi

arkadaşlar ben birşey soracam inşaalah yardımcı olursunuz

ben bir sayıyı üslü yazmak istiyorum onu nasıl yazacağımı söyleyebilir misiniz?
    (mesela xkare)
  2. meyyit
    Islam-TR Üyesi

ŞİMDİ ÖNCE YAZMAK İSTEDİĞİN ŞEYİ YAZ ÖRNEĞİN ( X )SONRA CTRL+SHİFT+4 TUSLARINA BAS AYNI ANDA AMA İMLEÇ X'İN ÜSYUNE CIKAR ORAYA RAKAMINI YAZARSIN OLDUMUSONRA TEKRAR NORMALE GELMEK ICIN GENE CTRL+SHİFT+4 YAZ İMLEÇ ALTA GECER NORMALE DÖNER YANİ OLDUMU HADİ UMARIM ANLAMIŞSINDIR........HA BU ARADA SEN BU DEDIKLERIMI MİCROSOFT WORD DE YAP OLDUMU.... :güldüm[/color]
  3. IsLaM4eVeR
    لا اله الا الله

Selamun aleykum kardeşim eğer matematikle uğraşıyorsanız her türlü matematik simgelerini direk yazan basit kullanılan bir program var adı math type isterseniz bunu size down edebilirim..
  4. halef
    Islam-TR Üyesi

teşekkür ederim matematikle mecburi olarak ilgileniyorum
    çünkü matematikte okuyorum inşallah öğretmen olacam
  5. meyyit
    Islam-TR Üyesi

AFERİN SANA AMA BİLGİSAYAR BİLMEN DE LAZIM KENDİNİ BU YÖNDE GELİŞTİR DERİM BENDE SINIF ÖGR. OKUYORUM....... :güldüm[/color]
  6. halef
    Islam-TR Üyesi

peki ben bu forumdaki mesajlarımda üslü biçimde nasıl yazarım
  7. IsLaM4eVeR
    لا اله الا الله

8. halef
    Islam-TR Üyesi

çok teşekkür ederim
    ben de bugün senden bunu isteyecektim
    Allah razı olsun
  9. meyyit
    Islam-TR Üyesi

FORMUDA ÜSLÜ YAZAMAZSIN BENDE DENEDİM OLMADI WOR DE YAZIP YAPIŞTIRDIM GENE OLMADI... :huhuuhuu[/color]
  10. IsLaM4eVeR
    لا اله الا الله

Kardeş forumlarda olmaz forumların screepti başka bu yazılımlar matematik için özel oluşturulmuştur.Sadece proğramda işlemleri yaparsın.Sonra onu copy edip worde resim olarak atıyorsun..

Yani worde atılabiliyor..

Sayfayı Paylaş

Yüklüyor...