Çözüldü Bayrak Asmak - Islam'a Göre Bayrak Ve Müslümanin Tavri

Konu, 'Tevhid' kısmında ABDULHAK tarafından paylaşıldı.

1. farkındayız

farkındayız Islam-TR Üyesi

video da ne alakaysa artık :D izlemedim bile (edit. bu cümle 10 Haziranda yazılmıştı)

sdsds.jpg
  2. ehli sunnet

ehli sunnet Islam-TR Üyesi

Arkadaşlar Benim bildiğim peygaberimiz zamanında bile farklı müslüman kabileleri kendilerini tanïtmak için farklı farklı renkte türde sancağı veya bayrağı vardı.

Nerden çıktı şimdi Bu bayrak meselesi.

Ya Hu Rabbim bizi farklı soydan yaratmış, birbirimizi asimile Yani eritelim diye değil!

Arabın ne Acemden, Acemin ne Türkten, Türkün Ne Kürtten hiçbir üstünlüğü yoktur!

Birbimizle tanış olalım!

Ben müslümanım!!! Herşeyden önce dinim gelir!!!
    İtikadım Ehli Sünnet yolu!!!
    Soyum Türk!!! Irkçı değilim!!!
    Bu nu derken bile kendimi savunmak durumda hissediyorum!!!
    Halimiz bu olduya ona yanarım!!
    Dinimle gurur duyarım!!! Ama soyumla
    övünmem!!!
    Tevhid ümmet birliğinin sancağı ve sancağımdır!!!
    Ay yıldızlı alkanlı albayrak müslüman Türk simgesi!!! Bu ırkçılık değil!!!

Sadece ve sadece her ulusun Rabbimin yarattığı farklığı simgelemek için kültürel bayrağı!!!

Yani müslüman Türkün, müslüman Arabın, müslüman Berberi, müslüman Kürdün, müslüman Endonezyalı, müslüman Malezyalı vesaire.... Bayrakları renkleri simgeleri vardır!!! Zenginliktir!!!

Bunlar ayrışsın diye değil tam aksine tanış olsun diye farklı farklı dili, rengi soyu sopu var!!!

Hepimiz tek olacaktık madem o zaman neden bu kadar çeşit çeşit renk ve dil!!!
    Rabbim en doğrusunu bilir!!!

Hem Rabbimin yarattığı bu farklı soyları korumamız lazım hemde tevhid bayrağı ve şehadet düsturunda buluşmamız lazım!!!

En başta Tevhid bayrağı sonra soy bayrağı!!!

Bakalım Kim Ne diyecek!

Birbirbimizi kırmadan hakkımızı ihlal etmeden Allah aşkıyla yanıtlayalım.

Bu arada bana ve bize küfür bayrakları ve simgeleriyle müslümanların ulusal bayraklarını karıştırma!!!

Yani komünizm veya faşizm simgeleriyle sapla saman karıştırılmasın!!!
  3. Hilafet Sancağı

Hilafet Sancağı Islam-TR Üyesi

türk bayrağı hem tağut t.c devletinin sembolüdür hemde islamda ırklara özel bayrak diye birşey yoktur.Müslümanın tek bayrağı üzerinde kelime-i tevhid bulunan islam bayrağıdır.Bunun ötesini aramak sapıklıktır.Her ne kadar ırkçılığı reddettiğini söylesede böyle yapan kişi içinde cahiliye kalıntıları taşıyor demektir.
  4. farkındayız

farkındayız Islam-TR Üyesi

Tüm müslümanlar kardeşse , Tek bayrak Altında birleşilmesi gerekir. EE. o zaman ne gerek kalıyo başka başka bayraklara.
    O bayraklarla beraber sınırlar da çiziliyor sonra. Sonra sınırın ötesindeki müslüman değersiz, sınırın bu yanındaki kafir değerli oluyor.

Ayrıca kimse ırk yok demiyor ki. Irklar vardır. Ama ırkların birbirine üstünlüğü yoktur.
    Bayrağı tagutlaştırmak da vahim bir konu.
  5. ehli sunnet

Iyi oku yazdıklarımı lütfen.

Hadi birde Madem bayrağa taktınız.
    Şimdi birde madem biriz deyip hepimizi tek dil konuşmaya zorlamazlarmı?

Sonra birde arapça resmi dil olurda öteki diller ne olacak.... Demezlermi

Herkesin anadili, soyu sopu simgelediği bayrağı var.

Bayrağı tağutlaştırmak evet çok kötü!

Ama lütfen bizde IŞİD'in yolundan gitmeyelim

Din bayrağı ayrı soy bayrağı
  6. Hilafet Sancağı

dil konusunda bir zorlama yoktur.Meseleleri karıştırmayın ehli sünnet kardeşim.
  7. ehli sunnet

Demek ben sapıkmışım :(
    Tövbe estağfirullah!

Allah'tan nikahlı değilmişim, yoksa kafirmi oldum, haşa!!

Hilafet devleti isimli kardeşim dediklerimi ve yazdıklarımı ben dikkat ederek yazıyorum.

Hatamı Rabbim bağışlasın.

TC Ayyildizli bayraği kendi amacına kullanıyorsa bunca bayrağın suçun Ne....?

Peki Bu IŞİD'in siyah bayrağına Ne diyeceksiniz.....
  8. Hilafet Sancağı

1)kafir demedim bir kere. yalnız bu konuda sapıklık içinde oluyorsunuz
    2)Işid'in yaptıklarını bir kenara koy(iyi ve kötü amellerini) sadece bayrak olarak ele alırsak bayrağı islama uygundur.Ama aşırılığı ve cinayetleri islama uygun değil.
  9. ehli sunnet

1.
    Bende dedin demedim, ama peki sapıklık ne Demek?

2.
    Hangi tevhid bayrağı?
    Yeşil beyaz tevhid yazılımı....?

Yoksa Peygamberimizin mührü diye bilinen siyah bayrakmi...?

3.
    Peki asrı saadet dönemindeki çeşitli bayraklar neydi....3
  10. Hilafet Sancağı

dediğimi ima ediyorsun ama

peygamber mühürlü siyah bayrak

çeşitli bayrak falan yok bu konuda yanılıyorsun.
  11. ehli sunnet

Yanlış anlaşıldı,

Hakkını helal et...?
    Ben cahiliye kalıntılarını sanırım yanlış yorumladım.

Peki beyaz tevhid yazan yeşil bayrak neyin nesi....?

Ve Asrı saadetteki bayraklar neydi...

Bu arada kardeşim size IŞİD hakkında Soru sorabilirmiyim....?
  12. Hilafet Sancağı

helal olsun kardeşim.Üzerinde tevhid yazıyorsa aynı kapıya çıkar(siyah bayrak ile) ama yinede sünnete uygun olan bayrak şu anda ışid'in kullandığı bayrağın aynısıdır.Yani kelime-i tevhid yazan peygamber mühürlü siyah bayrak.

buyur sor
  13. ehli sunnet

Allah razı olsun,

Bu IŞİD neyin nesi?

Yanılmıyorsam Şeyh Makdisi, El Nusra ve El Kaide;
    IŞİD'i ve El Bağdadiyi biat etmemekle, kendi başına hareket etmekle suçlamışlardı.

Hatta harici vasıfları (özelikleri) olduğu diye söyleniyor. Dedikodudan Rabbime sığınırım.
    Ama kolayca tekfircilikle insanları suçlamaları neyin nesi...?

Belki acizane bilgin haberin vardır...?
  14. Hilafet Sancağı

bana göre ışid'in hatası haksız yere bazı tekfirler yapıp müslümanların bir kısmını haksız yere öldürmesidir.Bu noktada şiddetle eleştirsemde harici olduğuna inanmıyorum.Bünyesinde harici tiplilerde vardır ama geneli sünni müslümandır.Hatta bu haricileri ve tekfircileri saflarından kovup cezalandırdığını biliyorum.

islam devleti ve hilafet devleti ilanı fikrini savunuyorum ama ışidin bu metodunu,tekfirleri ve cinayetleri savunmam.

haricilerin meşhur özelliklerini taşıdıklarını görmedim.Mesela haricilerin özellikleri şunlardır;büyük ve küçük günah işleyenleri hatta bazıları hata edeni bile tekfir ederler,sahabelerin bazısını hakem olayından dolayı tekfir ederler,zann ile ve sözün lazımı ile tekfir ederler,insanlar aksini ispatlayana kadar kafir gözüyle bakarlar,islam devletine ve emirine sırf zulümden dolayı bile isyan başlatırlar,sünneti inkar ederler bunun gibi belli başlı özellikleri vardır.Ben ışid'in resmi açıklamalarına ve uygulamalarındaki örneklerine baktım.Bu saydıklarımın hiçbirini taşımıyor.Ama şunu yapıyor kendisine biat etmeyen diğer grupları haksız yere tekfir ediyor.ve öldürüyor.İşte şiddetle eleştirdiğim nokta burasıdır.

bütün bunlara inanmayanlar adnani'nin açıklamasına ve ışidin resmi bildirisine bakabilir.Ayrıca şeriatın had cezalarının uygulandığını gösteren birden fazla örnek video mevcuttur.Gerçek hariciler şeriatın gereği olan cezaları uygulamazlar onun yerine direk tekfir edip öldürürler.Oysaki ben videoda ve resimlerde ışidin zina,içki,ana babaya kötü söz söyleme gibi suçlara kırbaç cezası verdiğini,hırsıza el kesme cezası verdiğini,cinayet işleyen bir kişinin ailesinin affetmesi sebebiyle cezayı durdurduğunu gösteren haber,resim ve videoları inceledim.

zina,içki ve hırsızlığa verilen şer'i ceza örnekleri eğer harici olsalar direk tekfir edip öldürürlerdi
  15. Sayfullah at-Turki

Sayfullah at-Turki حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل

Akhi, Osmanlı da ay yıldızlı bayrağı kullanmadı mı? Ay yıldızlı bayrağın küfür olma illetini anlamadım açıkçası, kafir rejim kullanıldığı için mi, bir kavmi temsil ettiği için mi. Hilafet ayrı bölgelere farklı bayrakların kullanılmasına izin vermiyor mu, bayrakta ay, yıldız olması mı bayrağı küfür yapıyor, ÖSO bayrağını kullanan bir şahıs da küfür bayrağı mı elinde tutmuş oluyor? Bu bayraklar hangi bölgeden geldiğini göstermek için de kullanılıyor illa rejimi ve kavmiyetçiliği kabullendiğinden dolayı kullanılmıyor ki. Ha yanlış anlaşılmasın bu bayrakların kullanılmasına cevaz vermek değil niyetim, buradaki küfür veya haram olma illetini kavrayamamak. TC, Osmanlı bayrağı kullanıyor diye artık müslümanlar bu bayrağı kullanamaz mı yani? IŞİD küfür için savaşan kafir bir grup olsaydı, sıkça kullandığı grubun simgesi haline gelen peygamber mühürlü siyah bayrağı kullanmak küfür mü olacaktı? Akla bir çok mesele geliyor.
  16. Abdulmuizz Fida

Abdulmuizz Fida أَلَيْسَ اللَّهُ بِأَحْكَمِ الْحَاكِمِينَ Yetkili Kişi Site Admin

Bu başlıktaki ilk iki mesajı okumayanlar hem çok şey kaybetmekte, hemde konuyu anlayamayacaklardır.
  17. ehli sunnet

Benim bayrak konusundaki görüşüm ve 'hilafet devleti rumuzlu' arkadaşın aktarmış olduğu bilgi arasında bir zıtlık görmüyorum.

Bayrak konusu dağılmasın diye bu konu hakkında devam soru sormayacağım.
    Benim için konu anlaşılmıştır,
    Allah razı olsun.

Vesselam.
  18. heycan

heycan Islam-TR Üyesi

güncel
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.