aglama duvarında bir paşa

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında hakyolcusu tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. hakyolcusu

  hakyolcusu Islam-TR Üyesi

    
  Ağlama duvarında bir paşa[​IMG]  Dailymotion'da yayına konulan videoda, NATO Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanlığı (SHAPE) Karargahı Türk Milli Temsil Heyeti Başkanı Tümgeneral Atilla Gürdere'nin “Ağlama Duvarı” önünde çekilmiş fotoğraflarına yer verildi.


  Dailymotion'da yayına konulan videoda, NATO Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanlığı (SHAPE) Karargahı Türk Milli Temsil Heyeti Başkanı Tümgeneral Atilla Gürdere'nin “Ağlama Duvarı” önünde çekilmiş fotoğraflarına yer verildi. Görüntülerde Tümgeneral Gürdere'nin dua ettiği yerin İsrail'de Ağlama Duvarı olduğu iddia edilirken, Paşa'nın başında Yahudi erkeklerin dini törenlerde taktıkları “kipa” bulunduğu görülüyor.
  AĞLAMA DUVARINDA NE İŞİ VAR?
  Dün geceden itibaren yayında olan videoda, Tümgeneral Atilla Gürdere'nin Ağlama Duvarı önünde dua ederken ki görüntüleriyle ilgili şöyle deniliyor: “Türk Ordusunu NATO'da (SHAPE) temsil eden bir Tümgeneral… Ağlama Duvarında ne işi var? Ne işi var İsrail'de? Ne için dua ediyor?”
  “BAŞINDAKİ KİPA”
  Dailymotion'da yayına konulan videoda, görüntülerle ilgili ayrıca şu ifadelere yer veriliyor: “Bu duvar yüzyıllarca Yahudilerdeki milli ve dini şuuru ayakta tutmuştur. Yahudilerin inanışına göre 'Bu duvar yıkılmayacak ve Rab, mabedin batı duvarını asla terk etmeyecektir.”
  “Yahudilikte hac Kudüs'deki Beyti Mukaddes'i ziyarettir. Süleyman Madedi'ndeki Batı duvarı veya Ağlama Duvarı'nda dua edilir. Kipa Yahudi erkeklerin dini törenlerde kafanın tam tepe noktasını örten bir tür şapkadır.”
  ÇEVİK BİR'İN ÖZEL KALEMİ'YDİ
  Tümgeneral Gürdere, 28 Şubat'ın baş aktörü emekli Orgeneral Çevik Bir'in görevde olduğu dönemde bu ismin Özel Kalem Müdürüydü.
 2. cemil_yavuz_selim

  cemil_yavuz_selim Islam-TR Üyesi

  ee ne olmuş yani, ingiltere kraliçesi de gelip camide Kuran dinledi, başını örttü
  sizin mantığınızla yazıyorum; o zaman tüm dünyaya açıklayalım bu gerçeği de bir tek biz biliyoruz, ingiltere kraliçesi müslüman
 3. samanpan

  samanpan . Yetkili Kişi Site Admin

  deevlet erkanı ile gezi dünlemeyle, gizlice cekilmiş fotoğraf arasındaki farkı anlayamayacak kadar küçük biri misin ?
 4. toprak56

  toprak56 Islam-TR Üyesi

  Olayı açık bir şekilde herkesin gözünün önünde yapmak var (şov amaçlı) , birde gizli bir şekilde tüm samimiyetiyle yapmak var. Bu farkı anlamamak için art niyetli olmak lazım.
  buyrun size videosu ( tabi silinmezse )

  Dailymotion - atillaGurdeniz - Son Dakika Kanal?
 5. samanpan

  samanpan . Yetkili Kişi Site Admin

  aynısını söylemiştim. neyse konu uzadı. kilitliyorum...
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.