ABDULAZİZ BAYINDIR - ALLAH KİMİNLE EVLENECEĞİNİ BİLMEZ (YANİ ALLAH BİLMEZ)

Konu, 'Mutezile' kısmında selefitevhid tarafından paylaşıldı.

1. يَعْقِلُونَ

يَعْقِلُونَ Islam-TR Üyesi

enfal 66 ayetinde "allah sizde zayıflık olduğunu bildi" diyor. enfal 65 ayetini indirirken bilmiyor muydu?
  2. يَعْقِلُونَ

allah kendi geleceğini bilebilir mi?
  3. muhammet87

muhammet87 Islam-TR Üyesi

Hiç kuşkusuz ben Allah'ım. Benden başka ilah yoktur. Öyleyse bana kulluk et. Beni anmak için namaz kıl.

Herkes yaptıklarının karşılığını görsün diye kıyamet anı kesinlikle gelecektir. Ben o anı neredeyse gizli tuttum.

Bu anın geleceğine inanmayanlar, ihtiraslarının tutsağı olan!ar seni onun bilincinden uzaklaştırmasın. Yoksa mahvolursun, aşağı düşersin.

Sağ elindeki nedir, ya Musa. ,

Musa dedi ki; «O benim değneğimdir. Ona dayanırım. Onunla koyunlarıma yaprak silkerim.(taha 14-18)

burda Allah haşa musanın sağ elindekinin ne olduğunu bilmiyorda mı soruyor..Allah'ın ilmiyle aklını kıyas eden zevatlar..bazı ayetleri diyalog biçiminde indirmişki insanoğlu daha rahat anlasın diye..yoksa Allah'ın haşa eksik bir yönü olacağından değil...
  4. Abdulmuizz Fida

Abdulmuizz Fida أَلَيْسَ اللَّهُ بِأَحْكَمِ الْحَاكِمِينَ Yetkili Kişi Site Admin Forum Yöneticisi

Sapık sapık konuşma!
    Allah (c.c.) ezeldir, ahirdir, zahirdir, batındır!
  5. portalkal

portalkal Islam-TR Üyesi

Fighter senin bu sorduğun sorunun cevabını peygamberimizin hayatında bulabilirsin.agnostik bile olsan,müalüman olmayan şahısların,peygamberi anlatan kitaplarını oku.ateistsen Allah yardımcın olsun ,hidayete erdirsin.önce inanma ihtiyacının insanoğlunda neden var olduğuna dair kitapları okumaya başla,harvard,oxford v.b dünyevi ilimler veren ünilerin kaynakları yardımcı olur.daha sonra Allah a inanmanın gerekliliği,delilleri,ispatı gibi konuları araştır .ve en son tevhidi bir yaşam ve selefi salihin akidesi yardımcı olur sana inşaallah.
    abdulmuizz hocam,bu ümmet sadece müslümanın müslümana sözünü geçirmesi için var edilmedi.dalga geçenede,ciddiye alanada anlatmamız lazım
  6. يَعْقِلُونَ

necm 9:

'Öyle ki, Peygamberle araları iki yay aralığı ya da daha yakın oldu.'

bu da mı diyalog?
  7. يَعْقِلُونَ

niye sapıklık olsun? sadece soru sordum. cevabınız varsa ibret alalım yoksa adam sanalım.
  8. IsLaM4eVeR

IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Yetkili Kişi Site Admin

1 gramcik aklinla Allah cc anlamaya mi calisiyorsun.

Pisligini baska yerde sürdür. Defol.
  9. Muvahhidah

Muvahhidah Islam-TR Üyesi

Dehşet verici bir iman !
  10. ENSARİ

ENSARİ Islam-TR Üyesi

Fighter(savaşçı) üye nasıl bir fitnedir ki kişilerin kafasında felsefecilerin yaptığı gibi neden ve niçin soruları ile şek ve şüphe oluşturuyor,ayetleride düz nesir yazısı gibi okuyup istediği gibi mana verip soruyor..iyiki uzaklaştırılmış,defolup gitmiş..
Yüklüyor...

Sayfamızı paylaşarak bize destek verebilirsiniz.