Asker kaçaklarını artık polis yakalayacak!

Konu, 'Dualar' kısmında ibnikayyim tarafından paylaşıldı.

1. ibnikayyim
    Üyeliği İptal Edildi

2005’de iptal edilen protokolün yeniden uygulamaya girmesi krize neden oldu. Askeri inzibatın görevi polise devredildi.
    Yaklaşık 780 bin asker kaçağı ve yoklama kaçağı artık polislerin GBTtaramasına takılırsa en geç 24 saat içerisinde en yakın askerlik şubesine götürülecek. Emniyet Genel Müdürlüğü, 800 bin yoklama kaçağı ve bakayanın GBT sistemine girip aranması konusunda "olumsuz" görüş bildirdi.
    İPTAL EDİLEN PROTOKOL YENİDEN UYGULAMADA
    Bugün Gazetesi'nden Kamil Elibol'un haberine göre; Emniyet Genel Müdürlüğü ile KİHBİ'nin (Kaçakçılık İstihbarat Harekat ve Bilgi Toplama Daire Başkanlığı) karşı çıkmasına rağmen Milli Savunma Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı arasında, "Yoklama kaçağı ve bakaya bilgilerinin elektronik ortamda paylaşımına dair usul ve esaslar hakkında" protokol imzalanarak yürürlüğe girdi.
    ONLİNE OLARAK AKTARILACAK
    Protokol sayesinde Milli Savunma Bakanlığı, yoklama kaçakları ve bakayaların bilgilerini on-line olarak İçişleri Bakanlığı'na aktaracak.
    Kolluk güçlerince ülke genelinde yapılacak denetimlerde kişilerin askerlik durumları da GBT'den sorgulanacak.
    Yoklama kaçakları ve bakayaların GBT (Genel Bilgi Toplama) sistemine eklenmesi Türkiye'de aranan kişi sayısının 350 binden 1 milyon 130 bine yükselmesine yol açtı.
    ASKERLİK ŞUBESİNE TESLİM EDİLECEK
    2012'de ülke çapında 115 Askerlik Şubesi'nin kapatıldığı, bu durumun 7 yıl sonra yeniden başlatılan uygulamayı olumsuz yönde etkileyeceği ifade edildi. Protokole göre, polis-jandarma GBT sorgusunda yoklama kaçağı ya da bakaya olduğu anlaşılan kişileri yakalayacak.
    Bu kişiler en geç 24 saat içerisinde en yakın Askerlik Şubesi'ne teslim edilecek. Bunun mümkün olmaması halinde ise yakalanan kişiler salıverilecek. Emniyet Genel Müdürlüğü, 800 bin yoklama kaçağı ve bakayanın GBT sistemine girip aranması konusunda "olumsuz" görüş bildirdi.
    İmzalanan protokolün İçişleri Bakanı İdris NaimŞahin'in kısa bir süre önce yayınladığı, "Polis vasıtasıyla yapılan tebligat işlemlerine" dair genelgeye aykırı olduğu öne sürüldü.

DUA EDİN KARDEŞLER :((((( :( :(
  2. Ömer İbn Abdulaziz
    Islam-TR Üyesi

وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا

وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

"Kim Allah'tan korkarsa Allah ona bir çıkış yolu açar.

Ve unu hiç beklemediği bir yerden rızıklandırır. Kim Allah’a tevekkül ederse, O kendisine yeter.

Şüphesiz Allah, emrini yerine getirendir. Allah, her şeye bir ölçü koymuştur.

Talak Suresi 2-3. Ayetler.

Rasulullah (aleyhisselatu vesselam) dedi ki:"Ben öyle bir ayet biliyorum ki eğer insanlar onun gereğini yerine getirecek olurlarsa, şüphesiz ki bu onlara yeter." ve "Kim Allah'tan korkarsa Allah ona yeter" ayetini okumaya başladı. (Ebu Nuaym- Hilyetu'l Evliya)

"Kim Allah'tan korkarsa Allah ona bir çıkış yolu açar." ayeti hakkında Hasan Basri'de diyor ki:"Allah'ın yasakladığı şeylerden bir çıkış yolu yaratır demektir."

Rabbim Müslümanlara sabır versin. Bunlar dünyanın imtihanlarıdır. Allah azze ve celle ahiret gününde bu belalara sabreden Müslümanlarla, "E ne yapalım gitmesek zorla götürecekler" diyen kafirlerin arasını ayıracaktır.

Ben Müslüman olup daha sonra şeytanın gözünü korkuttuğu ve bir bahaneyle bavulunu hazırlayıp Tağutlara askerlik yapmaya giden insanlar biliyorum. Onlar askere gitmeden önce askerlik aradan çıkınca her şey hallolacak sanıyorlardı. Halbuki öyle değil. Şuan rezil rüsvay haldeler. Dünya ve ahiret mutluluğu ancak Allah azze ve celle'ye itaat etmekle mümkündür. Bu yüzden insan ve cin şeytanların korkutmaları Müslümanları aldatmasın.

Her şey Allah azze ve celle'nin elinde ve bu sıkıntılar Müslümanların cennete girmesine vesile olacak. İşte o cennette Rasulullah(aleyhissalatu vesselam)'ın dediği gibi "pahalıdır". Yoksa Cennet, her imtihan geldiğinde ruhsat arayan, "filan alim askere giden tekfir edilmez diyormuş" diyen, gitmesek nasılsa götürecekler diyen korkakların ve ucuz insanların barınacağı bir yer değildir.
  3. ibnikayyim
    Üyeliği İptal Edildi

Allah s.b.w Razı olsun akhi... Allahıb-n arzı geniş değilmiydi ayeti aklıma geliyor fakat evlilik arifesindeyim hem o kadar erkek olsaydım şimdiye kadar arzda yer bulurdum... fakat ahtim var bu tagutlara kendim asla gitmicem Rabbim bu günahkar kuluna elbet bir çıkış yol gösterecektir... her ne kadar Rabbime karşı günahkar olsamda Rabbim dualara icabet edendir....
  4. Musluman.
    Islam-TR Üyesi

Valla Kötü olmuş ya,Bu yetimler gbt altında rahatlıkla bulabiliyorlar
  5. Daru-l küfürde ikamet etmenin bir yükümlülüğü yok üzerinizde..hicret etmek farzdır..ve zayıflık mazeret olmayacaktır..unutmayın izzet buralarda aranmaz..tüm mü'minler izzet ve şerefi cihad bölgelkerinde ararlar..ki oralarda tağuta bekçılık yapmak için zorlanan ve buna icabet edip nefsine zulmeden kimselerin melekler canlarını aldıkları sıra''ne işete idiniz?''''onlar biz yeryüzünde zayıf bırakılmış kişilerdik''derlerken melekler onlara''peki ozaman haydi cennete mi diyecekler?!! hayır bilakis onlara bakın ne diyecekler; 'Hicret etmeniz için Allah'ın arzı geniş değil miydi?' derler. İşte onların barınma yeri cehennemdir. Ne kötü yataktır o?
  6. Ömer İbn Abdulaziz
    Islam-TR Üyesi

Eğer haberde olduğu şekliyle (Allah korusun) gelip seni tutuklar ve askeriyeye teslim ederlerse, imkanın olan ilk anda oradan kaçman gerekir. Çünkü küfür ameli ancak ikrah halinde işlenebilir. Kaçma imkanı olan bir kimsenin de artık ikrah durumu söz konusu değildir.

Şöyle insanlarda var; Adam askerlikten kaçmış ve bir gün yakalanıyor. 3 ay sonra izne çıkıyor. Gelip iznini yapıp askeriyeye geri dönüyor. Sonra da "Madem yaptım bitsin" diyor. Bu adamın ikrahla uzak yakın alakası yoktur. Valizini hazırlayıp tağutlara askerlik yapan bir kafirden de hiçbir farkı da yoktur.

Kafir komunistler bile bugün bu tağutlara askerlik yapmıyorlar. Vicdani redciler mesela. Sitelerine bakıyorum kocaman bir liste var Türkiye'de Vicdan'i Reddini açıklayan. Bunların Allah'tan korkuları ve Allah'tan beklentileri de yok. Halbuki Müslüman çok daha kararlı olmalı bu konuda.

Komunistlerin bile askerlikten kaçtığı, ilk imkanlarında firar ettiği bir askerliği (Allah korusun) biz yaparsak, yarın ahiret yurdunda Allah azze ve celleye nasıl hesap vereceğiz? Ve o gün bizi cehennemin ateşinden (Allah muhafaza) kim kurtarabilir?

Müslümanında bu konuda Rasulullah (aleyhissalatu vesselam)'ın bir hadisinde geçtiği gibi "ateşe atılacakmışcasına" korkması gerekir. Gerekli tedbirleri almalı gerekirse ikametini değiştirmelidir. Allah'ın yardımı ancak gayret ve çabadan sonra gelir.
  7. Abdülfettah
    İslam-tr

Kafirlere dostluk ve sevgi besleyen bir sistemin Allah adına yaptığı bir hayırlı ameli olamaz.Müslümanlar kafirlere karşı velayet altında kaldıkları sürece Allahın düşmanlarını rabler edinmiş olmaktadırlar.Lakin islami bir aile hayatı yaşayabilecek bir arz bulabilmek için,ilk önce toplu(cemaat) olarak küfür velayetini red edip kendi fıtratımıza yani Alllahın bir olan dinine yüzümüzü çevirmek gerekiyor.Başta emr-i bil maruf yapma düzeyi yüksek olanlar müslüman kimliği ile kafirden yana oluyorlar.Bu da içimizdeki kanserli hücrelerin ne kadar çok olduğunu gösteriyor.Bu hücreler dışarıda olsa önlemini alarak bedeninden uzak tutabilirsin,lakin bize faydali sandığımız bir çok hücreler sonradan parazite dönüşüyor.Hiç bir zaman şeytan ben şeytanım diyerek mümine savaş açmıyor.Ben senin dostunum diyerek sana yaklaşıyor ve bir de bakıyorsun ki şeytanın dostu senin dostun olmuş.O yüzden Yüce Allah insanın en büyük düşmanının şeytan olduğunu ve Allahtan sakınmayanların şeytanın hoşnut olacaklarını yapabilmek için ondan sakınacak duruma gelecekleri konusunda hep uyarıyor.Şeytandan ve şeytanlaşmış insanlardan sakınıp onların kızmasına darılmasına ve korkmasına neden olmadan,Allah rızasına uygun hareket ettiğini sananları şeytan aldatmış ve onları şeytanın askeri rütbesine yükseltmiş olmaktadır.O yüzden tağutlar şeytanın askeri olup ayrıca Allahın fıtr-i ve şer-i ahkam sınırlarını aşan kafir,fasık ve zalimlerden olduklarından olabildiğince red edip kendimizi onların hakimiyetinden kurtarmamız gerekir.
  8. HAMAS
    Islam-TR Üyesi

peki şöyle bir durum sözkonusu ise :

Askere giden hiçbir küfür amelini işlemiyor aksine orada davet çalışmalarını yapabiliyorsa bunun durumu gene KAFİR midir ?
  9. helale küfür yoluyla gidilirmi? diye bir soru çıkıyor burda!!!
  10. HAMAS
    Islam-TR Üyesi

helal için gidilsin demedim ben,içerisinde olduğu bu durumu hayra çevirmeyi ve gittiğinde hiçbir küfür amelini işlememesi durumunu sordum

Sayfayı Paylaş

Yüklüyor...