Bakanlık, hileli gıda satan 25 firmayı teşhir etti

Konu, 'İslami Boykot' kısmında ibnikayyim tarafından paylaşıldı.

 1. ibnikayyim
  Üyeliği İptal Edildi


  Bakanlık, hileli gıda satan 25 firmayı teşhir etti
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, hileli gıda üreten 25 firmayı daha teşhir etti.
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, gıdada taklit ve tağşiş (bir şeyin içine başka bir madde karıştırma, katıştırma) yaparak, tüketiciyi yanıltan firmalara ilişkin yeni bir liste yayımladı. İşte Bakanlığın yaptığı duyuru ve hileli gıda ürettiği kesinleşen 25 firma...

  "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu”nun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

  Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

  Bu kapsamda, laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yaptığı kesinleşen 25 gıda işletmesi ve bu işletmelerin ürettiği 37 parti ürüne ait (17 peynir, 12 yoğurt, 7 tereyağı, 1 UHT süt) bilgiler aşağıda yer almaktadır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur."

  [​IMG]
 2. Birtat
  İyi Bilinen Üye

  lanet olsun
 3. Muhammed Yusuf
  Islam-TR Üyesi

  bakanlık sadece ufak firmaları açıklamış ne hikmetse ,büyüklere dokunamıyor anlaşılan

Sayfayı Paylaş

Yüklüyor...