Amerikalı Eric Harroun Suriye'de şehit oldu

Konu, 'Şehid ve Şehadet' kısmında samudra ambrozzi tarafından paylaşıldı.

 1. samudra ambrozzi

  samudra ambrozzi Islam-TR Üyesi

    

  [​IMG]


  Fox News bir hafta önceki haberinde duyurduğu, ABD ordusunda gazi statüsünde sahip Eric Harroun, müslümanlığı seçtikten sonra Suriye’ye giderek Nusret Cephesine saflarında Esed Rejim güçlerine karşı savaşmaya başladığını söylemişti.Dün Eric Harroun Suriye’nin Rakka bölgesinde Esed güçlerince vurularak Şehid olduğu gelen haberlerde yer almaktadır.

  HABER: islahhaber.net

  Haber MerkeziHarroun ilk mücadelesi ,Mısır eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in ordu güçlerine karşı verdiği mücadele başladı.ABD ordusunda asker olan ve daha sonra müslüman olup Beşar Esed Rejimi ile mücadele için Suriye’de Nusret Cephesine katıldı.
  Kendini özgürlük savaşçısı olarak nitelendiren Harroun, en son Filistinli müslümanlara yardım etmek için İsraile karşı savaşmış oradanda Mısır’da Tahrir meydanındaki gösterilerde yer aldığı bilgisi verilmişti.Sosyal paylaşım sitesi Facebook sayfasında Şehid olmadan önce yazdığı bu mesaj ilgi çekişyor. En iyi İsrail ölü İsraildir.
  30 yaşında olan Eric Harroun, Müslüman olduktan sonra ABD ordusundan ayrılıp Irak’taki El-Kaide’ye bağlı bir gruba bağlı olarak islami değişim için Ortadoğu’da mücadeleden mücadele koşmuş ,bir ülkeden başka ülkeye gitmişti.
  Amerikan vatandaşı olarak bilinen ve kendini özgürlük savaşçısı gibi gören, yaşamı boyunca İsrail güçleri ile mücadele yapma sözü veren Harroun’un Suriye’nin Rakka bölgesinde Esed güçlerince vurularak Şehid olduğu gelen haberlerde yer almaktadır.Sosyal medyada Eric Harroun’un daha önce yayımlanan bir video görüntüsü bulunmaktadır. Suriye’de muhaliflerce düşürülen bir helikopterin yanında çekilmiş görüntüleri ve konuşmaları yer almaktadır.

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QWOspljRbfI

  HABER: islahhaber.net Haber Merkezi

  [​IMG] [​IMG] [​IMG]

 2. Abdullah Yusuf

  Abdullah Yusuf Islam-TR Üyesi

  Allah şehadetini kabul etsin

  Allahu aelem Allah c.c. Onun bu haline gülüyordur ..
 3. Ebu & Dücane

  Ebu & Dücane Misafir

  Allah kimin gönlünü islama açmışsa o, Rabbinden bir nur üzerinde değil midir? Allah'ı anmak hususunda kalpleri katılaşmış olanlara yazıklar olsun! İşte bunlar apaçık bir sapıklık içindedirler." (Zümer:22)
 4. Ebu Halid

  Ebu Halid Islam-TR Üyesi

  في كل يوم للجنان قوافل - Hergün Cennete Kafileler Kalkar!
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.