"Allah" nasil yazilir?

Konu, 'Genel Duyurular' kısmında Gönülden İnciler tarafından paylaşıldı.

 1. Gönülden İnciler

  Gönülden İnciler Islam-TR Üyesi

    
  Esselam saygi deger Forum yazicilari,

  hepinizin affina siginarak bir meseleyi arz etmek istiyorum. Ayni meseleyi zaman zaman´da yazmisdim, fakat ilk defa özel bir thread acdim.

  Bazen farkina varmadan "Allah" yerine "allah" yaziyoruz. Yani büyük harf ile yazacagimiz kücük harf ile yaziyoruz. Buda manasini degistiriyor.

  Biliyorsunuz türkce de tek olan isimler büyük harf ile yazilir. Birden fazla olanlar kücük harf ile yazilir. Mesela 70-80 sene önce bazi sahislar Allah´a inanmadiklari icin sirf alay etmek icin "Allah" kelimesini kücük yazmislar. Bunlarin belgesi dahi var.

  Bu nedenle (biraz hassazim evet) hepimiz dikkat edersek cok iyi olur.

  Tekrar hakkinizi helal edin.

  sevgı ve dua ıle kalın...
 2. ademoğlu

  ademoğlu Islam-TR Üyesi

  can kardeslerim ister kucuk yaz ister buyuk ne O nu yuceltebilirsin nede alcaltabilirsin AHAD, SAMED in manasina anlamadiysan tabii sende haklisin..
  SELAM UZERINIZE OLSUN
 3. Gönülden İnciler

  Gönülden İnciler Islam-TR Üyesi

  Allah cc razi olsun kardesim insaALLAH buna uyanlardan oluruz..
 4. asker_kız

  asker_kız Islam-TR Üyesi

  ya bencede ademoglu kardeşim doğru söylüyr...sen onu yüceltirsin ama asla alçaltamazsın sadeceo seni yüceltir ve alçaltır...sen yine bildiğini yap başkasını uyar ama fazla karışma boşver burası sanal ortam biz dinimizi konuşuyoruz...yani sen kendi işine bak...hakkını helal et...selam ve dualarımla ALLAH'a emanet ol...:)
 5. saliha merve

  saliha merve Islam-TR Üyesi

  Rabbim razı olsun bu hassasiyetinizdenden dolayı kutlarım.Dinimiz en küçük ayrıntıya bile dikkat eder eğer küçük ayrıntıları kaçırmazsak büyüklerin üstesinden kolayca geliriz.
 6. sueda

  sueda Islam-TR Üyesi

  Aleyna ve Aleyküm Selam kardesim.

  Rabbim seni yüceltsin kardesim bu güzel ve ince düsüncenden dolayi seni sevsin insaallah..Sana katiliyorum kardesim noktalara virgüllere bile dikkat edilirken neden Rabbimizin yüce lafzi büyük harfle yazilmasin..Cezakallahu hayran..
 7. Süfyan

  Süfyan Islam-TR Üyesi

  ister küçük ister büyük ne yüceltebiliriz ne alçaltabiliriz (haşa) mantığını aşalımda kardeşlerim,biz en iyisi bize yakışanı Takvaya yakın olanı yapalım.Çok güzel bir tespit ALLAH razı olsun..
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.