Aşırı Tekfir Hastası Olduğu Söylenen ebu hanzala hakkında.......?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ebu islam tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ebu islam

ebu islam Islam-TR Üyesi

bu isimdeki kişi kimdir?bilen kardeş varsa bilgilendirse iyi olur...
  2. halid.bin.velid

halid.bin.velid Üyeliği İptal Edildi

ebu hanzala gerçek ismi deyil gerçek ismine şuan burda gerek yok ebu hanza itikatı saglam olan bir kardeştir şuan ceza evinde ceza evine düşer düşmez başladılar ebu hanzanın arkasından konuşmaya bu hiç bir müslümana yakışmayacak şey kendisiyle tanışamadım ama onun cemaatinden olanlarla aynı ceza evinde kaldım onlardan dinledim kadarıyla itikatı saglam sırf dışarda insanlar fitneye düşmesin diye temiz gitmeyecekti içede benim hocam buna karşı çıktı çünkü temiz gitmese ceza alabilir daha everden tutuklanmıştır şimdi gine ayrı dosyadan aldılar onun cezasını düşünürsek örgüt liderligi istiyorlar örgüt sokarlarsa saten öyle yapmaya çalışıyorlar örgüt lideri olarak dosyalarda geciyor buda toplam cezası 20 yıl bulma itimali var inşAllah temize gitmiştir *? ebu hanza hakkında çok dışarda dedi kodu var bu dedi kodular bu kadar bilgiliyse içerde yatan elin kolun baglı oldunu unutmasın cevap vermek için dökümanlar ve kitap gerekiyor bası ceza evlerinde1 koguşta 10 kitaptan fazlası bulunması yasak

3. IsLaM4eVeR

IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Yetkili Kişi Site Admin

O kadar sağlam itikatteki bizleri bile tekfir ediyorlar.

Her içeriye giren; sağlam, her yönüyle kuran ve sünnete uyan muvahhid olsaydı, emin olun sıra hanzalanın ismine bile gelmeden siz burada açılan listeyi okumadan sıkılıp sayfayı kapardınız.

http://www.islam-tr.com/forum/ilmi-...i-sakka-b-muhammedden-cok-onemli-bildiri.html

http://www.islam-tr.com/forum/ilmi-munazaralar/13930-ubeydullah-hocadan-cok-onemli-bildiri-1-a.html

http://www.islam-tr.com/forum/ilmi-munazaralar/14713-ubeydullah-hocadan-cok-onemli-bildiri-2-a.html

iLMi Munazaralar
  4. halid.bin.velid

!sLaM4eVeR [​IMG] hakkını helal et ben kendi kuylagımla duydum bişey sorim

okul küfürmü ?
    askerlik küfürmü ?
    birde cehalet mazeretmidir ?
    Allah için bunların kısa cevabı nedir
  5. IsLaM4eVeR

Kardeş, önce düzgün yaz, türkçeyi düzgün kullan.

Öğrenmek istiyorsan,

iLMi Munazaralar

İslami Kavramlar

Tevhid

Gerek okul, gerekse de cehalet konusu senelerdir sitede işlendi, bu linkte açık açık sorularına yanıt var. Buyur oku.
  6. halid.bin.velid

kusura bakma kardeş ben türk deyilim türkçey bozuk biraz hakkını helal et
  7. Ömer İbn Abdulaziz

Ömer İbn Abdulaziz Islam-TR Üyesi

Herkes ilmi Allah için taleb etse ve buna gayret etse bence birçok ihtilaf çözülür Rabbimin izniyle. Şu forumda insanlar öyle şeyler yazıyorlar ki Vallah'i şu ümmetin selefi bunlar görse taşlardı. Artık bir raddeden sonra iş Allah'ın rızası olmaktan çıkıp sloganlaşıyor. Bundan Allah'a sığınırız.

Rabbim bize hakkı göstersin. Ki hakkın yanında nur vardır. Fakat körler hakkı göremezler.
  8. halid.bin.velid

ALLAH c.c razı olsun ahim vallahi ben !sLaM4eVeR ahim nefis yapmadım yaşıı bilmiyom yaşı benden büyükse hürmetim vardır küçükse bilgisine hürmetim vardır bir müslüman olarak kesinlikle ben ebu hanza veya bir başka hocayı korumuyom her hoca kendi itikatini anlatınca işte budur diyoz her bilgi ve belagatı güzel olan anlatıgı zaman işte budur diyoz ben hanza'güncel itikat meselesi kitap leo sakka cevap verdi kitap okuyunca hak verdim ama leo sakka reddiye sini az bişeyini okudum aslını okuyamadım yok çünkü leo sakka kesinlikle kötülemem Allah c.c rızasını kazanmak için mücadele yapmıştır adamın eşi görüş güne 2 ayda bir geliyor bunun nekadar sor ve sıkıntılı bir olay oldunu yatanlar çok iyi anlarlar rabbim tüm müslümanların esaretine son versin inşAllah
    gine bişey deyinmek istiyom evet leo sakka ile hanza aralarında bir diyolog oldu bu demek degildirki bunlar düşman müslümanlar arasında hep itilaf olmuştur ve hep olçak ya burda hanza anlatamıyor yada anlatınca dışarıya çıkana kadar laflar yer degişiyor
    aslında birazda bizden kaynaklan suç bilmedimiz ve zamanında ögrenmedimiz için'ki benim gimi sonradan müslüman olduysa o insan gerçekten kime inancanı şaşırıyor onun için en güzel ögretici kuran ı kerim ve sahih hadis i şerifler ve sahabe hayatıdır kuran ı kerim ayet tefsirleride burda çok önemli tabi

inşAllah verilen link indiriyom okumayta başlayacam !sLaM4eVeR seni kızdırdık hakkını helal
  9. IsLaM4eVeR

Ahi size kızdığım yok, sadece linkleri dikkatlice okuyun ve ondan sonra yorum yapın,

İçeriye girmek kişiyi temizlemez.

Elbette her insandan alınacak dersler vardır. Bize kalsa HAK'ka isabet eden herkesden faydalanırız bunun içine sadece Hanzala gibiler değil Fettullah Gülen, Mevlana vs katabilirsin. Ancak durduğunuz yer önemlidir, itikat olarak duracağımız yeri bilmezsek, ya tekfirci ya da mürciye oluruz. Vasat olmanın yolu da ehli sünnetin mutaber alimlerini takip etmekle olur.

İnsanlar o derece çirkefleştiki bazı durumlardan nemalanır oldular.

Misalen, biri gider ayağı tozlanmaya ancak orada kendisine ait olmayan işlere burununu sokar hatta oradaki çalışmalara köstek olup orada bile tekfire başlar. Tabi orada sağlam, otariter olmuş emirler var. Böyle insanlar orada barınamayıp, kapı dışarı edilip gelince, vay efendim ben bilmem kaç gün kaç ay oradaydım, görevle geldim vs. Kendisine biat edilmesini ya da kendisine ciddi değer verilmesini isterler, yani bu alçaklar her türlü şeyi kendi nefislerine kullanacak kadar alçaktırlar.

Dediğim gibi bir insanın içeriye girmesi onun tamamen HAK yolda olduğunu göstermez... Dediğim gibi öyle olsaydı şuan hanzalayı değil başka samimi müslümanları konuşmamız gerekti.
  10. IsLaM4eVeR

Aynı şekilde bu kimsenin müslümanları tekfir ettiğini neden gizliyorsun?

Gözünüzde bu derece büyüttüğünüz kişinin ilmi eserleri nelerdir?

Arap şeylerine bıraka durun, daha Ahmet Kalkan'la bile adam akıllı münazara edemeyen birini arap şeyhleriyle kıyas etmeniz cidden çok komik.

Hoş Ahmed Kalkan'a yaptığınız (gizli çekim ve yayılma konusu) da ayrı bir küstahlık ama .....

Kimin taklit edip etmediği çok aşıkar, daha dün sizleri takip edenler, bana özelden gelip,

Şeyh Tartuşiye ithafen acaba askerlik mevzusunuda sorabilir misin demiştir.

Ve benzer konularda mahkemeye küfür deyip ................................................................................................
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.