Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında portalkal tarafından paylaşıldı.

 1. portalkal

  portalkal Islam-TR Üyesi

    
  Sultan 2.Abdülhamid'in türkiye de doğan ilk torunu olan osmanoğlunu takip ediyorum bir süredir facebook'da ,gerçekten bilinçli bir müslümana benziyor.Allah doğru yoldan sapıtmışlardan eylemesin amin.
  549834_481589261878143_1303835383_n.jpg
  1.5 milyar müslümanım diyen ümmetin yapamadığını,bir dk için de yapıp huzurdan kudüs için elçiler kovan cennetmekan sultan 2.abdülhamit han'a da Allah rahmet eylesin,bugünler de sanırım ölümünün yıldönümüne denk geliyor.

  ''BEN HADİM-İSLAM ABDÜLHAMİD HAN!
  BAŞIMIZA BU FELAKETLERİ BELA EDENLERDEN ALLAH (S.W.T) VE TARİH HUZURUNDA DAVACIYIM...''

  549834_481589261878143_1303835383_n.jpg
 2. Muhammed Et-temimi

  Muhammed Et-temimi Islam-TR Üyesi

  Abdulhamit'in cennet mekan olduğunu nerden biliyorsunuz yoksa size vahy mi geldi ?

  Yoksa bu cennetmekan sözünü dua makamında mı söylüyorsunuz ?

  Sanırım Karaköyde kerhaneler açan ilk padişah kendisi.
 3. sulhl

  sulhl Islam-TR Üyesi

  dua anlamında söylediğini anlamamak için art niyetli olmak lazımdır..

  'Sanırım' Karaköyde kerhaneler açan ilk padişah kendisi.

  'SANIRIM' aynen öyle sadece sanarsınız..
 4. Kozsoy

  Kozsoy Islam-TR Üyesi

  Tabi tabi :) Zanmaya tam gaz devam ,,
 5. portalkal

  portalkal Islam-TR Üyesi

  abi yazıklar olsun ya,kızıl sultan diyen yahudilerin iftiraları yüzünden ve suud sülalesinin arap devşirmelerini suudlaştırma politikalarının meyvesi olan siyaseti yüzünden,daha 150 sene önceki tarihi bile çarpıtıp yüzünüze gözünüze bulaştırıyorsunuz.bak filistinin etrafı hep araplarla çevrili hangi bir kral veya arap ülkesi çıkıpta bir kez israile sesini yükseltebiliyor? bu adam bu kadar şerefsiz olsa,kudüsle alakalı siyaseti,ümmetle alakalı projeleri ki ta medine ye kadar demiryolu hattı yaptırmıştır kendisi ,neden uğraşsın?

  neyse suud kralı hakkında methiye yazsaydım daha çok ilgi görürdü...
 6. Kozsoy

  Kozsoy Islam-TR Üyesi

  Aslında şöyle de zanabilir bunlar mesela Abdülhamid döneminde İttihat ve Terakki Cemiyeti var . Üstelik bu Abdülhamidin bilgisi dahilinde ,, hmmm demek ki aslında Abdülhamid masonluğada izin vermişmiş :yale
 7. asrinsirri

  asrinsirri Islam-TR Üyesi

  Muhammed Et-temimi'nin bahsettiği durum bu video ile alakalı sanırım...
  NOT : Hakaret içerir...
 8. portalkal

  portalkal Islam-TR Üyesi

  başka hiç bir şey demiyorum,yine mekke şerifi hüseyinin oğlu kral abdullahın 2.abdülhamid han ile alakalı şu konuşmasını aktarıp çıkayım

  "Bence Abdülhamid'in tahttan indirilmesinden sonra meydana gelen olaylar, Kufe ve Mısırlıların Hz. Osman'a yaptıklarından sonra meydana gelenlere benzer. Hz. Osman nasıl fitneyle Müslümanlar arasındaki sınır idiyse, Abdülhamid de bu çağda insanlarla fitne arasındaki perdeydi. Bu perde yırtılınca fitneler ortaya çıktı." (Çeviren: Halit Özkan, Klasik: 2006, s. 19).
  LANET FIRTINASI BAŞLIYOR

  şunu da aktarayım da o videodaki tekfirci şahsın övdüğü suud sülalesinin durumu ...

  Sultan Abdülhamid'in tarih karşısında acımasız bir şekilde haklı çıkmasındaki inceliğe bir başka yazımızda değiniriz. Biz şimdi Osmanlı'nın yıkılmasından sonraki 30 yılda Haşimî sülalesinin başında esen lanet fırtınasına gelelim.

  Abdülhamid'in gözünün tutmadığı adamlardan biriydi Şerif Hüseyin. Onu ailesiyle birlikte İstanbul'a getirip Boğaz'da bir yalıda gözaltına aldırır. İttihatçılar ise Abdülhamid'in "ak" dediğine "kara" demeyi marifet bildiklerinden onu serbest bırakırlar. Hüseyin de Hicaz'a döner ve İngilizlerle anlaşarak Arap isyanının pimini çeker.
  ARAP KRALLIĞININ BAŞINA GETİRECEKLERDİ

  İngilizler onu sözde Büyük Arap Krallığı'nın başına geçireceklerdir. Casus Lawrence de danışmanı olacaktır. Güya artık Arap dünyasında Osmanlı'nın değil, Arapların ve tabii Haşimîlerin sözü geçecektir. Siz öyle sanın. İngiliz oyununun kaç perde sürdüğünü bilmeyen Şerif Hüseyin, sadece Hicaz bölgesine Kral yapılır ama tahtı garantide değildir. İngilizler onu çoktan gözden çıkarıp Suud ailesiyle anlaşmışlardır. Nitekim Eylül 1924'te Abdülaziz b. Suud'un develerle hücumu üzerine krallığını oğlu Ali'ye devretmek zorunda kalacaktır. (1958'de parçalanarak öldürülecek olan Ali'nin oğlu Abdülilah bu defa Irak'ta karşımıza çıkacaktır) Ali'nin krallığı da ancak bir yıl sürecek, sonra Hicaz-Necid bölgesi Suudîlere teslim edilecektir.
  UYANDIĞINDA SOLUĞU KIBRIS'TA ALDI

  Muazzam Arap Krallığı'nın başına getirildiğini zanneden Şerif Hüseyin ise uyandığında soluğu Kıbrıs'ta almıştır. Çocukluğunda bayramlarda babasıyla birlikte Şerif'i ziyaret ettiğini anlatan Rauf Denktaş, emekli kralın kendilerini görür görmez Osmanlı'yı hatırladığını ve "Ah ben Osmanlı'ya nasıl ihanet ettim? Şimdi ihanetimin cezasını çekiyorum" diye iki gözü iki çeşme ağladığını anlatır. Nitekim 1931'de Amman'da ölürken bin pişmandır. (Ziyaret ettiği Yemen'de Osmanlı marşlarıyla karşılanmasına ise tarihin istihzası demek gerekiyor.)
  LANET TORUNLARINA BİR HASTALIK GİBİ GEÇECEKTİ

  Ancak Şerif Hüseyin'in Osmanlı'ya ihanetinin laneti kendisiyle sınırlı kalmayacak, oğullarına, hatta torunlarına da bir hastalık gibi geçecektir.

  Oğullarından Faysal önce Suriye Kralı yapılmıştı. Ancak Fransızlar istemeyince İngilizler tarafından mecburen Irak kralı ilan edildi. Tabii İngiliz danışmanlarla birlikte. Ne var ki, Faysal'ın mutluluğu da uzun sürmeyecekti. Devasız bir hastalığa tutulacak ve bir mum gibi eriyerek babasından 2 yıl sonra ölecektir.
  YERİNE OĞLUNU KRAL İLAN ETTİLER

  Yerine oğlu Gazi'yi kral ilan ettiler. Ancak Gazi İngilizlerin ülkesinin kaynaklarını nasıl soyduğunu görmüş ve Türk yanlısı bir politika izlemeye kalkmıştı. Tabii cezasını çok geçmeden görecek, Bağdat'ta bomboş bir yolda giderken otomobili bir direğe toslayacak ve hayatını kaybedecekti. (1939)

  İngilizler onun yerine çocuk yaştaki oğlunu II. Faysal adıyla tahta geçirdiler. Amca oğlu Abdülilah da onun "nâib"i yapıldı. İkisi birlikte Irak'ta yapmadıkları rezalet bırakmayınca 1958'deki halk ayaklanmasında parçalanarak öldürüldüler.
  EN UZUN YAŞAYAN AİLE BİREYİ

  Şerif Hüseyin'in öbür oğlu Abdullah'ın nasibine ise Ürdün düşmüştü. Önce Emir, sonra kral oldu. Hatıratını yazacak kadar uzun yaşadığına bakılırsa en şanslıları sayılabilir. Ne var ki, o da İsrail'in kurulmasından 3 yıl sonra bir Filistinli tarafından öldürülecektir. İşin garibi, Şerif Hüseyin'in Zeyd adlı oğlu, kendisine münhal (boş) bir taht bulunamadığı için en uzun ömürlüleri olmuş ve 1970'te eceliyle ölmüştür.
  İBRETLİK HİKAYE

  Baba, tahtını kaybedip sürgüne gönderiliyor. Bir oğlu hastalıktan, diğeri suikastta ölüyor, üçüncüsü tahtını kaybedip köşesine çekiliyor. Torunlarından ikisi parçalanarak öldürülüyor, biri de sözde trafik kazasına kurban gidiyor.

  Osmanlı'ya ihanet eden bir ailenin 30 yıl içinde ne hale geldiğinin ibretlik hikâyesi böyle.

  Az kalsın casus Lawrence'i unutuyorduk. O da görevini yaptıktan sonra gözden düşmüştü. Londra'da unutulmuş biri olarak yaşarken 1935 yılında bir motosiklet kazasında ölmüştü.

  Böylece lanet halkası tamamlanmış oluyor. Şimdilerde Başbakan David Cameron'un, vaktiyle işlediği suçlardan dolayı dünyadan özür dilemek zorunda kaldığı emperyalist İngiltere'nin "kullan, at" çarkı bütün acımasızlık ve kusursuzluğuyla işlemiş görünüyor.

  Öte yandan Kral Abdullah'ın feryadı hâlâ kulaklarda çınlamaya devam ediyor:

  "Eğer Arap isyanının bu şekilde sona ereceğini bilseydik hiçbir şekilde Osmanlı'ya isyana kalkışmazdık."

  Mısırlı Dr. Fehmi Şinnavi ise o gür sesiyle şöyle haykırıyor:

  "Günümüz Arap zirvelerinde temel mesele, İsrail'e ne kadar boyun eğileceği. Eğer Osmanlı'ya bunun binde biri kadar boyun eğebilseydik, şimdiye kadar elimize geçenlerin milyon katını kazanırdık."
 9. sulhl

  sulhl Islam-TR Üyesi

  o videoyu koyan zındık haricidir, el kaideyi, usameyi, zerkaviyi tekfir eder, hakcılardan hiç bir farkı yoktur, onlarında böyle listeleri vardır..
 10. Kozsoy

  Kozsoy Islam-TR Üyesi

  Bu sohbetteki ahkam kesiyor Abdülhamid açtırdı diye çüş :)


  ,HANİ BELGE ?

  Soruyormuş, bende soruyorum hani belge ?

  Fuhuş zina her dönemde vardı , ibnelik her dönemde vardı , ama resmiyet dedin mi öyle karından sohbetten falan anlamam.

  HANİ BELGE ?

  Haliyle yukarda temiminin zanması ile bu sohbeti verenin zanması arasında belgesizlik olarak bir fark göremiyorum .
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.