Ahraruş Şam kimdir nedir infak yapılabilir mi vs?

Konu, 'Suriye Haberleri' kısmında DjKarakurt tarafından paylaşıldı.

1. farkındayız

farkındayız Islam-TR Üyesi

Nusra boyutunda ve cesarinde bir grubun egilip bukulmeden onurlu durusu muslumanlarin yuzu nu gulduruyor.
  2. Salman Raduyev

Salman Raduyev Islam-TR Üyesi

bir müslüman el kaide yada taliban yada eş şebab vb gruplara bağlı olduğu için kafirler insansız hava araçlarıyla onları bombalamıyor müslüman oldukları için bombalıyor.gerçek anlamda müslüman olduktan sonra bağlı olduğun grubun ismi x olmuş y olmuş hiçbir önemi yok sen gerçek anlamda müslümanlığını yaşamaya çalışıyorsan her anlamda onlarda o bombayı atıyor onun için safları sık tutmalı birlik beraberlik içinde aynı tewhid sancağının altında mücadelemizi maddi manevi devam ettirmeliyiz INSAALLAH.Birde acaba 4 halife döneminde olsak aramızdan bazılarımız çıkıp desek biz halifenin hatalarını görüyoruz ve ondan dolayı bundan sonra ayrı bir şekilde mücadelemize devam edeceğiz acaba hakkımızdaki hüküm ne olurdu?
  3. Ebu Yusuf

Ebu Yusuf Islam-TR Üyesi

Ahrar El Şam Mucahidlerin ve Muvahhidlerin Ete Kemiğe bürünmüş hali...

Ben şurayı bi türlü idrak edemiyorum.. Nusret cebhesi veya ırak islam devleti cihadın tek sahibi değilki.. Biraz dikkatli olalım.. Dikkatli olmak Allah'tan hakkıyla korkmakla mumkun olur zannımca...

Wesselam.......
  4. Mervan Hadid

Mervan Hadid İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ahraruş Şam niye nusrete dahil olmuyor veya ayrı takılıyor gibi bir düşünce çok yanlış. Ahraruş Şam ve dahil olduğu Suriye islam cephesi genelinin hatta çoğunluğunun Suriyelilerin kurduğu bir tugaydır. Ve komutanlarının çoğu Suriye zindanlarında zulüm görmüş, o bölgeyi iyi bilen birileridir. Menhec aynı olabilir ama metod illaki aynı olmak zorunda değil. Cephe, Suriye bölgesini ve halkını nusretten daha iyi muşahede edebilen bir cephedir. ve halka uygun politikayıda onların daha iyi bileceği kanaatindeyim. Ayrıca takip eden varsa, islam cephesi davet konusunda çok çalışıyor. Bir yandan savaşan mucahidler varken bir yandan da davetçiler kurtarılmış bölgelerdeki mescidleri çok iyi değerlendiriyorlar. Hakeza halka ve mültecilere yardım konusundada böyle.. Yapılanma olarakda çok profesyoneller. Medya ve diğer işlerde.. Yani halkın sevgisini rahat kazanmış bir topluluk. Ahraruş Şam el-kaideye biat etmeyebilir. Bu onu hiç bir zaman suçlu veya hatalı bir duruma götürmez, ayrılıkçıda yapmaz. Onlar İSLAM için savaşan müslüman kardeşlerimiz. Onlar için aksi bir şey söyleyemeyiz.

Ayrıca her seferinde Nusret cephesi ile yarıştırmaya kalkışmayalım! İki cephenin arası gayet iyi ve sürekli beraber hareket ettikleri operasyonlar var. Biz burdan taraf tutar gibi oturduğumuz yerden konuşuyoruz ama onlar laf değil amel yapıyorlar.
  5. MUNZİR

MUNZİR Üyeliği İptal Edildi

ALLAH RAZI OLSUN mervan hadid saol ahi çok güzel anlattın. burdakilerin çoğu cahil ahi mazur görme onları lütfen.
  6. Salman Raduyev

Salman Raduyev Islam-TR Üyesi

afganistanda pakistanda somalide malide nijeryada ırakta mısırda libyada tunusta yemende canıyla malıyla cihad eden bütün büyük gruplar ya direk el kaide yada el kaide dolayısıyla talibana biatlı degilmi? el kaideyle metod ayrılığına düşen (size göre) ahraruş şam bu saydıgım ülkelerin hangisinde var? eyvallah hadi diyelimki method farklılıkları var peki neden siz bu kadar reklam yapıyorsunuz dikkat ediyorum nusrada çok ahraruş şam operassyonları diye haberler yayınlıyorsunuz bi marka yarışına çevirdiniz durumu cihad tektir eğer aynı cihadı iki farklı grup ayrılarak yapıyorsa (arada bileşmeleri durumu değiştirmez) iki oluşumdan birinde bir yanlışlık vardır.eğer bizim takip ederek bilemeyeceğimiz sizin bildiğiniz bariz bir hata varsa açıklayınki bizde bilelim varsa hatamız düzeltelim....ALLAH azze ve celle bizi her türlü ayrılık ve fitneden korusun amin
  7. MUNZİR

ALLAHIM YA RABBİ HALA KONUŞUYOR. KARDEŞİM SEN LAFTAN ANLAMIYON MU.
  8. MUNZİR

İSLAMCI_4 ADMİN SANA SESLENİYORUM ŞU SALMAN RADUYEVİN ARTIK KULAĞINI Bİ ÇEKSEN ÇOK ZIRVALIYOR
  9. Mervan Hadid

Mervan Hadid İyi Bilinen Üye Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Kardeşim seni Allah'a havale ediyorum. Biz senin gibi grupların arasını ayırmıyoruz. Ben islam cephesinin türkçe sayfasını yapıyorum, vaktim olmadığı için sadece onların beyanlarını yayınlayabiliyorum. Sitede nusretin haberleride sık yayınlanıyor. Video kanalını inceleyebilirsin, Nusretin bir çok videosunu biz yayınladık. Bu size son cevabım, zamanımı bu tür tartışmalarla geçiremem.

(Sen nusrada daha çok biliyorsun sanırım, adamlar ahraruşşamı kabul ediyorlar onlarla beraber hareket ediyorlar. senin dediğin şeye bak! beraber operasyon yapsalarda farketmezmişş, aynı çatıda olmaları gerekirmişşş. Oraya git ve görüşünü söyle madem çok biliyorsan!)
  10. Muvahhid Mücahid

Muvahhid Mücahid Islam-TR Üyesi

Kardeşim bu düşünce yanlış bir düşünce el kaideye biat etmeyebilir ama iki grup da aynı amaç için savaşıyor.Aralarında bir farklılık yok.Zaten İslam devleti kurulursa hepsi bu çatının altına girecektir.Önemli olan nokta ne için savaştıkları.Adamlar şeriat için savaşıyor.
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.